Zielone sanatorium

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Krysia »

Grażynko, moje dwie begonie też już mają pąki. Będą już fajne i duże w maju :). Pozdrawiam :)
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Zielone sanatorium

Post autor: kajaja2 »

Bardzo ładne te żonkile takie pełne.Ja dopiero dziś do grilla się dostałam bo był wszytskim zastawiony.Smaku mi narobiłaś.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Sylwia,Gosia »

Grażynko ,jestem o czarowana Twoim ogrodem,obejrzałam wszystko po raz kolejny.Nie sposób wymienić co mnie tam zachwyca ,bo właściwie jest to wszystko co pokazujesz :padam: .
Na jakiejś fotce widziałam domek ,wyglądał bardzo okazale z daleka ,pomyślałam ,że może jednak to nie działka ,a ogród przy domku :-D .
Każdy zakątek Waszego ogrodu przemyślany i pięknie ,ciekawie zagospodarowany ,no i macie rękę i pewnie wiedzę do roślinek ,bo począwszy od kwiatów , a kończąc na warzywach ,wszystko jest zdrowe i dorodne.
Fotki też piękne ,nie dziw ,że dostałaś nagrodę , bratki romantycznie się prezentują na tym zdjęciu :) .
Super impreza na działeczce ,a piecyk jest extra ! Już czekam na lato u Ciebie :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
grzegorzw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 146
Rejestracja: 2018-04-04, 18:24

Re: Zielone sanatorium

Post autor: grzegorzw »

No i skorzystałem z Twojego zaproszenia i odwiedziłem Cię dzisiaj. :-)
Jeżówki extra takie zalotne.
Wszystkim dużo zdrowia
życzy Grzesiek
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Krysia pisze:Grażynko, moje dwie begonie też już mają pąki. Będą już fajne i duże w maju :). Pozdrawiam :)
Krysiu obecnie moje kwiatki domowe musiały ustąpić miejsca sadzonkom,parapety południowe zastawione są sadzonkami pomidorów ,papryki,lobelii,ogórki i cukinie dzisiaj wysiałam,doniczki domowe wylądowały na podłodze,pozdrawiam ,życzę miłego weekendu
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

kajaja2 pisze:Bardzo ładne te żonkile takie pełne.Ja dopiero dziś do grilla się dostałam bo był wszytskim zastawiony.Smaku mi narobiłaś.
Kaju ,my naszego grilla trzymaliśmy na dworze ,dobrze ,że nikt nie ukradł,żonkile mają właśnie pąki,niedługo zaczną pokazywać swoje piękno,wspaniały czas ta wiosna,codziennie obserwujemy zmiany, u mnie ładnie wychodzi serduszka,w zeszłym roku musiała się biedna regenerować po mrozie,oby w tym roku ją to nie spotkało,pozdrawiam ,życzę miłego weekendu
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Sylwia,Gosia pisze:Grażynko ,jestem o czarowana Twoim ogrodem,obejrzałam wszystko po raz kolejny.Nie sposób wymienić co mnie tam zachwyca ,bo właściwie jest to wszystko co pokazujesz :padam: .
Na jakiejś fotce widziałam domek ,wyglądał bardzo okazale z daleka ,pomyślałam ,że może jednak to nie działka ,a ogród przy domku :-D .
Każdy zakątek Waszego ogrodu przemyślany i pięknie ,ciekawie zagospodarowany ,no i macie rękę i pewnie wiedzę do roślinek ,bo począwszy od kwiatów , a kończąc na warzywach ,wszystko jest zdrowe i dorodne.
Fotki też piękne ,nie dziw ,że dostałaś nagrodę , bratki romantycznie się prezentują na tym zdjęciu :) .
Super impreza na działeczce ,a piecyk jest extra ! Już czekam na lato u Ciebie :) .
Gosiu ,Sylwio nie wiem w sumie czy jesteś ta na zdjęciu Sylwia czy Gosia,jak by nie było jesteś przesympatyczną osobą,twoje słowa dodają skrzydeł i motywują do dalszej pracy,działka z domkiem, całe wyposażenie ,roślinność to efekt naszej 7 letniej pracy ,mam nadzieję ,że jeszcze wiele przed nami,urządzałam po swojemu ,kładąc nacisk na praktyczne rozwiązania,bo latka lecą i sił ubywa,tym samym mam nadzieję ,że jeszcze długo będziemy się cieszyć naszym rajem,pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

