Mój wiejski ogródek ;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładne wygląda Twój ogród w zimowej szacie, muszę chyba jutro wyjść i swojemu porobić zdjęcia ;-) .
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

No....pięknie Dawid ;-)
Miłego dnia Wszystkim!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładnie. :-) Piękna szadź na gałązkach, w tym roku u mnie takiej nie było.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

gosia2501 pisze:Bardzo ładne wygląda Twój ogród w zimowej szacie, muszę chyba jutro wyjść i swojemu porobić zdjęcia ;-) .
Oj zazdroszczę takich przydomowych ogrodów. Wystarczy wyjść lub przez okno popatrzeć. U mnie na działeczce też pewnie bardzo dużo śniegu a może nawet za dużo aby się tam dostać i zdjęcia popstrykać. A takich zdjęć mam zero, a wasze są takie piękne. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Piękny zimowy ogród. Świetnie wygląda na zbliżeniu gałązka pokryta szadzią. Wilgoć w powietrzu, mróz i szadź gotowa :-). Dzisiaj u mnie było podobnie.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Jako, że zima ma się ciągnąć do kwietnia to zrobiłem sobie krótki spis nasion, które na wiosnę czekają :) Oto one:

- Digitalis 'Pam's Choice' (naparstnica)

Obrazek

- Digitalis grandiflora (Naparstnica zwyczajna)

Obrazek

- Aquilegia variegata (orlik)

- Lunaria biennis 'Variegata' f. albiflora (Miesięcznica dwuletnia)

Obrazek

- Symphyandra wanneri (Zrostka Wannera)

Obrazek

- Androsace sempervivoides (Naradka rojnikowata)

Obrazek

- Lunaria rediviva (Miesięcznica trwała)

Obrazek

- Digitalis 'Anne Redetzky' (naparstnica)

Obrazek

- Hesperis matronalis var. albiflora (wieczornik damski biały)

Obrazek

- Viola 'Bowels Black' (fiołek)

Fotki oczywiście pochodzą z internetu ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dawid, tylko nie mów, że zima będzie aż do kwietnia. Wiosna rozpoczyna się w marcu ;-) Przynajmniej kalendarzowa. Mam nadzieję, że śnieg do tego czasu zniknie i to wszystko co ma zakwitnąć wczesną wiosną, to zakwitnie :-)
Nasiona ciekawych roślin zebrałeś do siewów wiosennych. Będziesz siał bezpośrednio do gruntu :?:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Chyba raczej tak Gieniu. Doniczkowe siewy zawsze zaliczały mi jakieś wypady, więc wzorem ubiegłego roku posieję prosto do gruntu. Z tego też powodu też wolałbym coby u nas wiosna przyszła terminowo ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Mi właśnie też Dawidzie siewy doniczkowe nie bardzo wychodzą. Mam za ciepło w domu i chyba stąd ten problem. Kiedy sieję do gruntu, wszystko lepiej wschodzi.
Wiosna kalendarzowa będzie terminowo :lol: . Ale ta prawdziwa, kto to wie kiedy :-/ A ja tak lubię ciepłą wiosnę i pracę w ogródku. Czekam więc z utęsknieniem, jak każdy z nas :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ciekawe roślinki :-D Orliki to mi się same po działce wysiewają i jeszcze prócz naparstnicy to resztę z ochotą widziałbym na swoich rabatkach. :mrgreen:
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Już dawno nie odwiedzałam Twojego wątku, Dawidzie. A tu taka zima w ogrodzie. Bardzo mi się podobają te zimowe zdjęcia.
Co do siewu to miałam podobne doświadczenia i teraz też wysiewam wprost do gruntu. I również mam nadzieje, że wiosna się nie spóźni;)
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Dziś mam wolne od pracy... dzięki zimie :D
Rano wyjście na autobus.... przez okno, bo drzwi zasypane do połowy wysokości :D Pod oknem śniegu po kolana :D Na drodze w najlepszych miejscach śniegu po kostki, więc nic nie jeździ :D
Troszkę później wezmę aparat i zrobię parę zdjęć :D

A jedyny plus tego wszystkiego to to, że dziś jest cieplej :D
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

:lol: :lol: nieźle. Ja też nie mogłam wyjść z własnej bramy na blokowisku. Tak zasypało! A że wychodzę dość wcześnie panowie dopiero odśnieżali. Dobrze, że zobaczyli, że się szarpię i mi pomogli buahah była kupa śmiechu ale jakoś dotarłam do pracy ;) Butki i spodnie jeszcze się suszą na kaloryferze dobrze ze jestem jeszcze sama :oops: ;) W pracy pustki hehe ciekawe dlaczego? :lol: :lol:
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Ogródek przed domem - ślady w dolnym rogu zdjęcia to moje - po porannym wyskoku z okna :D

Obrazek

Furtka do mnie - odśnieżałem zaraz po odsypaniu śniegu spod drzwi - było śniegu do kolan :D

Obrazek

Moje tuje i jałowiec 'Blue Danau' :) Jałowiec to ta wielka zaspa ;)

Obrazek

No i tylko dotąd dotarłem - resztę ogrodu oddziela ogromna zaspa a jakoś nie miałem ochoty na włażenie w śnieg :D

Obrazek

Obrazek

No i jak tu nie kochać zimy :D
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

No to ładnie u ciebie posypało...myślałam że tylko u mnie tyle tego śniegu. Co prawda przez okno nie wyskakiwałam....ja w bloku. Dozorca widzę odśnieżył. Zazdrościłam ..oczywiście pozytywnie, ogródka przy domku. Teraz mam wątpliwości..... :roll: . Uroki zimy podziwiam, ale tylko przez okno i na zdjęciach takich jak twoje. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