Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Gosiu prześliczna ta barwinka , nie znam tej rośliny :-o , portulaki zachwycają , podobnie jak niecierpki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Grzesiu , dziękuję za wiersz i komplementy :hyhy: . Nie mam balkonów od ulicy ,a jedynie wschodni wygląda bokiem na ulicę , ale z daleka :-D .Pod spodem jest stromy zjazd prowadzący do garaży , a pod drugim balkonem są garaże , więc to tak jakby 2 piętro i niewiele co widać z moich kwiatków ,trochę wiszącej portulaki i krzaczki , ale głównie moje donice :lol: . Moje balkony oglądam głównie ja i Wy :) .

Aniu , dzięki za odwiedziny . Nazwy polskiej "barwinka" nie znałam ,dopiero nasz Piotruś podał mi tą nazwę .We włoskim nazywa się "Vinca". Na swoim balkonie miałam do tej pory te stojące i z nich zebrałam nasionka , wysiałam i drugi już rok rosną na miom balkonie . Tą pełzającą ( :-D ) kupiłam z jasnozielonymi liśćmi i sytuacja ,mimo zapewnień ogrodnika się pogarsza .Jakoś wygląda mi to na niedobór składników , podlałam więc złożoną odżywką ,gdzie oprócz azotu, potasu ,fosforu , są też inne potrzebne składniki jak magnez ,cynk ,żelazo ,miedź itp.Zobaczymy.


Pozdrawiam wszystkich :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: ANDU »

WITAJ GOSIU

Cudnie u Ciebie wszystko kwitnie.
U mnie portulaki wysiały się zeszłego roku i wykiełkowały ,niedługo będą też kwitły.

pozd
ANDU
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Wiki »

:)

Gosiu, piękne masz kwiaty, a najbardziej podobają mi się begonie których ja niestety nie umiem utrzymać, więc dałam sobie spokój.
Pomysł z małym warzywnikiem na balkonie fantastyczny! :) Jak jeszcze zaczerwienią się pomidorki to będzie piękne z pożytecznym.

:)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Fajnie,że jesteś już się denerwowaliśmy .Uściski i dziubasy przesyłamy :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: ANDU »

WITAJ GOSIU

Dzięki za odwiedziny u mnie, ta portulaka wyrosła z nasion, które się rok temu wysiały,aż jestem zdziwiony, a rosną i kwitną nawet w szczelinach w kostce brukowej. U nas też straszny upał jak tak dalej będzie to portulaki będą u nas rosły jak trawa.
Widzę,że pięknie kwitną u Ciebie wszelkie kwiaty, gazanie są śliczne.

pozd również upalnie.
ANDU
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Marysiu ! , właśnie o Tobie myślałam , ale jeszcze nie dotarłam do Twojego wątku :-P .
Dziękuję za buziaki i troskę również przesyłam uściski ,dobrze , że wirtualne ,bo gorąco :-D :serce: :serce: :serce:

Dzięki Andrzeju za wizytę :-D , jedynie portulaki uwielbiają ten upał :lol: .U mnie od dawna temperatura w domu osiągnęła 30,5 stopnia , w chłodniejszych momentach ,nad ranem , spada do 28 stopni i ta wilgoć :przestraszony:


Mój synek spisał się dobrze zwłaszcza ,podczas moich ostatnich wakacji w Polce ( 10 dni) i balkony zastałam zielono - kolorowe. Oczywiście najlepiej przeżyły portulaki .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, jak to miło, że jesteś :-D . U nas pogoda podobna +30 stopni, jutro ma być według prognoz 32. Ale noce chłodniejsze i jest czym oddychać. Pozdróweczki serdeczne.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu wreszcie na swoich włościach. Dobrze, że syn poradził sobie z roślinami. Będziemy mogli je podziwiać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Krysiu i Danusiu za pamięć :) . Na balkonach skromnie - roślinny bałaganik ,jak co roku :mrgreen: .Z wakacji i balkonów nazbierało się trochę fotek ,cały dzień je porządkuję :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Kilka fotek jeszcze z czerwca .
DSC_4220.JPG
Ta wielkanocna gerbera kwitła jeszcze do połowy czerwca .
Ta wielkanocna gerbera kwitła jeszcze do połowy czerwca .
DSC_4333.JPG
DSC_4320.JPG
DSC_4802.JPG
DSC_4805.JPG
DSC_4816.JPG
Smagliczka skalna nieśmiało powtórzyła kwitnienie ,fotka z  29 czerwca .
Smagliczka skalna nieśmiało powtórzyła kwitnienie ,fotka z 29 czerwca .
W tej donicy posadziłam pozostałe niedobitki .
W tej donicy posadziłam pozostałe niedobitki .
Niektóre nieśmiertelniczki ładnie zaczęły się rozgałęziać , ale czekając w końcu za długo ,zebrałam jedynie kilka roślin ,z kwiatkami wierzchołkowymi ,bo musiały być długie .Szkoda było ich ścinać ,więc niewiele mam z nich pożytku .
Niektóre nieśmiertelniczki ładnie zaczęły się rozgałęziać , ale czekając w końcu za długo ,zebrałam jedynie kilka roślin ,z kwiatkami wierzchołkowymi ,bo musiały być długie .Szkoda było ich ścinać ,więc niewiele mam z nich pożytku .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

I jeszcze kilka zdjęć z czerwca.
Celowo z jednej strony donicy kwiaty są wysokie , będą zasłaniały wolne miejsce w kratce ,od sąsiadki .
Celowo z jednej strony donicy kwiaty są wysokie , będą zasłaniały wolne miejsce w kratce ,od sąsiadki .
DSC_4343.JPG
DSC_4255.JPG
DSC_4241.JPG
DSC_4224.JPG
DSC_4243.JPG
DSC_4216.JPG
Załączniki
DSC_4235.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Witaj Gosiu - jesteś :padam: balkony pięknie ukwiecone aż miło popatrzyć . Będziesz tu częściej zaglądać i radować nas Twoimi osiągnięciami . Pozdrawiam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
sarenka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 93
Rejestracja: 2017-01-31, 19:00

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: sarenka »

Odwiedziłam Gosiu Twój balkonik - cudo kwiatki !!!! :super:
Kwiaty piękne kolorowe. Jestem zachwycona zawsze jak zajrzę na balkonik. Takiej różnorodności nie da się uzyskać w naszym ogródku. Jest bardzo słoneczny i przy tych upałach wszystko co delikatne się wypala.
Twoje kwiatuszki są śliczne i delikatne. Dbasz o nie bardzo to widać. Pozdrawiam serdecznie :-P
Mój ogród spełnionych marzeń
Sarenka
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, w czerwcu było super. I ta passiflorka, którą mam, ale to jeszcze młoda roślinka. U Ciebie pewnie kwitnie ładnie :). Upały u nas okrutne, tak ze 33 stopnie, bez deszczu. Serdeczności przesyłam.
ODPOWIEDZ