Z bloku na pole

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Z bloku na pole

Post autor: pepperoni »

Miałam założyć wątek o swoim ogrodzie, trochę się ociągałam z braku zdjęć, ale w końcu jestem :)

W temacie ogrodu ozdobnego - ponieważ mieszkam w bloku właśnie (jak w temacie), ciężko mówić o ogrodzie ozdobnym wypielęgnowanym, wieloletnim. Wciąż planuję, ale przeprowadzka na wieś jeszcze nie w tym roku. Póki co, mam wygospodarowany ogródek warzywny na ziemi przyszłych teściów i bardzo chętnie z tego korzystam. :mrgreen:
Ale ale zdjęć z zagonu brak, więc pokażę to co mam. A mam sporo... sadzonek, które zajmują tyle miejsca, że ozdobne doniczkowe kwiatki domowe muszą chwilowo poczekać.
Oto, co mi aktualnie rośnie w domu:
papryka pomidorowa, pomarańczowa, z tyłu por i poziomki :)
papryka pomidorowa, pomarańczowa, z tyłu por i poziomki :)
papryki zaczynają już pokazywać pączki kwiatków :)
papryki zaczynają już pokazywać pączki kwiatków :)
poziomeczka
poziomeczka
żłobek dyniowatych
żłobek dyniowatych
selerowe przedszkole
selerowe przedszkole
papryczkowe (pikantne) przedszkole
papryczkowe (pikantne) przedszkole
tak wygląda parapet okna w salonie...
tak wygląda parapet okna w salonie...
... a tak w kuchni
... a tak w kuchni
z braku okien i parapetów, część siewek zajęła krzesła
z braku okien i parapetów, część siewek zajęła krzesła
mój karmnik dla owadów na balkonie - kwiaty "odratowane" - z supermarketu, wykupione po 50 groszy za 3 szt
mój karmnik dla owadów na balkonie - kwiaty "odratowane" - z supermarketu, wykupione po 50 groszy za 3 szt
iza
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Post autor: pepperoni »

... a tu jeszcze moja niemal 2-letnia cytrynka zasiana z pestki
... a tu jeszcze moja niemal 2-letnia cytrynka zasiana z pestki
iza
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Z bloku na pole

Post autor: Krysia »

Masz niezłego bzika na punkcie roślinek. Rozumiem Cię, bo też tak mam. Ale stołki u mnie są do siedzenia :lol: .
O wykorzystaniu ich w ten sposób, jaki pokazujesz na fotce, nie pomyślałam.
Miłego dnia pozytywna dziewczynko :)
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Z bloku na pole

Post autor: kajaja2 »

Witam cię peperoni w twoim wątku.
Na wszystko przyjdzie czas, Piękne masz te sadzonki,dużo i duże. Nie znam się tak dobrze na warzywach bo mi nawet nie chce rosnąć rzodkiwki w skrzynce.Podziwiam cię za to,że tyle tego masz. Przynajmniej będziesz miała swoje warzywka nie sypane :) Kwiaty super,Teraz trzeba korzystać z tych promocji,gdy zasadzimy je w ogrodzie pięknie nam kwitną w ogrodzie.Ja też często korzystam z takich promocj ale ty na nie złą promocję trafiłaś :padam:
Życzę udanych plonów i czekamy na zdjęcia
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Z bloku na pole

Post autor: tadek »

.
Ale tego nasadziłaś! Pomieścisz się potem z tym warzywnikiem na balkonie?
Aż zazdroszczę Tobie zapału. Ja mam ogródek, ale zapchany krzewami ozdobnymi i owocowymi, drzewami i innymi cudami, przez co mam ograniczone manewry w sadzeniu warzywek, ponieważ w tym moim buszu mieszczka stado wygłodniałych ślimaków, które zjadają wszystko co warzywne - nim urośnie. :/

Fajnie że pomyślałaś też o owadach...

Czekam na kolejne Twoje fotki, i opowiadania o roślinach :zawstydzony:

Poradnik ogrodniczy - Ogród przyjazny dla owadów :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Z bloku na pole

Post autor: pepperoni »

Też bym chciała, żeby stołki były do siedzenia, dlatego planuję w domku swoim (jak już się na wieś przeprowadzę) profilaktycznie urządzić "oranżerię" albo ogród zimowy na południowej ścianie. Moja babcia miała kiedyś oszklony balkon i siewki miały gdzie się rozwijać. :)
iza
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Z bloku na pole

Post autor: pepperoni »

A jeszcze, że dużo nasiałam, bo "na wszelki wypadek", żeby mi zgorzel siewek albo inne choróbska nie zlikwidowały ekologicznej nie chronionej chemicznie uprawy.
Już wiadomo, że się nie zmieszczą wszystkie w tunelu foliowym i papryki w większości pójdą na zewnątrz, zaraz obok arbuzów i innych melonów, ale ja się cieszę, że będzie co zapakować jesienią w słoiczki :hurra:

