Mój balkonik

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Wczoraj byłam na jesiennej wystawie kwiatów .
Nie były to jakieś duże targi, ale kupiłam cebule tulipanów. Można też było popatrzeć na ładne okazy storczyków, które były fajnie wyeksponowane, np. w woreczkach z juty zawieszonych na ścianie.
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Ciekawa wystawa. ;-)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Jesienny Kraków, czyli spacerek blisko domu.
Nie przelatują u mnie tak jak u Piotra ptaki w tempie expresowym, bo tu nie ma takiej wielkiej rzeki, ale i tak jest kolorowo, bo słonko jeszcze pięknie świeci.
Na styku miasta i wsi tereny są do chodzenia fajne. I traktor zobaczyć można.
Pozdrawiam.
Załączniki
P1250574.JPG
P1250574.JPG (46.34 KiB) Przejrzano 2956 razy
P1250563.JPG
P1250542.JPG
P1250531.JPG
P1250528.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

tereny ładne ale już czuję się jesień,nawet zdjęcia mają ten klimat :-)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Na balkonie kwiatów zostało już niewiele. No to korzystamy z uroków jesieni i w weekendy chodzimy na długie spacery. A, że pogoda dopisuje, to polecam, bo po takich włóczęgach świetnie się śpi. Zwłaszcza Danusi i Herbiemu.
Pozdrowionka serdeczne przesyłam.
Załączniki
P1250736.JPG
P1250734.JPG
P1250709.JPG
P1250692.JPG
Kościółek Najświętszego Salwatora, w drodze na Kopiec Kościuszki
Kościółek Najświętszego Salwatora, w drodze na Kopiec Kościuszki
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

I jeszcze kilka fotek z jesiennego Krakowa.
Załączniki
P1250794.JPG
P1250794.JPG (51.56 KiB) Przejrzano 2830 razy
P1250770.JPG
P1250770.JPG (45.47 KiB) Przejrzano 2830 razy
P1250769.JPG
P1250769.JPG (46.43 KiB) Przejrzano 2830 razy
P1250748.JPG
P1250748.JPG (39.88 KiB) Przejrzano 2830 razy
P1250668.JPG
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Nadrabiam zaległości i ciekawe zdjęcia z wystawy obejrzałem. Znaczy się chodzimy na wystawy, kiermasze, targi lecz foto-relacji moim zdaniem jest mało. ;-)
Wczoraj wstawiłem zdjęcia z targów w płd. Wielkopolsce i już sumienie mam czyste :lol:
Krysia kupiła tulipany ja natomiast w narcyzy zainwestowałem :-) Zrobiłem wyjątek dla tulipanka o nazwie 'Rococo'. Taka mianowicie bogata w kolory papużka (papuzie) :mrgreen:
Zdjęcia tutaj

A teraz Kraków. Piękne miasto, duma wszystkich rodaków i tereny w mieście i poza nim bogate zielenią. Ten pierwszy widoczek nad Wisłą szczególnie nastrojowy, jesienny.
-----
A Krysia i mnie i Danusię namierzyła w porze nocnej na forum :lol:
Ale Krysiu spaceruję codziennie, krócej czy dłużej lecz tak już mam, że nie zasnę nawet totalnie natleniony i fizycznie poruszony. Pozostałości przyzwyczajenia z pracy zawodowej jako nocny marek ciągle mam.
----
Czy rośliny, piękne męczennice już do piwnicy masz przeniesione? Może to już było ale jak często podlewasz je i jaką temperaturę mają?
Uroda tych kwiatów każdego zachwyci. Może znajda się chętni na forum do powtórzenia twoich sukcesów w uprawie passiflory.

Pozdrawiam serdecznie
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Witaj Herbi!
Te tulipany Rococo są prześliczne. My kupowaliśmy na straganie na tej Giełdzie Kwiatów, nie patrząc na nazwy, bo i tak pewnie bym nie zapamiętała. Pan sprzedawał cebulki na sztuki, no to kupiliśmy po 5, z sześciu rodzajów. Papuzie też są.
Fajnie, że dużo spacerujesz. Też uważam , że człowiek ruszać się musi, bo inaczej zardzewieje. W sobotę poszliśmy na Kopiec Kościuszki, a w niedzielę parę godzin chodziliśmy po lesie między Tyńcem a Podgórkami Tynieckimi. Śliczna pogoda, pięknie przebarwiające się drzewa i ściółka pachnąca grzybami. Do tego lasku jeździmy w maju, bo tam są stanowiska konwalii. Ale w tym roku była powódź i nie dało się tam być.
Passiflory już są w piwnicy i jeszcze lantany i bugenvilla i ołownik też. Na razie zaglądam tam często. Później raz na 4-5 dni.
A passiflorę kupiłam na wiosnę dla dziewczyny syna i nawet jej zakwitła. Czyli zaraziłam kwiatuszkami następną osobę. I się cieszę.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Dziękuję za odpowiedź. Może więcej będzie balkonów gdzie obok tradycyjnych pelargonii pojawią się egzotyczne passiflory.
Śliczna pogoda, pięknie przebarwiające się drzewa i ściółka pachnąca grzybami. Do tego lasku jeździmy w maju, bo tam są stanowiska konwalii.
Tak, te zapachy jesieni mają swój urok. Trzeba być samemu dotknąć, a wirtualne podróże nie są tak bogate w doznania.

