Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Uczę się " obsługi " . To moja cukinia wyhodowana na tarasie .
cukinia na tarasie 001.JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Krysia »

Świetna :-D . Nie wiem jak jest ze zdjęciami ze smartfona, bo ja dodaje na komp z aparatu. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Cześć Aniu. Jak widać , cukinia świetnie czuje się na tarasie. ;-)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry , ogród jest pełen tajemnic a ziemia kompostowa workowana kryje wiele zaskakujących wydarzeń . To fakt niezaprzeczalny . Otóż w donicy wypełnionej ziemią zakupioną w sklepie ogrodniczym zastałam niespodziankę . I to jaką :) . Dwie donice obsadziłam białą surfinią, po jakimś czasie w jednej z nich wykiełkowało coś przypominającego zabiedzoną lilię .Wiotkie to było i jakieś dla mnie dziwne . W pierwszym odruchu miałam to wyrwać, jednak zostawiłam z ciekawości " co z tego wyrośnie " . Wyrosło .... piękna glorioza . Jest to roślina czepna, dlatego już ma podporę, dość wysoka i jak na ten czas ma 4 kwiaty . Postaram się wstawić fotkę i zrobię to po jakimś czasie ponieważ mój laptop odmówił posłuszeństwa i nie czyta zdjęć . Muszę go zreperować . Czy ktoś ma taką roślinkę i może podzielić się doświadczeniem w uprawie ? Zgłębiam wiedzę na temat gloriozy w necie, jednak porady bezpośrednie jakoś lepiej do mnie trafiają .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

5 maja rano 2015 rok 003.JPG
5 maja rano 2015 rok 004.JPG
5 maja rano 2015 rok 012.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Bardzo lubię tulipany. Ładnie prezentują się w takch kępkach , jak u ciebie. Powodzenia z gloriozą, miła to była niespodzianka.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

WITAJ

Jak to kwiaty pięknie wyglądają, przy tym żółtym tulipanie to chyba lubczyk?
A cukinia do gara mniam, mniam.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-08-23, 18:02 WITAJ

Jak to kwiaty pięknie wyglądają, przy tym żółtym tulipanie to chyba lubczyk?
A cukinia do gara mniam, mniam.
pozd
Tak, to lubczyk . Lubię nieporządek w ogrodzie, kwiaty przeplatają się z warzywami . Mam mały przydomowy ogródek, wykorzystany jednak do ostatniego centymetra .Mam sporo roślin w donicach i lubię je przestawiać i tworzyć nowe kompozycje .W ogrodzie ogórek wspina się po naparstnicy a pomidorek koktajlowy splótł się z miętą .Lubię też nowinki, często używam też sekatora .
róże w babki ogrodzie 011.JPG
róże w babki ogrodzie 007.JPG
Załączniki
róże w babki ogrodzie 003.JPG
róże w babki ogrodzie 001.JPG
rok 2012 i 2013 rozne 145.JPG
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Bettiw »

Witaj Aniu, róże pokazowe, a to jesienne drzewo też rośnie w Twoim ogrodzie?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Bettiw pisze: 2020-08-23, 21:00 Witaj Aniu, róże pokazowe, a to jesienne drzewo też rośnie w Twoim ogrodzie?
Dzień dobry w poniedziałek . Myślałam, że w nocy popada, niestety, muszę z konewką po ogrodzie biegać i chociaż doniczkowe pokropić . Lubię pracę w ogrodzie, odpoczywam, mimo wysiłku fizycznego . A i głowa czym innym zajęta . Życzę owocnego dnia .

Bettiw - to drzewo nie rośnie w moim ogrodzie . To cmentarz w Essen . Byłam zatwardziałą podróżniczką a przyrodę fotografuję namiętnie . Będę oznaczała fotki z obcych ogrodów i miejsc . U mnie też jest parę egzemplarzy :-) tylko, że fotki archiwalne .
DSCF1169.JPG
DSCF1138.JPG
DSCF1143.JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Krysia »

Róże piękne. Ja też od rana podlewam :lol: . Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Krysia pisze: 2020-08-24, 11:42 Róże piękne. Ja też od rana podlewam :lol: . Serdecznie pozdrawiam :)
Co tu tak cicho? Ogrody podlewacie ? Ja mam wolne, u nas po deszczu . Obfity, ciepły, spokojny deszcz wyręczył mnie . Nie będę nosiła konewek z wodą . A po deszczu jest ciepło i spokojnie . Nawet moje koty leżą przytulone do siebie w moim ulubionym fotelu . Pracowałam dzisiaj ciężko, bo roboty w ogrodzie po tych upałach nagromadziło się dużo . Obcięłam winobluszcz, plewiłam miedzy kwiatami . Sporo cebul wiosennych kwiatów odżyło :-) po deszczach . Wzeszły maki ogrodowe, hortensje zazieleniły się, a moja ulubiona trawa ozdobna zaczyna pięknieć i wnet pokaże swoje szczoteczki . Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity, teraz podziwiam trytomę . Zakwitła bardzo późno i jest na czym oko zawiesić . Dobrej spokojnej nocy i deszczu życzę Wam i sobie . Rośliny potrzebują wilgoci, której jest co raz mniej, nawet poranna rosa już nie jest tak obfita jak za moich młodych lat . :-)
137.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Cześć Aniu. A znasz może nazwę tej róży na pierwszym zdjęciu? Lubię takie słoneczne barwy. Zazdroszczę Ci ( w pozytywnym znaczeniu) kwitnącej trytomy. Moja kwitła na początku lata i niestety krótko.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2020-08-25, 09:27 Cześć Aniu. A znasz może nazwę tej róży na pierwszym zdjęciu? Lubię takie słoneczne barwy. Zazdroszczę Ci ( w pozytywnym znaczeniu) kwitnącej trytomy. Moja kwitła na początku lata i niestety krótko.
Nie, nie znam . Zwożę zawsze z wojaży gałązki, szczepki i nasiona różnych roślin . Te róże również też przywiozłam w kawałkach :-) :-) . Ale..... wygląda to mi na róże o nazwie botanicznej Graham Thomas . Pięknie pachnie i ma zwarty kwiat . Na 100 % jednak nie wiem .Pozdrawiam :-) . A trytoma kwitnie później, ponieważ jest w tym roku posadzona . Ładna to fakt .
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

WITAJ

Róże pięknej urody. Też wydaje mi się,że ta żółto-bursztynowa to Graham Thomas ,a ta druga różowo-morelowa to chyba Abraham Darby- jedna i druga to różyczki angielskie. Ta trzecia czerwona ma bardzo ciekawy układ płatków kwiatu. U mnie właśnie zakwitły drugi raz, pierwsze kwitnienie czerwcowe mocno zagniły przez deszcze.
pozd
ANDU
ODPOWIEDZ