Mój balkonik

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój balkonik

Post autor: Elzbieta M »

Krysiu , tak szybko to pałki nie odżyją , ponoć trzeba 2 tygodnie deszczu na szerokim obszarze , nie punktowe burze , aby nawilżyła sie ziemia. Po deszczu u mnie mokro , ale woda nie stoi , szybko wsiąknęła. Ale deszcz złamał mi 2 mieczyki :-( . Powędrowały do wazonu. U Ciebie nic nie ucierpiało?
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Elu, na balkonie nic się nie zniszczyło. Bardziej przerażona byłam tym, że o 13 było całkiem ciemno. Tak około godziny popadał intensywny deszcz, nawet wyładowań nie było za dużo. Niektóre ulice były zalane w mieście, u nas szybko po deszczu nie było śladu, bo susza.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Mój balkonik

Post autor: krysta »

To koteczek będzie miał rozrywkę :)
Darmowe TV :rotfl:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Krysieńko, będą zamknięte jak w twierdzy w jednym, małym pokoju. Myślę, że koteczek to by się jednak z nimi nie zaprzyjaźnił :lol:
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój balkonik

Post autor: Mandragora »

Krysiu, passiflorka cudna, jak utkana z niteczek. Dobrze, że masz gdzie spacerować, tereny rzeczywiście klimatyczne i coś mi się wydaje, że są takie o każdej porze roku ;-) Pozdrawiam Ciebie i kicię :-D
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Temperatura wreszcie zrobiła się przyjemna. No to popołudnia wykorzystujemy, by posiedzieć na balkoniku i czasem poczytać. Rozwinęła się Szafirowa burza czyli psianka rantonetti, u mnie to już duże krzaczysko, mocno przycinane.
Kotek od soboty będzie miał towarzystwo chomików. Dziś się dowiedziałam, że jeden z nich non stop ucieka z klatki.
Będzie zabawa :lol:
Załączniki
P1110390.JPG
P1110386.JPG
P1110389.JPG
passiflorkowe owocki
passiflorkowe owocki
P1110383.JPG
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój balkonik

Post autor: Iga51 »

"Strzeż się swoich pragnień, bo mogą się spełnić". Piękna książka Krysiu. Warto przeczytać.
Kwiatuszki, jak zawsze u Ciebie, dostojnie się prezentują.
Pozdrawiam, niestety, w dalszym ciągu upalnie (28 stopni).
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój balkonik

Post autor: mmmm5 »

Pierwszy raz widzę rosnący owoc passiflory ! Moje niestety w tym roku postawiły na liście ...
Mogę już cieplej pozdrowić ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik

Post autor: Sylwia,Gosia »

:) Dzień dobry Krysiu!Po długiej przerwie,pierwsze kroki kieruję na Twój balkonik,tak po sympatii i po sąsiedzku.Próbowałam nadrobić zaległości przeglądając Twoje posty.Jak zawsze wspaniałe zdjęcia, a te chyba z Helu przypomniały mi bardzo dawne czasy,kiedy to zwiedzałam Hel ,będąc na obozie w Rozewiu.Nie był wtedy taki piękny jak na Twoich zdjęciach.
Pięknie kwitną Twoje passiflora,kwiaty Męki Pańskiej ,jak nazywają je Włosi.Od starszego Włocha ,dowiedziałam się ,że nazwa ta pochodzi od kształtu pręcików tego kwiatu,przypominającego gwozdzie ,kórymi ukrzyżowano Chrystusa.Taki przynajmniej jest ustny przekaz starszych ludzi.
Pozdrawiam ciepło Ciebie i tych ,którzy mnie pamiętają,chciałabym się z Wami kontaktować najczęściej jak to możliwe ,jednak nie zawsze jest to łatwe.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Igusiu, pragnienia, marzenia trzeba mieć. Ja to mam takie z podróżami związane. :lol:
Marysieńko tak sobie myślę, że już możemy się ciepło pozdrawiać.
Sylwio, u nas też mówi się na nie męczennice, ale nie lubię tej nazwy, bo one u mnie raczej się nie męczą, dbam o nie jak umiem najlepiej. Fajnie, że są takie ciepłolubne kwiatuszki, na ten upalny balkon świetnie się nadają. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój balkonik

Post autor: Elzbieta M »

Krysiu , u Ciebie na balkoniku zawsze tak cudownie , relaksująco
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój balkonik

Post autor: Iga51 »

Krysia pisze:Igusiu, pragnienia, marzenia trzeba mieć. Ja to mam takie z podróżami związane.
Dlatego Krysiu i w związku z książką zacytowałam Ci podtytuł "Egejskiego marzenia". Choć marzy mi się wyjazd do Grecji, to nie chciałabym tam zostać.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój balkonik

Post autor: Mandragora »

A mnie najbardziej podoba się nazwa "marakuja" - jest tak egzotyczna i smakowita :hyhy: :P
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Justynko, nazwa marakuja też mi bardzo pasuje. :-D
Igusiu, ja też nie chcę wyjechać na stałe, ale na tydzień i pozwiedzać to jak najbardziej. Zobaczymy czy coś się uda wiosną, aktualnie kasy brak, a ona do podróży niezbędna. :lol:
Marysieńko, pozdrawiam Cię cieplutko, na balkonie siedziałam teraz w polarku, noce już chłodne.
Sylwio, też Cię serdecznie pozdrawiam.
Eluśka, wykorzystujemy ten balkon teraz na maxa, bo nie wiadomo jaka jesień będzie.
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Mój balkonik

Post autor: OLAOSKA »

Tak sobie patrzę Krysiu na Twój uśmiech i zaraz mi raźniej na duszy. Moja pasiflorka po przezimowaniu niestety nie zakwitła -poszła w liście tylko , pewnie coś jej nie pasowało :(. Twoje królestwo balkonowe jak zwykle przecudne .Pozdrawiam .
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Zablokowany