Begonia semperflorens

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
mini
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-30, 12:29

Begonia

Post autor: mini »

Witajcie,
proszę ekspertów o pomóc, mam pierwszą w swoim życiu begonię i nie wiem jak prawidłowo ją hodować. Czy jej kwiatki mają wyglądać jak na zdjęciach, czy trzeba je urywać żeby nie rosły takie długie i miały kształt krzaczków?
Z góry dzięki za pomoc :-)
Załączniki
cd58b6c9c3cdbc36med.jpg
cd58b6c9c3cdbc36med.jpg (45.36 KiB) Przejrzano 3089 razy
b19f97323c29ba05med.jpg
b19f97323c29ba05med.jpg (44.08 KiB) Przejrzano 3089 razy
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Ze zdjęcia wynika że jest to Begonia stale kwitnąca.Nie ma zbyt wygórowanych warunków,
lubi nasłonecznione miejsca (w cieniu staje się wybujała i słabiej kwitnie). Podlewa się umiarkowanie. A co to kwiatków to możesz obrywać przekwitnięte.Ładnie to wpłynie na ich
pokrój i dalsze kwitnienie. Nie zapomnij o zasilaniu .
zwierzyniec330
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2010-03-21, 21:22

Begonia semperflorens

Post autor: zwierzyniec330 »

Witam!
Czy mogę begonie semperflorens przetrzymac przez zimę na oknie od strony południowej w mieszkaniu oczywiście, w normalnej temperaturze pokojowej. Czy lepiej dać jej uschnąc i przezimować w chłodnym miejscu? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witaj. U nas w kraju begonia ta wykorzystywana jest jako roślina jednoroczna. Nie przetrzymuje naszych zim. Gdy chodziłem do szkoły podstawowej to przypominam sobie, że pani z przyrody bez problemu zimowała je w sali. Podlewała oszczędnie oraz pielęgnowała tak jak inne rośliny w okresie zimowym. Mój dziadek dwa lata temu też jeden okaz zabrał do domu na zimę, z kilku zrobił sadzonki i na wiosnę miał begonie znów na rabatkach. Nie musiał kupować nowych roślin :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Jeśli twoje miejsce nie narazi roślinę na przymrozek, bo czasem okno się otwiera w zimie podczas minusowych temperatur, to zdecydowanie tak. Podlewać tak by roślina nie miała bardzo suchego podłoża. Wodę nie lać po liściach, bo się robią brązowe plamy.
Ja mam Begonię już trzeci sezon w ogródku, i co roku przesadzam ją do doniczki i zimuje w piwnicy na oknie południowym, czyli w tym roku będzie trzeci raz, zawsze coś tam marniała, ale zawsze pięknie się regeneruje, gdy z powrotem wysadzam ją na wiosnę po przymrozkach do ogródka. Udaje się. Jakbyś dał jej zaschnąć to obawiam się, że by już nie ożyła :/.
Rozmnaża się też łatwo, ale o tym odpowiedział poprzednik ;).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
zwierzyniec330
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2010-03-21, 21:22

Post autor: zwierzyniec330 »

Witam!
Dziekuję i pozdrawiam. :-)
ODPOWIEDZ