Mój balkonik

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój balkonik

Post autor: malina »

Piękne te drzewa ubrane w szyszki , rośnie gdzieś koło Ciebie Krysiu , my też dokarmiamy ptaszki nawet nie dlatego ,że jest mróz / bo go nie ma / tylko jak przylecą obsiądą drzewko i zaczynają swawole , lubię je obserwować coś się dzieje :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Halinko, ten świerk rośnie obok bloku. Gdy się wprowadziliśmy ponad 20 lat temu były dwa. Ale jeden opleciony bluszczem zginął i trzeba było suche drzewo wyciąć. Ktoś mieszkał w drewnianej chatce i je posadził. Chatki już dawno nie ma, świerk pozostał, a ja lubię na niego spoglądać z balkonu o każdej porze roku.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Mój balkonik

Post autor: Petrus »

Faktycznie, bardzo ładny okaz. Dużo też szyszek ma więc i nasion będzie ogrom dla ptaków :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój balkonik

Post autor: Zenia »

Krysia pisze: Chatki już dawno nie ma, świerk pozostał, a ja lubię na niego spoglądać z balkonu o każdej porze roku.
Krysiu...z daleka także na świerkowe widoki chętnie bym patrzyła. :lol: Z bliska już mniej. ;-) . U nas pod blokiem ktoś także posadził,rósł sobie aż urósł ponad drugie piętro zasłaniając nam wszelki widok. Przy wietrznej pogodzie gałęzie pukały o szybę. Lokatorzy się zbuntowali, podanko do administracji...przyjechali wyciąć. Wrzask się zrobił lokatorów z innych klatek..taki ładny. :-D . Na szczęście wycięli. Obecnie im urósł podobny i co...buntują się. :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Zeniu, odległość od bloku jest dość spora. Od strony klatki też mamy posadzoną sosnę i świerka i też okien tym, którzy mieszkają na parterze nie zasłania. Ale w bloku obok na małej powierzchni ktoś, kto już tam od dawna nie mieszka nasadził mnóstwo drzew iglastych i one gdy mocno urosły sukcesywnie są wycinane. Nie mówię już jak wygląda ściana budynku, jest brudna i porośnięta mchem. Wiem, że sadzić drzewa należy z głową. Te u nas są w znacznej odległości od okien, ten z dużymi szyszkami 20 metrów od bloku, a te przez nas wsadzone to 15 metrów.
Dobrze, że z sąsiadem wsadzaliśmy te drzewa, bo ja wtedy "zielona " byłam i kupiłam je, by na balkonie rosły :) i teraz sama z siebie się śmieję i z mojego pomysłu, bo drzewa już przerosły blok :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój balkonik

Post autor: tadek »

.
Administracja budynku dopiero by patrzyła z niedowierzaniem Krysiu, jak by w dalszym ciągu już jako dorosłe okazy, :lol: rosły dalej te świerki na Twoim balkonie. A Ty siedziała byś pod nimi jak na plaży pod palmami razem ze swoim mężem popijąc kawkę, i dojadając do niej ciasteczka, obserwując jednocześnie skaczące po Twoich drzewach ptaszki i wiewiórki. ;)

Krysiu, zainteresowało mnie Twoje wspomnienie o drewnianie chatce. Czy mogła byś opowiedzieć coś więcej o niej i o mieszkańcach tego domku?
Przypuszczam że to byli pewnie byli właściciele ziemi, na której stoj w tej chwili blok w którym mieszkasz... :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Tadziu, te drzewka raczej u mnie na balkonie by już dawno nie rosły. Po roku zorientowałam się, że mój pomysł nie był oględnie mówiąc najlepszy :lol: , a było to 23 lata temu. Rosną w ogródku, przy wejściu do klatki, ale w dobrej odległości i nikomu nie przeszkadzają.
A co do drewnianych chatek, których było trochę gdy się tu wprowadziliśmy. Teraz już ich nie ma, jak grzyby po deszczu pojawiają się piękne posiadłości, bo wszystko się zmienia :-)
Załączniki
to te drzewka, które miały rosnąć jako balkonowe :)
to te drzewka, które miały rosnąć jako balkonowe :)
i odległość od ścian, ich nie widać, są po lewej stronie, a przy bloku forsycje i migdałowiec
i odległość od ścian, ich nie widać, są po lewej stronie, a przy bloku forsycje i migdałowiec
duży świerk rośnie w ogródku w dużej odległości od okien
duży świerk rośnie w ogródku w dużej odległości od okien
i ogródki sąsiadów z tujami, rosną też magnolie, śliczne wiosną
i ogródki sąsiadów z tujami, rosną też magnolie, śliczne wiosną
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój balkonik

Post autor: mmmm5 »

Witaj w 2016r Krystynko !
Piękne widoki masz z okien,ale najładniejsza perspektywa to ta z balkonu.
Śnieg taki jakiś w tym roku marniutki,cieniutki no ale cieszmy się,że jest :hurra:
Dzisiaj przesyłam Ci słoneczne pozdrowienia .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój balkonik

Post autor: Danka »

To prawda, że drzewa należy sadzić z głową. W mieście rósł klon,który zasłanial okna i gałęzie stukaly w okna. Tej zimy go wycięli. U siebie na wsi mam stare drzewa ale rosną w dość dużej odległości od domu. Teraz są tak wysokie, że widać je ponad dachem domu. I zachodzi obawa,że kiedyś mogą zwalić się na dom :-o A szkoda je wyciąć, bo świerk srebrny ma 30 lat. A brzoza ma podobny wiek. I oprócz tego teściowa je sadziła ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój balkonik

Post autor: Elzbieta M »

Krysiu , aż trudno mi uwierzyć, że Twoje osiedle ( wg mnie nowe :-D ) ma juz ponad 20 lat!
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój balkonik

Post autor: tadek »

.
... fantastycznie prezentuje się twoje osiedle Krysiu. Zdjęcia wyglądają jak namalowane.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Mój balkonik

Post autor: Anka2803 »

W pięknym miejscu mieszkasz :mrgreen: i ten widok z balkonu... :-P
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nie raz już się przekonałam ,że mieszkasz w ładnej okolicy.
Patrząc na drzewa,które zasadziłaś 23 lata temu ,nasunęły mi się pewne refleksje.To musi być przyjemne uczucie,mając świadomość,że to Ty zasadziłaś te piękne drzewa i ,że prawdopodobnie pozostaną tam,kiedy nas już nie będzie.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Dziś bezkrwawe łowy, czyli dzięciołek sfotografowany. Rano wymieniłam słoninkę na świeżą i niezmrożoną, bo w nocy był spory mróz. I amatorzy z lasu przylatują :)
Załączniki
to pan dzięcioł bo ma czerwoną plamkę na głowie, panie mają główkę czarną :)
to pan dzięcioł bo ma czerwoną plamkę na głowie, panie mają główkę czarną :)
P1140980.JPG
P1140987.JPG
P1140993.JPG
P1140997.JPG
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój balkonik

Post autor: malina »

Przyroda jest piękna i nie dałoby się bez niej żyć . :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Zablokowany