Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu dziękuję za doping :) .

Grażynko ,miło ,że wpadłaś :-P . Do siedzenia z książką na balkonie , to jeszcze bardzo daleko . Na razie wywróciłam do góry nogami i powsadzałam prawie wszystko na wschodnim balkonie , obsadziłam 4 wiszące donice , został największy ( bo najdłuższy ) południowy balkon do uporządkowania i obsadzenia . I na to pójdzie przynajmniej 300 l ziemi . Kupiłam oczywiście za dużo kwiatków ,bo już chciałam się czymś cieszyć , zamiast cierpliwie czekać aż urosną moje siewki :lol: .

To kilka moich siewek , a może sadzonek ? Razem popikowałam ponad 80 sztuk .
Z moich nasionek wyszło niewiele portulak wiszących  , za to ładnie rosną .
Z moich nasionek wyszło niewiele portulak wiszących , za to ładnie rosną .
Niektóre z moich werben .
Niektóre z moich werben .
Kocanek mam tylko 5 sztuk ,ale i tak dobrze .
Kocanek mam tylko 5 sztuk ,ale i tak dobrze .
To najmniejsze siewki barwinki , celozji i werbeny .
To najmniejsze siewki barwinki , celozji i werbeny .
To pnące fasolki ,fioletowa i zielona  - do przerwania i podarowania .
To pnące fasolki ,fioletowa i zielona - do przerwania i podarowania .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, a nie możesz fasolki puścić na tej ściance z passiflorą ? Ja coś do passiflor dokupię. Dawniej miałam klematisy i gdy się wszystko razem wymieszało,to efekt był dość fajny. Giełdę kwiatkową mam w weekend, może coś ciekawego uda mi się kupić.
Ja wiem jak odpoczywasz na balkonie. Tak jak ja :lol: , jeszcze nie usiadłam z książką :-D.
A książek w czytniku mam dużo. Może nie są ambitne, takie czytałam kiedyś. Ale są pogodne i kobiece, takich potrzeba mi teraz. Dobrej nocki Gosiu :).
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Wiki »

:)

Gosiu, już wyobrażam sobie tą burzę kwiatów na Twoim balkonie jak te sadzonki zakwitną! :) :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu , nie znam tego gatunku ,ale np. fasola wielokwiatowa to preferuje raczej cień ,zwłaszcza we Włoszech i pewnie ta ma podobne wymagania .Na wschodnim ,gdzie jest chłodniej ,niestety nie było w tamtym roku wielkiego szału z nią ,ale jeszcze raz spróbuję . Myślałam już nie raz ,żeby z jednej , albo drugiej strony dołożyć do passiflory jakieś pnącze ,ale do tej pory nic nie sprawdziło się .Ostatnio myślę o psiance ,ale o ile z fasolą mogę eksperymentować nic nie tracąc , to duża psianka jest drogim kwiatkiem i nie byłby na doczepkę ,ale zamiast passiflory .Tutaj to zimozielona roślina.
Passiflora rzeczywiście dołem zostawia puste miejsca , dlatego szykuję tam z jednej strony kocanki ( jak mi urosną) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu tyle sadzonek do posadzenia :-o ale będzie kwitnących kwiatów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Iga51 »

Gosiu, wszystko obejrzałam, ale nie będę już wypisywała ochów i achów, bo tu już wszystko zostało powiedziane. Podziwiam Twoją wytrwałość i dodam tylko, że nigdy nie widziałam tak pięknie ukwieconych balkonów, jak Twój, czy Krysi. Gdybyś się przeszła ulicami Bydgoszczy, to zobaczyłabyś głównie rzędy zwisających pelargonii i nic poza tym. Nie twierdzę, że to źle wygląda, sama lubię pelargonie i zawsze je mam. Chodzi o to, że te balkony nie są w żaden sposób urozmaicone. Dlatego tak bardzo lubię oglądać Twoje balkony i Krysi. Dla mnie to są arcydzieła.

Masz ładne sadzonki werbeny i wszystko inne fajnie popikowane. Moje (Twoje) celozje wzeszły tak gęsto, że gdybym chciała je przepikować, to miejsca w domu by nie wystarczyło. Za dwa tygodnie więc, po prostu je porozdzielam i powtykam od razu do gruntu. Na pewno nie wszystkie padną, co najwyżej te najmniejsze.

Pomysł fasolki z passiflorą mi się podoba. Może to być ciekawe. Pomyśl. Moje siewki passiflory coś powoli rosną, wciąż są małe. Jestem ciekawa, czy urosną i zdążą zakwitnąć.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Danusiu i Wiki , zobaczymy co z tych siewek wyrośnie . We Włoszech w tym roku wszystko jest spóźnione o miesiąc , włącznie z moimi siewkami , ale może zdążą zmężnieć , zanim upały je dopadną .

