Mój wiejski ogródek ;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wawa11
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-30, 19:12

Post autor: wawa11 »

Witam

Bardzo piękne masz róże.
Ogródek jest też ładny, ale zrobiłeś mały błąd przy robieniu oczka dlatego że widać folie.

J ja też mam oczko, ale nie widać foli.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Już Cię odwiedzam, odwiedzam. Ostatnio tak zapomniało mi się o dziale ze zdjęciami ogrodów, ponieważ przeglądam te wszystkie inne wątki na forum. Szybko nadrobię Twój ogród :]
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witaj Dawidzie jestem, nie zapomniałam, dzięki za zaproszenie, czytam choć z pośpiechu nie zostawiam śladu, niebawem postaram się nadrobić zaległości. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Dawidzie :-D
Dzisiaj znowu trochę pospacerowałam po uroczych zakątkach Twojego ogrodu. Taka różnorodność roślin!Niektóre nazwy zupełnie mi obce , jak np Penstemon digitalis bądź brukentalia ( nawet nie jestem pewna , czy dobrze nazwę zapamiętałam) Może napiszesz o niej coś więcej? Jakie lubi stanowisko? Czy nadaje się na skalniak?. Oczywiście za każdym razem oczarowuje mnie róża Icenberg . Z przykrością niestety stwierdzam , że nie spotkałam jej w Centrum , gdzie się zawsze zaopatruję
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Przepraszam za opóźnienia w odpisywaniu, ale ostatnio się trochę zapominam. Wre robota robótkowa, gdyż staram się przygotować na wyjazd targowy :) A jak się biorę za takie prace to wszystko wkoło przestaje istnieć :)

Cieszę się, że do mnie zaglądacie. Co do oczka to niestety niewiele ja miałem wspólnego z wykończeniem. Ze względu na pracę moi rodzice postanowili skończyć to sami i po swojemu. Sam jestem zły o te brzegi i systematycznie wiosną staram się po kawałku przerobić to po swojemu ;-)

Co do brukentalii to niestety niewiele powiem, kupiłem, posadziłem między wrzosy i rośnie :)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Oooo :roll: Jaki ładny, nowy avatarek :lol:

Czekam na obejrzenie twoich zaległości zdjęciowych z ogródka po targach :roll: :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Dzięki za zaproszenie. ;-) Powoli wdrażam się w twój świat roślin.Jestem zauroczona różami. :-> Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bryanka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-11-16, 22:16

Post autor: bryanka »

Witam Cię Dawidzie b. serdecznie. Powiem szczerze, że najpiękniejsze są właśnie te wiejskie ogródki. Takie naturalne. Gatunek kwiatów różnorodny. Czy jesteś po kursie hodowców bo tak wszystko Ci pięknie rośnie. Ja mam spoooore problemy latem ze ślimakami. Jak tylko trochę popuszczę to mam smutny widok. Najbardziej upodobały sobie dalie i funkie. Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Dawidzie. Ładny avatarek :lol: . Co do oczka, na pewno je wiosną poprawisz pod swój gust. Będzie ładnie...tak jak i cała twoja działeczka. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Witam kolejnych gości :)

Co do avatarka to pomyślałem, że lepiej rozmawia się z kimś, kogo choć trochę widać. Zresztą tak dobrze czuję się na tym forum, więc po co się ukrywać ;)

Co do ślimaków, to u mnie nie był to zazwyczaj duży problem... do tego roku. Z racji nadmiaru wilgoci jest ich od... groma. Teraz gdy sprzątamy po remoncie to pod każdym kawałkiem gruzu trochę bardziej zagłębionego znajduje się mnóstwo jajek. Zazwyczaj nie zabijam żyjątek, ale co do ślimaków to obcas idzie w ruch :D
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witaj Dawidzie, miło Cię widzieć :oczami:
Na ślimaki to tylko zabicie, to jedyny skuteczny sposób :zly:
Czekam cierpliwie na nowe zdjęcia :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja w tym roku też mam problem, może jeszcze nie wielki, ze ślimakami. Pojawiły się po powodzi ślimaki "gołe", nie wiem dokładnie które ale wiem, że w przyszłym roku mogę mieć z nimi większy problem. Dlatego każdy, który wpada mi w oko, zostaje zlikwidowany.
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Co wy mówicie? Ja mam od cholery tych ślimaków bez skorupki, nie wiedziałam, że to aż taki problem. Nie moge ich załatwić chemią, ze względu na królika, mam jedną żabę, ale to raczej nie wystarczy...co robić?
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

PaniMagda pisze: nie wiedziałam, że to aż taki problem. Nie moge ich załatwić chemią, ze względu na królika, mam jedną żabę, ale to raczej nie wystarczy...co robić?
live and let live :-D
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Chyba to jednak nie trafiona w tym przypadku porada Krzysiu :shock: , choć przed znajomością języka chylę czoło. :padam: Jednak ktoś ową poradę może przyjąć serio, może nie Pani Magda, ale ktoś za jakiś czas...
Magdo ja radzę użyć wszelkich dostępnych sposobów na pozbycie się tego dziadostwa z ogrodu.
ODPOWIEDZ