O owadach pamiętam, bo mi się marzy mała pasieka na własnej działce. Póki co, pozostaje w sferze marzeń (i planów), ale zawsze można dzikie pszczółki podokarmiać, żeby mi później pozapylały owoce i warzywka.
iza
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Z bloku na pole

Post autor: wasilewska101 »

Ale siewek , ciekawa jestem gdzie są domowe kwiaty i jak sobie radzą bez światła . ..
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Z bloku na pole

Post autor: malina »

Izo - Fajna ta przyszła teściowa , że pozwoliła Tobie na swojej działce się zadomowić , przekona się do Twojej pracowitości i gospodarności . :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Z bloku na pole

Post autor: Danka »

Postarałaś się dziewczyno :rotfl: Jeżeli tak dalej pójdzie to i pola zabraknie :hyhy:
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Z bloku na pole

Post autor: pepperoni »

Jeśli chodzi o roślinki domowe, to dopiero od niedawna mają ciężkie warunki, bo jeszcze niedawno (zanim na dobre słoneczko przygrzało) siewki były malutkie i aż tyle miejsca nie potrzebowały. Teraz po prostu muszą przetrwać. A mają się tak:
skrzydłokwiat na witrynie
skrzydłokwiat na witrynie
amarylisy, grudzień i trawka na kredensie
amarylisy, grudzień i trawka na kredensie
troszkę pnącza na półce obok książek
troszkę pnącza na półce obok książek
domowa meliska i nie wiem co, z ukradzionej szczepki, na komodzie
domowa meliska i nie wiem co, z ukradzionej szczepki, na komodzie
palma na mini ławie pod telewizorem
palma na mini ławie pod telewizorem
wcześniej stała na witrynie, ale liście jej się zaczęły zaginać o sufit
wcześniej stała na witrynie, ale liście jej się zaczęły zaginać o sufit
Co do przyszłej teściowej, skrzydłokwiat i palmę oryginalnie też od niej 1,5 roku temu dostałam, więc raczej nie narzekam :-D
Jednak co do pola - chwasty tam rosły, a oficjalnie to ogródek jest jej syna, a ja jestem jakby na doczepkę. Chociaż na przykład w zeszłym roku Tomasz był na ogrodzie kilka razy: raz z glebogryzarką, kilka razy z telefonem przy uchu patrzył jak ja ładnie chwasty wyrywam albo pryskam mszyce czosnkiem albo rozrabiam gnojówkę do podlania pomidorów itd... a sorry, był jeszcze przy zbiorach :padam:
iza
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Z bloku na pole

Post autor: Danka »

Jeżeli pytasz o tą roślinę to jest to koleus Blumego potocznie zwany tęczowa pokrzywa
Obrazek
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Z bloku na pole

Post autor: pepperoni »

A dziękuję Danusiu (Danko? - z wołaczami czasem ciężko bywa), zawsze lepiej wiedzieć, co się ma.
Mnie już babcia tak nauczyła, że jak się coś podoba, to buch szczepkę za pazuchę i do domu zanim się właściciel zorientuje :lol: a, że się ogrodnictwa nie uczyłam teoretycznie, to nazw nie znam, ale już miałam w planach się popytać w wątku http://forum.poradnikogrodniczy.pl/co-t ... a-f39.html tylko postanowiłam najpierw zobaczyć, co tam już jest opisane, żeby nie powtarzać tematów. I jeszcze mi się nie udało wszystkiego zobaczyć :szok:
iza
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Z bloku na pole

Post autor: Danka »

pepperoni pisze:A dziękuję Danusiu (Danko? - z wołaczami czasem ciężko bywa), zawsze lepiej wiedzieć, co się ma.
Mnie już babcia tak nauczyła, że jak się coś podoba, to buch szczepkę za pazuchę i do domu zanim się właściciel zorientuje :lol: a, że się ogrodnictwa nie uczyłam teoretycznie, to nazw nie znam, ale już miałam w planach się popytać w wątku http://forum.poradnikogrodniczy.pl/co-t ... a-f39.html tylko postanowiłam najpierw zobaczyć, co tam już jest opisane, żeby nie powtarzać tematów. I jeszcze mi się nie udało wszystkiego zobaczyć :szok:
Tak Izko mam na imię Danuta ;-)
Z urywaniem szczepek lepiej uważać, bo nie wszyscy są zwolennikami takim pozyskiwaniem nowych roślinek :niepewny:
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Z bloku na pole

Post autor: pepperoni »

No to się będę bronić, bo szczepki urywam nieduże i tylko z roślinek szeroko się rozkrzewiających, którym to na urodzie nie zaszkodzi, a w dodatku rzecz się miała na klatce schodowej z roślin "wspólnych". Czyjeś prywatne, a zwłaszcza jakieś drogie lub egzotyczne, to jednak bez pytania nie tykam :D
iza
ODPOWIEDZ