Czym więcej roślin tym bardziej chciałbym wiedzieć jak się nazywają, sprawdzić w ogrodzie, polecić innym. Pamięć mam słabiutką ;-) choć przyznam ćwiczoną (choćby przy pracy z E.R) :-) Stosuję więc protezy pamięciowe czyli kartka i ołówek. Ostatnio w Marszewie sprzedawcy biegali w poszukiwaniu tych akcesoriów i zapisywali nazwy. A co 8-) chcą mieć interes niech obsłużą klienta. :lol:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Passiflory są rzeczywiście kwiatami bardzo urokliwymi. Ale pelargonie teraz też są świetne. Na parapecie okiennym w kuchni kwitnie mi teraz taka kupiona w Plantpolu w Oświęcimiu-Zaborzu. Oni tam mają znakomite rośliny i co 2 lata mają dni otwarte i można pozwiedzać i się nawytrzeszczać. I można majątek zostawić, bo są tam cudowności niezwykłe. Byłam raz tylko z przyjaciółką od kwiatów i kupiłyśmy dużo roślin, bo piękne i bardzo zadbane sadzonki.
A ta pelargonia to podobno hit tegoroczny, ma różowy środek i białe obwódki wokół.
Ja zapomniałam o przyborach do notowania wybierając się na tą kwiatuszkową giełdę. I gdy widzę Twoje podpisy pod roślinkami, to mam wielki szacun dla ogromnej wiedzy. No i zdjęcia mi się niezmiernie podobają wszystkich kwiatów i te plenerowe też.
Pozdrawiam serdecznie i moje fotki z "Konwaliowego Lasu" umieszczam.
Załączniki
P1250888.JPG
P1250884.JPG
P1250828.JPG
P1250828.JPG (58.51 KiB) Przejrzano 2775 razy
P1250826.JPG
P1250826.JPG (52.8 KiB) Przejrzano 2775 razy
P1150248.JPG
P1150248.JPG (40.22 KiB) Przejrzano 2775 razy
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Post autor: Betty »

...imponujący balkon .Czy Clematis i Męczennica posadzona jest do dużego pojemnika czy do skrzynki ?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Krysiu!
Pierwszy raz Cię odwiedzam i ... gdyby nie to , że siedzę , to powiedziałabym , że usiadłam z wrażenia :lol: .
Oczywiście oczarowana jestem Twoimi roślinami , balkon - taras - wspaniały! A na dodatek na zdjęciach odnalazłam znajome widoki - Kopiec Kościuszki , gdzie uwielbiałam chodzić z tatą na spacery ( ach , ile liści jesienią pokrywało alejkę) ,a widok na Wawel i Wisłę - to jakby z mojego balkonu ( oo , przepraszam , "ganek " się mówiło) z czasów dzieciństwa.
Czy Ty , Krysiu , nie mieszkałaś aby na Salwatorze w dzieciństwie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Witaj Elu!
Tak, ja w dzieciństwie mieszkałam na Salwatorze, który nadal jest dla mnie miejscem magicznym, urokliwym. Tam nadal mieszkają moi rodzice. I lubię spacerować, znanymi od dziecka dróżkami. Też Cię serdecznie pozdrawiam.
A na moim balkonie zima, właśnie znów za oknem sypie śnieg. Roślinki są w piwnicy, bo tamtej zimy przemarzły i nie chciałam powtórki z rozrywki.
Do Betty!
Passiflora nie wymaga dużej doniczki, wręcz przeciwnie, gdy ma za dużo miejsca to nie zakwitnie. A clematisy powinny być w dpść obszernej donicy lub skrzynce.
W Nowym Roku pozdrawiam wszystkich na forum bardzo serdecznie i życzę ślicznie rosnących kwiatów na Waszych balkonach i w ogrodach.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Krysia pisze:Witaj Elu!
Tak, ja w dzieciństwie mieszkałam na Salwatorze, który nadal jest dla mnie miejscem magicznym, urokliwym. Tam nadal mieszkają moi rodzice. I lubię spacerować, znanymi od dziecka dróżkami.
Krysiu , a czy nie chodziłaś przypadkiem do 19 -stki? Bo ja - tak.
A co do Salwatora - zgadzam się - jest urzekającym miejscem , tyle tam zakątków , gdzie można cieszyć się przyrodą , spacerować - czy zimą , czy w lecie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Tak Elu, chodziłam do szkoły nad Rudawą i miło to wspominam. Od dawna już na Salwatorze nie mieszkam ale bardzo lubię te okolice. Teraz mam za oknem łąki i las i końcówkę osiedla.
I też to lubię bo większy tu spokój niż w mieście.
Pozdrawiam serdecznie.
Zablokowany