Igo ,dziękuję za miłe słowa ,miło , że tak postrzegasz moje balkony ,choć u mnie jest prosto i skromnie . Ubolewałam nad tym ,że ciągle sadzę to samo , że trochę to nudne ,jest tyle pięknych i ciekawych roślin u ogrodnika i w katalogach :mrgreen: , a mnie nie wychodzą nawet kaskady pelargonii :-D .Próbuję nadrabiać to jak potrafię i muszę wsadzać przede wszystkim to co przetrwa na moich balkonach i to co harmonizuje choć trochę na tle mocno żółtych ścian ,jeśli chodzi o wiszące donice. Nie ukrywam ,że lubię ,kiedy wracam do domu i spoglądając na mój balkon widzę kolorowe plamy kwiatów i zieleni. Krysia ma rację "wiejski ogródek" :-D .

DSC_3216.JPG
DSC_3228.JPG
uwielbiam je odkąd je zobaczyłam i kupiłam kilka lat temu .Są jak landrynki  w czasach mojego dzieciństwa .
uwielbiam je odkąd je zobaczyłam i kupiłam kilka lat temu .Są jak landrynki w czasach mojego dzieciństwa .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Potwierdzam słowa Igi , balkony Twój Gosiu i Krysi są bajeczne , zaplanować tyle roślinek na tak ograniczonej powierzchni jest trudne , do ogrodu wszystko się zmieści , dlatego was podziwiam dziewczynki :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Halinko ,choć pochwały na wyrost :) .
Odkąd jestem na forum , balkony dają mi więcej radości ,a życzliwe uwagi i pochwały są dla mnie dopingiem i motywacją . Radość nie jest radością ,jak się nią nie dzielimy , a gdzie znaleźć ludzi ,którzy bardziej rozumieją ,że cieszę się z patyka , który wypuścił listek ,jak nie tu :-D .
Ściskam i kibicują mocno Twoim poczynaniom , masz ogromną wiedzę i doświadczenie ,a do tego artystyczną duszę ,więc wyjdzie cudo z ogrodu który zakładasz Halinko :serce: .


Fasolkę , zamiast poprzerywać przesadziłam ,a że ona tego nie lubi ,zrobiłam to bardzo delikatnie i nawet nie przywiędła . To fioletowa fasolka i bardzo szybko rośnie , po namoczeniu ,już trzeciego dnia zaczęła wschodzić , a po kilka dniach ma ponad 10 cm wysokości ,takiej jeszcze nie miałam ,zielona wzeszła tylko jedna.
Przemyślałam sprawę fasolek i zamiast prosić , żeby ktoś wziął ode mnie nadwyżkę , wsadzę je obok passiflory .Przecież w lecie koło ściany ,gdzie będzie cień ,bo markizy są opuszczone , więc jak nie będzie im za gorąco to może przeżyją .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
grzegorzw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 146
Rejestracja: 2018-04-04, 18:24

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: grzegorzw »

Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiale
I składać życzeń utajonych wiele,
I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny...
Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej. :)
Wszystkim dużo zdrowia
życzy Grzesiek
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Poetycko się zrobiło :-D . Gocha , autorem wiersza jest Adam Asnyk, ja jeszcze pamiętam ze szkoły :-) .
Śliczne masz lwie paszczki. Nie kojarzyłam ich z kwiatami balkonowymi, ale skoro ma być wiejski ogródek :lol: , to być muszą.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Grzegorzu ,piękny wiersz , ja w przeciwieństwie do Krysi , nie przypominam go sobie ( inne lata - inny program :-D ) , tym większą mam przyjemność.
Dawno nikt mi wierszy nie przesyłał :hyhy: .

Krysiu , TY masz na myśli ten wiejski ogród z naszego dzieciństwa , czy obecny ? , bo aktualnie to wsie miewają bardzo eleganckie i wyszukane ogrody . No bo nie wiem czy mam wpadać w kompleksy czy się cieszyć ? :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Wiki »

:)

Gosiu, ja też bardzo lubię lwie płaszczki! Tylko raz je zasiadłam ( na prośbę wnuczki), a teraz same się wysiewają co roku i rosną i kwitną bezproblemowo. Są urocze.

:)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Wiki »

:)

uuuuuu!!!!!!!!
Oczywiście miało być: "paszczki" !

:)
grzegorzw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 146
Rejestracja: 2018-04-04, 18:24

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: grzegorzw »

Asnyk, Staff, Tuwim, Leśmian, Gałczyński to moim ulubieni poeci więc pozwolę sobie czasami wyrazić innym językiem niż moim zachwyty nad Waszymi kwiatkami :-)

Gosiu czyli jak tak dalej pójdzie jeszcze niejeden wiersz cię czeka ;-)
Wszystkim dużo zdrowia
życzy Grzesiek
ODPOWIEDZ