Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: kajaja2 »

Ja się powtarzam ale obojętnie kiedy do ciebie wejdę to zawsze u ciebie ciepło i przytulnie.Te barwy pełnia lata. Gosiu moja wiosna przy twojej to mrówka przy żyrafie:-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Andrzeju ,Halinko , Krysiu ,Danusiu i Kasiu za odwiedziny i miłe słowa. Ta zima ,była wyjątkowo ciepła u mnie , pewnie dlatego przezimowały u mnie roślinki ,które do tej pory ginęły zimą . Nawet pokrzelica nie obumarła i wypuszcza malutkie listki ( została w wiszącej donicy).
Danusiu ,majeranek również dla mnie był zaskoczeniem , zwłaszcza , że został w wiszącej na barierce donicy i to na wschodnim ,zimniejszym balkonie .U sąsiadki owszem zimuje ,ale w zacisznym miejscu w ogrodzie.
Dodam , że maggi ,mięta i chrzan zawsze znikają w zimie z powierzchni donic i wypuszczają dopiero na wiosnę ,ale to może taka ich uroda :hyhy: .

W okolicach mojego domu rosną w ogródkach i przy kościele magnolie ,zapomniałam pstryknąć kilka fotek , a teraz powoli kończą swoje kwitnienie, ziemia wokół magnolii usiana jest białymi płatkami.

Krysiu , dziękuję ,akurat niedziela była miła :) .
A tak kwitła w tamtym tygodniu moja truskawka ( nadal kwitnie :) )
A tak kwitła w tamtym tygodniu moja truskawka ( nadal kwitnie :) )
A tak kwitła w tamtym tygodniu moja truskawka ( nadal kwitnie :) )
A tak kwitła w tamtym tygodniu moja truskawka ( nadal kwitnie :) )

Pozdrawiam Was Kochani ! :)
Załączniki
Wracając w niedzielę do domu nazbierałam fiołków i stokrotek.Rosną prawie na każdym skrawku trawy , fiołki są w 3 odcieniach fioletu.
Wracając w niedzielę do domu nazbierałam fiołków i stokrotek.Rosną prawie na każdym skrawku trawy , fiołki są w 3 odcieniach fioletu.
Inna wersja.
Inna wersja.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Dziękuję za pozdrowienia , ja również pozdrawiam - ile ciepła i radości dają kwiaty nawet takie małe co nieco jak bukiecik na stole :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

To prawda Halinko -dzięki , dobrego dnia :serce:

Mogłabyś mi coś doradzić w sprawie mojej maliny ,pisałaś w tamtym roku ,że znasz tą odmianę ,jak możesz zerknij na fotkę w wątku o krzewach owocowych lub w moim. Zupełnie nie wiem co mam robić z tym małym gąszczem zielonych roślinek :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu maggi, mięta, chrzan zawsze na zimę znikają. Nawet w ogrodzie :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Tak też myślałam Danusiu :mrgreen: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nigdy nie widziałam takiej olbrzymiej kliwi ,jak ta mojej sąsiadki stojąca na korytarzu .Latem sąsiadka wynosi roślinę na ogród . Kliwia ,jak wspomniałam ma około 1 m średnicy i 10 kiści kwiatowych .
Nigdy nie widziałam takiej olbrzymiej kliwi ,jak ta mojej sąsiadki stojąca na korytarzu .Latem sąsiadka wynosi roślinę na ogród . Kliwia ,jak wspomniałam ma około 1 m średnicy i 10 kiści kwiatowych .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Halinko , pomyliłam się :-D , to Iga pisała w tamtym roku , że ma tą samą odmianę malin Heritage co ja .Spróbuję się z nią skontaktować ,przepraszam za zawracanie głowy :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: kajaja2 »

Gosia rozwaliłaś mnie na łopatki gdy u ciebie zobaczyłam fiołki ii stokrotki. a ten kwiat sasiadki bardzo ładny i ładny kolor ma.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Kliwia cudna :-D . Klimat cieplutki jest sprzyja. Ja widziałam kliwię na skwerku w Sewilli :). Pozdrawiam serdecznie :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Kasiu i Krysiu , dzięki za odwiedziny , pozdrawiam Was serdecznie :) .
Załączniki
Dipladenia rozwinęła pierwszy pączek kwiatowy.Szkoda będzie ją ścinać gdy przeniosę ją na balkon ( ma być zwisająca).
Dipladenia rozwinęła pierwszy pączek kwiatowy.Szkoda będzie ją ścinać gdy przeniosę ją na balkon ( ma być zwisająca).
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosieńko kochana, nie ruszaj tej dipladenii, absolutnie jej nie przycinaj. Jeśli przechowała Ci się w tak dobrej kondycji to się tylko ciesz :lol:. To jest delikatne stworzenie. Zupełne przeciwieństwo bougenvilli, ołownika i passiflory, gdzie można strzyc ile się chce. Chociaż ja już nic ciąć nie będę , co urosło, to zostanie ( z tych moich kwiatków). Ona sobie sama zwiśnie, daj jej tylko czas i dobre miejsce na balkonie. Pozdróweczki :).
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu ,ona wcale nie jest taka ładna jak się wydaje , na dodatek ma chore liście i podejrzewam ,że to może być mączniak ,ale nie jestem pewna. Ma dużo wybujałych pędów o drobnych listkach .Wiem , że po ścięciu ,o ile odżyje ,będzie potrzebować dużo czasu ,żeby się zawiązały nowe pąki kwiatowe.W lecie pędy nie zwisały ,tylko były długie i cieńkie , pnac się w górę ,oplatały łańcuchy na których wisiały. <br />Pewnie masz rację , że ryzykuję , ale jeśli nie zetnę ,roślina się nie wzmocni. Sama już nie wiem .Krysiu , masz jakieś doświadczenie z dipladenią ?
Krysiu ,ona wcale nie jest taka ładna jak się wydaje , na dodatek ma chore liście i podejrzewam ,że to może być mączniak ,ale nie jestem pewna. Ma dużo wybujałych pędów o drobnych listkach .Wiem , że po ścięciu ,o ile odżyje ,będzie potrzebować dużo czasu ,żeby się zawiązały nowe pąki kwiatowe.W lecie pędy nie zwisały ,tylko były długie i cieńkie , pnac się w górę ,oplatały łańcuchy na których wisiały.
Pewnie masz rację , że ryzykuję , ale jeśli nie zetnę ,roślina się nie wzmocni. Sama już nie wiem .Krysiu , masz jakieś doświadczenie z dipladenią ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, ja obserwowałam sundeville u mamu Mirka. To były roślinki zakupione jako małe sadzonki, a wyrosły pięknie, miały około metra kaskady kwiatów. Były białe i różowe. Stały, a raczej zwisały z barierki na przewiewie, bez daszku. Ale jesienią zmarniały, w domu opadły im wszystkie listki. Mama ma znów je kupić, bo udają jej się znakomicie. Pozdróweczki :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu , moja zimowała przy najbardziej nasłonecznionych drzwiach balkonowych (oszklone od podłogi) , temperatura w pokoju 18 w nocy ,w dzień max 20 . Moja też miała się pięknie zwisać z zawieszonej wysoko donicy ,ale tak nie było .Zamiast tego były długaśne , wybujałe ,cienkie pędy , choć słońce dotykało ją późnym popołudniem . Krysiu , chyba muszę trochę ją podciąć ,chociażby te wybujałe pędy i za malutkie liście .
Miłej niedzieli .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