Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: tadek »

.
Fajne rozrabiasz Błażeju, jak już gazety o Tobie piszą. :super:
Byle tak dalej. Kolejnych sukcesów Tobie życzę. :zawstydzony:

A dynia przerobiona na straszydło mi się nie podoba. :/
Bardziej podobała by mi się w placku. :lol: ;)
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Błażeju ,to jednak sadzonka chyba ,bo miała jakieś 28cm wysokości.

Dzlaczego z roślin F1 ,nie można zbierać i wysiewać z powodzeniem roślin ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Błażeju ,to jednak sadzonka chyba ,bo miała jakieś 28cm wysokości.

Dzlaczego z roślin F1 ,nie można zbierać i wysiewać z powodzeniem roślin ?
Bo jest to mieszanka wyselekcjonowanych nasion, które tylko w pierwszym pokoleniu dają bardzo dobre efekty. ;-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu,ja z Tobą to mogę nawet "zgubić" jak mówi przysłowie :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: lawender »

Błażeju witaj. Podziwiam Twoje gigantyczne okazy i jestem pełna podziwu i chylę czoła :) Patrze na fotki i oczom nie wiierzę. Życzę by rosło Ci wszystko MEGA.....MEGA......:)Pozdrawiam Ola:)-Lawender
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Dynie można przerabiać na wiele sposobów, na ozdoby, pasze dla zwierząt, do własnej konsumpcji czy nawet na nawóz. :) Każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Co do F1, to jest jak Damusia pisze. Jest to krzyżowka dwch odmian. z których obie mają jakieś pożądane cechy, ktore łączą się ze sobą tylko w pierwszym pokoleniu. W następnych jest już ich rotacjam stąd nasion z F1 się nie zbiera. Można oczywiście wysiać, bo pomidor urośnie lecz nie należy się już spodziewać tego, co w pierwszym pokoleniu. :)

Witaj Olu. Pozdrawiam serdecznie i NIE dziękuje ;)
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Naprawde nie wstawiałem zdjęcia kabaczka? :)

No to już jest. :D 11.5kg
Załączniki
CAM04240-1-1.jpg
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Jakiś Ty malutki Błażeju ,przy tych warzywkach :lol: .!
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Przyjmijmy że to mój czarny strój mnie tak skurczył. :D

Co do tej sadzonki, to musisz przemyśleć temat. Ja jestem zdania, że jak coś wpadło w oko, to warto spróbować uprawy. :) Musiałbym poszukać jakichś informacji o nim. Mam teraz urwanie głowy lekkie. Jak coś znajde to dam znać. ;)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: lawender »

Błażeju w dziale o warzywach, rozpoczęłam wątek uprawa pomidorów w workach. Proszę jaką odmianę byś zaproponował.....nie śmiem myśleć o gigantach, mnie uradują pomidorki nawet ''normalnych'' rozmiarów.:)Pozdrawiam Ola:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Witaj Olu. Wątek widziałem i nawet chciałem kilka zdań napisać ale czasu zbrakło.

Widziałem tego typu uprawe tylko na zdjęciach, więc nie powiem nic o zaletach i wadach takiej uprawy. Chociaż Ja sam bym się nie zdecydował na taką uprawe. Wole doniczki czy wiadra. Zawsze można je przenieść itp, a i z odpływem nadmiaru wody nie ma. Co do uprawy w workach, to widziałem jak ktoś na zdjęciu poprostu miał kupną ziemie warzywną l, wycięte dwa otwory i dwie sadzonki w jednym worku. Nie wiem jak z drenażem takiego worka, czu od spodu są dziury, czy co. Ja bym się obawiał ugotowania korzeni w worku, no i przelania. Zresztą później wrazie w nie można tego przenieść, a wiadro czy donieczke zawsze się chwyci i przeniesie.

Co do odmian, to nie polecam odmian typowo doniczkowych, typu Vilma, Bajaja, Balkonzauber, czy innychvtego typu. Krzaki prezentują się pięknie i ładnie owocują ale faktycznego plonu z nich tak naprawde nie ma. Bo co to jest jak pomidorki są wielkości agrestu czy mniejsze niż piłki golfowe.

Pytanie czy uprawiałaś już jakieś pomidory i czy masz już jakieś swoje ulubione odmiany czy kolory. Z drugiej strony, to pytać mnie o to jaką odmiane do worków dać nie warto, bo ja uorawiam takie odmiany, które trzeba szukać w profesjonalnych sklepach ogrodniczych lub wymieniać nasionami na forach.

Chyba że masz jakies nasiona, czy liste sadzonek które możesz nabyć, to napisz, a ja spróbuje coś doradzić :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Chciałabym pokazać zdjęcia pomidorów ,jakie znalazłam w konsorcjum ogrodniczym.Nie chcąc zaśmiecać Twojego wątku ,umieszcze je w dziale "Uprawa warzyw" ,w wątku "Jakie warzywa uprawiać na balkonie".
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Jakoś ostatnio mało czasu by coś napisać. :) Wcziraj sadziłem do wiader fioletowe ziemniaki, to przy okazji przekroiłem jednego, by pokazać jak faktycznie wyglądają. :)
Załączniki
CAM06068.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Danka »

Bobej pisze:Jakoś ostatnio mało czasu by coś napisać. :) Wcziraj sadziłem do wiader fioletowe ziemniaki, to przy okazji przekroiłem jednego, by pokazać jak faktycznie wyglądają. :)Obrazek
Faktycznie fioletowe. Takich nie widziałam i nie jadłam :-o Ciekawe czy apetycznie będą wyglądały po ugotowaniu ;-) Smacznego. :-D
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Jeść pewnie będe dopiero na jesieni lub za rok, zależnie od tego ile się ich dohoduje w tym sezonie. :D
ODPOWIEDZ