Ogródek Bettiw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: malina »

Astry dorodne i fajne bo do późnej jesieni kwitną , posadziłam ale nie zrobiłam zdjęć .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Halinko też lubię astry, mają piękne kolory no i jesienią ubarwiają ogrody. Tydzień temu jeszcze kwitły chryzantemy
Załączniki
20201024_161145.jpg
20201024_161200.jpg
20201024_161317.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Pięknie. Ale przymrozków chyba jeszcze u Ciebie nie było? U nas dziś rano 0 st. Pewnie maliny przymroziło.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Pięknie i bardzo kolorowo. Beatko, pisałaś u mnie, że Ci się nic nie chce. I wyobraź sobie, że mnie też. Taką mamy jesień, trudną jak nigdy. Serdeczności :)
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: alokazja7 »

:-> Przepraszam że pózno piszę, ja też ten placek kruchy piekę na oko. W zależności jak gruby chcesz spód: 0.35-040dkg mąki /przesiać na sicie/,1 1/2łyżeczki proszku do pieczenia/zmieszać z mąką,1/2 kostki margaryny,3 żółtka,mały cukier puder........,pół szklanki cukru,śmietana/18%/ile zabierze.Ja daję dość dużo by ciasto było miękkie-ułożyć śliwy lub starte odciśnięte jabłka i posypać kruszonką----smacznego.Pozdrawiam.


POMYŁKA CUKIER WANILIOWY A NIE PUDER.Pudrem posypać po wierzchu.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Elu teraz już po przymrozkach i widać jaką smugą szedł chłód czarne pasy zmarzniętych kwiatów, może uda mi się w sobotę podjechać, mam kupiony dolomit chciałabym rozsypać, widzę że zakwaszona jest gleba pełno rośnie szczawika, zresztą dawno nie odkwaszałam.
Krysiu jak myślę o Świętach to miewam chwile mobilizacji, ale całą energię zabiera mi praca zawodowa (może już ostatni rok, zobaczymy) wieczorem cos dłubnę i tyle.
Halinko załóż wątek o ziołach, czytałam o kurdybanku, też o nim zapomniałam a pleni się u mnie, nie powiem że jak chwast, tylko ziółko.
Szczególnie cenne są te rośliny które możemy mieć pod ręką a są pospolite tylko uważamy je za chwasty, bo łatwo dostępne nie kupione w aptece?
Cecylko dzięki za przepis, właśnie chciałabym zastąpić część tłuszczu jogurtem lub śmietaną, ale wtedy to jest półkruche, byle nadawało się pod owoce
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: malina »

Betti , dzięki za życzenia dla młodych moich :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Dawno tu nie byłam, trudny czas mam do przeżycia w zeszłym miesiącu umarł mój mąż, jakoś uczę się żyć od nowa, mam nadzieję że wiosna ukoi mój ból będzie trochę łatwiej. Byłam na działce sprawdzić czy wszystko w porządku bo nic nie przygotowałam do zimy, trochę śniegu spadło nie wiem czy to wystarczyło jako ochrona przed mrozem, ale widoczki były przyjemne
Załączniki
20210110_131505.jpg
20210110_131627.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Elzbieta M »

Bettiw pisze: 2021-01-25, 22:42 Dawno tu nie byłam, trudny czas mam do przeżycia w zeszłym miesiącu umarł mój mąż, jakoś uczę się żyć od nowa, mam nadzieję że wiosna ukoi mój ból będzie trochę łatwiej. Byłam na działce sprawdzić czy wszystko w porządku bo nic nie przygotowałam do zimy, trochę śniegu spadło nie wiem czy to wystarczyło jako ochrona przed mrozem, ale widoczki były przyjemne
Bardzo Ci współczuję , Beatko. Przechodziłam to kilka lat temu , więc rozumiem , jak ciężko wejść w tą pustkę , w samotność. Ale nie można się poddawać, praca w ogrodzie pomogła mi , więc i Tobie przyniesie ukojenie.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Krysia »

Beatko, przyjmij także ode mnie wyrazy współczucia. Serdecznie Cię pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: malina »

Beatko , żadne słowa nie ukoją , należy to "przerobić" ja jestem sama od 2010 roku . Pozdrawiam i do wiosny tuż tuż .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: alokazja7 »

:-> Co tu mówić---wyrazy współczucia..............,pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: krysta »

Ja swojego pochowałam w 2013 roku a miał dopiero 55 lat i rozumiem twój ból ,smutno samemu ale życie toczy się dalej nie ma zmiłuj
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Serdecznie dziękuję za wsparcie i zrozumienie, niby wszystko wiem ale jak samemu przerabia się takie rzeczy to całkiem inaczej wygląda.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogródek Bettiw

Post autor: Bettiw »

Nie mogę doczekać się wiosny, zresztą tak jak my wszyscy. Ostatnio kupiłam trochę nasion tak na żywioł poszłam bo nie pamiętam co mi zostało
Załączniki
20210131_121552.jpg
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