Mój wiejski ogródek ;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Mój wiejski ogód

Post autor: elakrztuk »

Witaj Tenegel! Pięknie róże. Chociaż za różami nie przepadam to jednak podobają mi się. Też mam działkę prawie całą w kwiatach :-) Na działce mam piwonie krokusy, pluskwicę, irysy. Teraz gdy już zbliża się zima zajmuję się kwiatkami doniczkowymi. W piwnicy stoją kaktusy i czekają na wiosnę.

W tym roku posadziłam na działce pełne przebiśniegi, oraz drobne iryski zielono czarne, które nazywają się hermodaktylami :-D Cebulki sadzi się we wrześniu i październiku, a kwitną w maju.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Jestem,jestem.Wstyd się przyznać ale ja i bez zaproszenia włażę :oops:

Mieczyki przepiękne a ten biało czerwony :padam: prawie jak storczyk

szkoda że mam ogrzewaną piwnicę.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Mój wiejski ogód

Post autor: elakrztuk »

Witaj Stasio 13 :!: Nie szkodzi że bez zaproszenia. Bardzo mi przyjemnie że piszesz. :-D Teraz już mroźno, nic na działce nie ma żadnych kwiatów. :cry: Też na działce mam mieczyki :lol: Pięknie kwitły.Tylko mam działkę, ale cała prawie w kwiatach. :-)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Mój wiejski ogód

Post autor: elakrztuk »

Co prawda rzadko chodzę teraz na działkę w te zimowe dni, ale od czasu do czasu zaglądam tam :-) Gdy tylko zrobi się cieplej zaglądam tam patrząc czy nie wykiełkowały mi pierwsze kwiaty. :lol: W tym roku posadziłam krokusy, przebiśniegi, drobne irysy w koszyczkach małych.Wzeszłym roku posadziłam 10 cebulek kupionych w sklepie hermodaktyli :-> są to drobne iryski, które mają czarno-zielone kwiaty, pierwszy raz widziałam takie kwiaty ;-) Na działce nie tylko mam kwiaty, ale agresty, wiśnie maliny te wczesne i te późniejsze.W lecie ładnie kwitł amarylis ogrodowy :lol: Hortensje rozmnożyłam i stoją teraz w piwnicy, bo za małe są na zimę.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój wiejski ogód

Post autor: Zenia »

elakrztuk pisze:.Wzeszłym roku posadziłam 10 cebulek kupionych w sklepie hermodaktyli
A to ciekawe...nie natknęłam się na ten sklep. Reklama zabroniona...możesz mi podać linka na PW. Może na wiosnę coś dla siebie wypatrzę. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Miło było pospacerować po twoim kwitnącym ogrodzie gdy za oknem wszystko już przykryte śniegiem , masz piękne lilie , mieczyki ,róże oraz dalie , chociaż je trzeba wykopywać to też mam je w swoim ogrodzie bo kwitną do samej zimy , piękna biała jeszcze białej nie mam , mam obiecaną bo gdy kupiłam znowu dostałam czerwona ..
Ja swoje kwiaty obsypuję trociną i ślimaki na nią nie włażą bo jest ostra , można też zastosować szyszki lub nawet drobne kamienie ..
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Dawidzie , ależ masz wspaniałą kolekcję mieczyków!
Awatar użytkownika
Przemek85
Ekspert
Posty: 254
Rejestracja: 2010-02-02, 16:37

Post autor: Przemek85 »

Dawidzie, dziękuję za zaproszenie ;-) Chociaż muszę przyznać, że byłem już w Twoim ogrodzie, tylko ja tak czasem spaceruję sobie "cichaczem" :lol: Widzę, że będę musiał być częściej ze względu na mieczyki. Masz imponującą kolekcję. Osobiście uważam, że róże, mieczyki, lilie i liliowce to jedne z najbardziej kolorowych kwiatów. Takiej gamy kolorów trudno szukać u innych roślin.
Awatar użytkownika
wiosna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-16, 14:40

mieczyki Dawida

Post autor: wiosna »

Piękne!
Proponuję niektórym mieczykom zamiast NN nadać imiona.
To samo proponuję zrobić z Twoimi pięknymi różami, też nadać im imiona. Chyba, że już to zrobiłeś.
Pozdrawiam - wiosna.
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Wiosno, te NN niestety nie są mi znane, a identyfikacja nie jest wcale taka prosta. Z różami obecnie jest łatwiej, ponieważ już większość została ochrzczona, a nienazwane są tylko niektóre krzaczki :)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj , Tengel
Pospacerowałam troszkę , pooglądałam.Przyłączam sie do zgodnego chóru ,że masz piękne mieczyki. Mnie szczególnie wpadły w oko Sapporo, Passos i falbanisty niebieski NN .U mnie niestety nie widzę miejsca , gdzie mogłabym jeszcze posadzić
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witaj dziękuję za zaproszenie masz piękne mieczyki i te kolorki urzekające też nie mogę doczekać się wiosny pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Dawidzie , dziś troszkę więcej czasu , więc zrobiłam dłuższy spacer po Twoim ogrodzie. Juz raz oglądałam mieczyki , róże i kolekcje rojników , ale cóż to szkodzi przypomniec sobie :-D .Będę się powtarzać , jeśli powiem , że piękne. Zauważyłam ,że masz Rumbę. Mnie ona padła po ostatniej zimie . Mam pytanie - rumba ma takie niewielkie , ok 3 cm - kwiaty? Podobały mi się w fazie rozwoju , natomiast przekwitające kwiatostany bardzo traciły na urodzie.
Ingrid Bergman u Ciebie ( jednak masz tam fotkę , tylko wcześniej) jest piękna , nawet na zdjęciu uchwyciłeś aksamit jej płatków.
A może spojrzysz u mnie na różę NN , podobna do Rumby , czyli też taka dwukolorowa , ale kwiaty ma okazalsze , piękniejsze. Gdybyś mógł mi coś zasugerować odnośnie nazwy?
Zaraz skoczę do mnie ;-) i wkleję zdjęcie
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Dobrze że nareszcie skorzystałam z zaproszenia do Twojego ogrodu. Mam duże zaległości ale obejrzałam wszystkie roślinki.Trochę wcześniejszych zdjęć nie otwierało się ale te które obejrzałam urzekły mnie
Masz kolekcję róż, mieczyków prześlicznych , rojników i tyle innych prześlicznych roślin
Dotychczas nie udzielałam się za często na forum ale obserwowałam
Swój ogród też pokażę ale jak już pooglądam wszystkie wasze śliczności
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Ja również dziękuję za zaproszenie do Twojego ogrodu. Wygląda wspaniale! Najbardziej podoba mi się Twoja kolekcja szachownic, tulipanów i roślinki, które kocham najbardziej - sasanki. Pięknie tam u Ciebie. Oczko wodne stwarza świetny klimat. No i zobaczyłam psiaka pomocnika ;-) Podoba mi się też trawnik w krokusach i ogród zimową porą. Mieczyków też tam u Ciebie dużo, dalii, ciemierników no i nawet magnolia. Moja niestety zmarniała. Fajnie, że przedstawiasz swoje ogrodowe zakupy: cebule, nasiona itp. Szkoda, że część zdjęć jest nieaktywna. Swoją działkę prowadzę od 2 lat, był to nieużytek. Niewiele się jeszcze na niej dzieje ale w przyszłości też chciałabym pokazać wszystkim swoje aranżacje i roślinki. Pozdrawiam i życzę wiele radości z ogrodu.
ODPOWIEDZ