Padawankowy ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witajcie! :)
Co do prymulek (pierwiosnków) - zielona prymulka to primula Francesca, a różowa to primula vialii Orchid. Kupiłam je na kiermaszu na gdyńskich Kolibkach, pan sprzedający niewiele o nich wiedział, myślałam, że padną po tygodniu, a one nadal zielone! I z resztkami kwiatów! Może jutro pstryknę zdjęcie.
Pozdrowienia - Padawan
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale relacja! Nie ważne już jakie zawirowania, bo dostaliśmy okazałe prezenty! Uczta dla oczu!

Nowy pierwiosnek (zielony) bardzo ciekawy, tego drugiego (vialli) miałam, ale kwitł wątło i potem nornica mi go wykasowała. :/

Zobaczyłam też to palenisko, co mi się od dawna podoba. :mrgreen:

Pięknie, pięknie! No a piesiunie szczególnie, jakież one są fotogeniczne!
:)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Świetne zdjęcia i ładne kwiaty, róże, pierwiosnki, irysy ale "Jeży" cudny :-D
Witaj po przerwie.
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witaj Danielo! :) Dziękuję za tyle miłych słów! :)
Palenisko jest fajne. WRESZCIE ZNOWU MAM OGIEŃ W OGRODZIE!!! Kiedyś był ogniskowy dołek, ale leciały też tam np ogryzki, jakieś rozdeptane czereśnie, "bo się spali". A potem były tam robaczki a nawet osy. Palenisko przysyłają kurierem, można też do niego taki ruszt- trójnóg dokupić.
Obrazek

Cześć Piotruś!
piotrek_ns pisze:.............ale "Jeży" cudny :-D
Witaj po przerwie.
myślę, że "Jerzych" było kilku.. :) Może nawet był Jerzy i Jerzynka. Którejś nocy słuchałam jak gadają! Fukały do siebie jak najęte! (a może to była walka o terytorium?? :) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
(królewna Jerzynka, co zgubiła pantofelek!)!
Obrazek
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Tak, tak, wspaniale się oglądało ten piękny ogród. Żywe barwy kwiatów, mocna zieleń, a jakie zdrowe liście owocowych drzewek!
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Jeżyki super! :D
Miło oglądać tak wspaniałe zdjęcia z twojego ogrodu. Odświeżyłam sobie również pamięć, co nie znaczy, że zapomniałam w ogóle, oglądałam kiedy mogłam jak nic tu się nie działo. A teraz taki wysyp zdjęć, że... naprawdę mega! :D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Witaj, twoje palenisko wygląda super. Ujęcia jeżyków świetne.
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Piszecie, że jesień... Jaka jesień? :)
Niedawno magnolia kwitła pojedynczymi kwiatami, a teraz... forsycja!!!
Obrazek
Obrazek
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Rośliny się czują jakby była wiosna, no cóż, muszę się przyznać, że też się tak czuję. Ale jakaś inna ta Forsycja, ma takie płatki na kwiatkach jak nie ona.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Witam serdecznie :-) My się jeszcze nie znamy, ale jak widzę mamy wspólny temat i to nie tylko ogrodowy. Piękne psy piękne otoczenie. Z podziwu nie mogę wyjść jak dajesz sobie radę na ogrodzie z taką ilością psów. My musimy mieć wszystko odgrodzone, bo inaczej nasze burki wszędzie włażą, a kociaki nam z kolei wszystko rozdrapują, masakra.
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Lol@, chyba normalna ta forsycja. Mam tu jeszcze kilka fot:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Myślę, że kwitnie, bo przez cały sezon przyszczypuję jej nowe pędy (jak tylko jakiś strzeli to przycinam go za drugą parą listków, żeby kulę zagęścić).

Roma, widzę, że mamy jeszcze jedno "wspólne": jesteśmy nocne marki! :)
Moje burki w ogrodzie raczej nie szkodzą, ale też unikam dużych rabat bylinowych (bo to oznaczałoby duże połacie czarnej ziemi jesienią i wiosną...). Ale ja i tak wolę drzewa i krzewy, więc nie narzekam. Trochę bylin sadzę miedzy drzewami, w grupach. Nowe rabatki osłaniam bambusowymi patyczkami, tylko wrzosy i jedna rabata z RH są ogrodzone na stałe (wrzosy bo małe, RH bo od ulicy, w bardzo fajnym miejscu do oszczekiwania przechodniów).
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

No i mamy jeszcze krótszy dzień... Jesienna szarość...
...ale jednak nie do końca ta jesień szara jest....

...jesień w kolorze lila - róż:

nowe wrzosowisko; wrzosy i hortensja Pinkie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

stare wrzosowisko; tu już wrzosy pomieszane z iglakami, barwinkami, pieriskiem, hortensją, bukiem, borówkami...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Witaj bardzo dziękuję za miły komentarz. :)
Bardzo podobają mi się jerzyki są przeurocze, śliczne wrzosowisko :roll:, moje jeszcze się tak nie rozrosło, Dawno nie było Ciebie tym bardziej się cieszę, że już Jesteś z nami.
Napisz proszę co słychać u psiaków, bo mój urósł sporo, jest bardzo mądry ale mnie słabo słucha, tylko mojego męża.
Reaguje na idziemy np. jak już wyprowadzę go na ogród, ale strasznie jest rozbrykany i wskakuje mi na plecy. Czasami myślę, że mnie wywróci, ale nie robi mi krzywdy tylko dziwnie to wygląda, bo ma okropną masę. Nie wiem jak go mam tego oduczyć, po prostu chce na siebie zwrócić uwagę.
Troszeczkę go rozpieściliśmy jest cudnym psem, skończył w lipcu rok i już daje się pogłaskać, bo przedtem gryzł, a teraz na to czeka i tylko mlaszcze z rokoszy przy głaskaniu i podkłada haki łapą, jeszcze takiego psa nie widziałam.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Małgosiu, odpisałam Ci na Twoim wątku! :)

O, i znalazłam fotki starszego kwaśnego zakątka, fotki z 2007:
wrzesień
Obrazek
październik
Obrazek
Pozdrowienia - Padawan
Wojtek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 92
Rejestracja: 2011-05-24, 14:30

Post autor: Wojtek »

Padawan, widzę, że na twoim zakątku rosną wrzosy. A nie myślałeś o dodaniu innych gatunków nadających się do uzupełnienia wrzosów? Wiem, że wrzosy są priorytetem, ale ja będę polecał również modrzewnicę, bażynę albo dabecję do uzupełnienia. Zawsze to jakieś przełamanie standardu ;)
A Twoje palenisko - super. A niestety czas grillowania się kończy...

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
ODPOWIEDZ