grzegorzw pisze:No i skorzystałem z Twojego zaproszenia i odwiedziłem Cię dzisiaj. :-)
Jeżówki extra takie zalotne.
Witaj Grzegorzu w moich skromnych progach,mam nadzieję ,że spodobało ci się u mnie i będziesz częściej wpadał ,Podobają ci się jeżówki ,też je lubię ,prezentują się pięknie,u mnie są na rabacie z różami i czują się tam dobrze,pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Prace zaplanowane wykonane,róże pościnane,dużo gałązek zmarzło,nie wygląda to ciekawie,wrzosy jak się nie zregenerują będę musiała powyrywać,szkoda to pierwsze szkody jakie zauważyłam,
robiliśmy też w warzywniku ,mąż porobił grządki , oczywiście pod sznurek ,bo on jest bardzo dokładny .ja posadziłam bób i groszek,późno w tym roku ,ale co zrobić,jak ziemia była zamarznięta,jutro dalsza część siania,
pozdrawiam ,życzę pracowitej soboty i odpoczynku w niedzielę,
Załączniki
DSC_0493.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Danka »

Ja też bób muszę posadzić. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Sylwia,Gosia »

Grażynko , zarejestrowałam się jako Sylwia ,Gosia na forum ,bo Gosia ,Sylwia się nie dało :mrgreen: .Tak naprawdę to na pierwsze mam Małgorzata ,na drugie Sylwia .Może trochę infantylnie przedstawiam się Gosia,gdyż przez 25 lat życia we Włoszech ,tylko tak mogłam się przedstawiać .Imię Małgorzata lub inne zdrobnienie ,było dla nich nie do powtórzenia .I tak się już przyzwyczaiłam :) .Miło mi jak będziesz zwracać się jakąkolwiek formą pierwszego imienia -Małgorzaty ,albo tak jak chcesz :) .
Dziękuję ,również serdecznie Cię pozdrawiam Grażynko :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Elzbieta M »

Cześć Grażynko. Wpadłam na chwilkę zobaczyć , co porabiasz - i widzę , że wiosenne prace rozpoczęte. A jesli chodzi o sznurek , to ja tak samo robię grządki , jak Twój M. :lol: Wczoraj wysiałam rzodkiewkę i koperek
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Zielone sanatorium

Post autor: Iga51 »

Cześć Grażynko. Widzę, że u Ciebie sezon już rozpoczęty. Wrzosy, róże, a najbardziej chyba żurawki, ciężko zniosły sezon zimowy. Część wrzosów też chyba będę musiała wyrzucić. Róże wczoraj przycinałam, choć u mnie forsycja jeszcze nie rozkwitła. Nie wiem, czy żurawki odbiją. Są całe brązowe. A zaszkodził im i wrzosom dopiero ten marcowy mróz. Wcześniej całkiem ładnie się prezentowały.
W ogrodzie posiałam rzodkiewkę, sałatę, koperek, buraki i marchewkę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

Wiosna w moim ogrodzie w pełni , dużo pracy ,pomału ogarniam,cieszę się z pogody ,cieszę się z kolorków :-)
Załączniki
DSC_0037.JPG
DSC_0039.JPG
DSC_0040.JPG
DSC_0041.JPG
DSC_0042.JPG
DSC_0043.JPG
DSC_0044.JPG
DSC_0046.JPG
DSC_0047.JPG
DSC_0052.JPG
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Zielone sanatorium

Post autor: gracha »

dalszy ciąg
Załączniki
DSC_0009.JPG
DSC_0010.JPG
DSC_0002.JPG
DSC_0501.JPG
ODPOWIEDZ