Identyfikacja roślin doniczkowych

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

1. Phalaenopsis - wygląda zdrowo. Myślę,że warto poczytać o uprawie choć zapomnienie o nim jemu akurat nie szkodzi

2. Fiołek alpejski przechodzi okres spoczynku więc może teraz przyszła na niego pora? Nic więcej nie piszesz, np.jak długo go masz więc trudno w czymś doradzić.

3. To nie fiołek afrykański tylko sukulent kalanchoe. Może go przelałaś i miał za zimno w 'stópki'. Więcej: Choroby kalanchoe - żółte liście, plamy, biały nalot

4. To też jakiś sukulent ( z tej samej rodziny co nr6 ) ale zapomniałam w tej chwili nazwy. Powinien za jakiś czas puścić z boku nowe rozety i z nich zakwitnąć. Końcówki starych rozet lubią schnąć na końcach.

5. Mogą opadać - są kruche.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Kraudia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-15, 23:29

Post autor: Kraudia »

halszka pisze:5. Grubosz jajowaty - drzewko szczęścia
6. Guzmania
7.Fikus benjamina
Faktycznie, to te rośliny. Dziękuję, przyznałam plusik.
Merghen pisze:1. Phalaenopsis - wygląda zdrowo. Myślę,że warto poczytać o uprawie choć zapomnienie o nim jemu akurat nie szkodzi
To prawda, liście wyglądają dobrze, mimo, że roślina prawie nie obumarła.
Merghen pisze:2. Fiołek alpejski przechodzi okres spoczynku więc może teraz przyszła na niego pora? Nic więcej nie piszesz, np.jak długo go masz więc trudno w czymś doradzić.
Bardzo możliwe - mam ten kwiat chyba miesiąc czy dwa - kwiaty zaczely zdychać tydzien temu i wczoraj ostatecznie wyrwałam ostatnie resztki kwiatów.
Merghen pisze:3. To nie fiołek afrykański tylko sukulent kalanchoe. Może go przelałaś i miał za zimno w 'stópki'
A.. faktycznie. Liście nie są gładkie, jak przy fiołku afrykańskim. Przelanie jest bardzo możliwe. Coś mam zrobić z tym listkiem?
Merghen pisze:4. To też jakić sukulent ( z tej samej rodziny co nr6 ) ale zapomniałam w tej chwili nazwy. Powinien za jakiś czas puścić z boku nowe rozety i z nich zakwitnąć. Końcówki starych rozet lubią schnąć na końcach.
Możliwe, że mam jeszcze drugą te samą roślinę w innym pokoju. Zobaczymy. Końcówki lubią schnąć? W sensie na taki brązowy/żółty? Na całkowicie suche, jakby ziemia była przesuszona? Ja wyrwałam te, które całe się zrobiły żółto-brązowe - ziemia długo była przesuszona.
Merghen pisze:5. Mogą opadać - są kruche.
Dobrze wiedzieć - będę uważać, by liści nie dotykać. A szkodzi roślinie, gdy ona traci swoje liście poprzez strącenie ich?


Dziękuję. Merghen też dałam plusik. Wkrótce będą kolejne zdjęcia.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

O wszystkich roślinach możesz poczytać albo w naszej encyklopedii ( u góry, po lewej stronie napisu Forum Ogrodnicze z dopiskiem 'new') albo wpisać google i tam pojawi się sporo stron z opisem i uprawą roślin.
Liść kalanchoe możesz wyciąć, urwać.
Gruboszowi nie szkodzi opadanie liści. Potem na pędach mogą wyrosnąć nowe pędy. Można też go kształtować na bonsai.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
lisa19
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-13, 11:25

Nieznana roślina

Post autor: lisa19 »

Witam
Może ktoś będzie wiedział jak nazywa się ten kwiat,podpowiem że znalazłam 2 opisy ,ktore pasują do tego kwiata ,ale nie jestem pewna,są to Hemigraf zmienny i Whitfieldia Longifolia
Spód lisci w kolorze bordowym.
Załączniki
P1010022.JPG
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

To Excoecaria - chiński kroton. Też mam tę roślinkę. Opis możesz znaleźć TU
lisa19
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-13, 11:25

Post autor: lisa19 »

pinia01 pisze:To Excoecaria - chiński kroton. Też mam tę roślinkę. Opis możesz znaleźć TU

dziękuję
Załączniki
P1010009.JPG
P1010014.JPG
P1010005.JPG
P1010016.JPG
P1010018.JPG
lisa19
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-13, 11:25

Post autor: lisa19 »

cd.
Załączniki
P1010011.JPG
P1010013.JPG
P1010009.JPG
P1010002.JPG
P1010004.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Liso czemu ma służyć wstawienie tylu nowych zdjęć? Chcesz by użytkownicy zidentyfikowali Ci rosliny znajdujące się na tych zdjęciach, czy po prostu chciałaś się pochwalić swoimi domowymi roślinami? Pytam bo nie napisałaś nic.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Jeśli chcesz by ten wątek był Twoim wątkiem kolekcjonerskim to zmienimy mu nazwę a jeśli chcesz założyć nowy to najwyżej podzielimy ten istniejący i nazwiemy go w/g Twojej propozycji.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
lisa19
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-13, 11:25

Post autor: lisa19 »

To tylko moje przechwałki, bo moje roślinki dobrze znam.
ODPOWIEDZ