Nowy ogród Maliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: Bettiw »

Oj Halinko dzieje się i wszystkie nowe nasadzenia radują serce. Też nie mogę obojętnie przejść obok sklepu ogrodniczego, cieszy mnie nawet samo oglądanie. Teraz niewiele dokupuję bo i ogródek zapełniony, ale chętnie kibicuję nowym założeniom i zmaganiom od nowa. Powiedz mi jak jest u Was z podlewaniem, czy można mieć na posesji studnię wierconą, żeby mieć swobodny dostęp do wody, jak sobie z tym radzisz? Szczególnie że nowe nasadzenia trzeba regularnie podlewać.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

Betti , mam dwa ogrody u dwóch córek , teraz robię porządki w zielonogórskim i wszystkie te zdjęcia są z tego ogrodu . Jestem sama i nie nadążam podlewać w tym upale , niestety nie ma tu studni jadę z kranów :hyhy: jest 13.00 robię przerwę do popołudnia , dzisiaj dużo chłodniej , ale już się zmęczyłam bo tyle tego do podlania . Co do zakupu nowych roślin , zrobiłam porządek na skalniaku i okazuje się , że trochę zrobiło się pusto :zalamany: no i muszę jechać coś dokupić :D
Pozdrawiam i cieszę się , że wpadłaś do mnie :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Halinko ,jutro to Ty podlewaj tylko siebie bo alerty wskazują,że to od zachodu idzie afrykański żar.
Jak masz jakąś piwniczkę to tam schowaj się przed tym gorącem ,może być z czym dobrze schłodzonym lub nawet zamrożonym :mrgreen:
Pozdrawiam ,trzymaj się :serce:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

Mario , był już taki dzień afrikanes chyba w środę 55 st w słońcu , może było więcej , ale na termometrze brakło skali . Zjarało mi ramiona i kark przy podlewaniu i koszeniu teraz przydała by się piwniczka , ale jej niema :hyhy: Młodzi już są , a ja za parę dni do następnego ogrodu :oczami:
Zaroiło się od kleszczy , mnie i mojego wnuka dopadły - masakra :zly:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Żeby nie zapeszać ale mnie i moich kleszcze się nie imają. :serce:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: Bettiw »

Halinko jesteś tytanem pracy. Córka ostatnio rozgląda się za domkiem z ogródkiem i pyta się czy pomogę przy urządzaniu, no oczywiście bo to moja pasja, ale pierwsza myśl pobiegła do Ciebie, czasem nie wiem skąd bierze się tyle mocy i siły, tzn chyba wiem z miłości :-)
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: CityMatic »

No róże poprostu przecudnej urody. Gdybym nie widział niektórych odmian u siebie to bym pomyślał że coś z kolorami nie tak. Ale piękne zdrowe i jędrne płatki kwiatów świadczą o dbałości o nie.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

mmmm5 pisze: 2019-06-30, 10:46 Żeby nie zapeszać ale mnie i moich kleszcze się nie imają. :serce:
Marysieńko , życzę by tak dalej , mnie też się nie imały przez tyle ;) lat :rotfl:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

Bettiw pisze: 2019-06-30, 12:32 Halinko jesteś tytanem pracy. Córka ostatnio rozgląda się za domkiem z ogródkiem i pyta się czy pomogę przy urządzaniu, no oczywiście bo to moja pasja, ale pierwsza myśl pobiegła do Ciebie, czasem nie wiem skąd bierze się tyle mocy i siły, tzn chyba wiem z miłości :-)
Betti , moja pasja również , brakuje mi tego wychodzenia rankiem z kawką w dłoni do ogrodu i przeglądaniu co zakwitło , co zostało zżarte przez gryzonie , co usunąć , a co dosadzić lub przesadzić . Tu zrobiłam czystkę w całym ogrodzie i jak to córka zobaczyła - rzekła : ......nic tu nie zostało ...na to zięć :.... mama zna się na tym i wie co robi :hyhy: urosłam .
Zaraz jadę do drugiego ogrodu gdzie jest tylko trawa i to marna przy tym upale , ale ma się trochę ochłodzić będzie sadzenie bo roślinki czekają w doniczkach . Nikt tego nie zrobi bo liczą na moją pasję , a córka nie może tak harować bo ma ograniczenia fizyczne po wypadku , no i jak tu nie pomóc . Może najważniejsze jest to , że jestem zajęta i nie mam czasu przemyśliwać przeszłości , byle do przodu :hyhy: pozdrawiam i powodzenia .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

CityMatic pisze: 2019-07-01, 00:57 No róże poprostu przecudnej urody. Gdybym nie widział niektórych odmian u siebie to bym pomyślał że coś z kolorami nie tak. Ale piękne zdrowe i jędrne płatki kwiatów świadczą o dbałości o nie.
Pawle , ja tu tylko "sprzątam" , a córka też kocha róże i dba o nie bo tu mieszka , ja wizytuję , przesadzam i dosadzam , jadę dzisiaj dokupić kwiatów na skalniak takich co będą długo kwitły . Dzięki za wizytę :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: alokazja7 »

Wszystkiego najlepszego w dniu Twoich imienin życzy-Cecylia /alokazja/
to dla Ciebie te róże
to dla Ciebie te róże
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

Cecylio , serdeczne dzięki :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

Zrobiłam jeszcze parę zdjęć , bo jutro wyjeżdżam , jedne kwiaty już przekwitły , inne teraz zaczynają , a jeszcze inne jak ketmie dopiero pod koniec lipca , a nawet w sierpniu :(
Załączniki
20190703_083318.jpg
20190703_084500.jpg
ketmia bulwiasta ma takie małe zawiązki kwiatów
ketmia bulwiasta ma takie małe zawiązki kwiatów
skalniak dopiero odżyje , dzisiaj 17 st !
skalniak dopiero odżyje , dzisiaj 17 st !
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: malina »

za szybko zakończyłam wyżej
Załączniki
dokupiłam , ale nic innego nie było w markecie
dokupiłam , ale nic innego nie było w markecie
20190703_092714.jpg
20190703_092745.jpg
20190703_092820.jpg
obrodziły
obrodziły
śliwka jadalna z bordowymi listkami
śliwka jadalna z bordowymi listkami
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Nowy ogród Maliny

Post autor: Nutka13 »

Halinko,piękne kolorki begonii,a fiołek afrykański to chyba domowy?Ja swoje fiołki doniczkowe podlewam tylko do podstawki wyciągiem 12-to godzinnym z żywokostu.Zaraz po podlaniu widać jak liści się pięknie błyszczą a i kwiatki też i są piękniejsze.Amoze już wypróbowałaś go u siebie?A irysek nadal aktualny?
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
ODPOWIEDZ