Pachypodium

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Amando, zaczyna się zielienić a to bardzo dobry znak. Mam nadzieje, że roślinka zregeneruje się i będzie nadal Cie cieszyć :-D
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Tak jak pisałam nie znam się na kaktusach ale wiem że choroba nie zawsze zaczyna się od korzenia mimo wszystko wymieszaj ziemię z piaskiem,a może Dawid coś ci doradzi widziałam jego kolekcję są to naprawdę wspaniałe kaktusy
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

No ja też mam nadzieje, ze dojdzie do siebie. Ale jak myslicie dobrze to wyglada na zdjeciu? Przyjrzyjcie sie jeszcze raz pierwszemu zdjeciu i temu z korzeniami. Te zielonki naprawde sa mikroskopijnej wielkosci.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Moim zdaniem to wszystko jest ok
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Pachypodium lamerei, czy też Palma Madagaskaru jak się ją potocznie nazywa potrzebuje przepuszczalnego podłoża i słonecznego miejsca. Najlepiej wystawić ją na lato do ogrodu lub na balkon (oczywiście stopniowo przyzwyczajając do słońca). Podlewanie też nie może być za częste bo w końcu to sukulent ;-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Pachypodium i druga roślinka

Post autor: Amanda »

Dostałam od znajomej szczepkę roślinki, jednak nie wiem jak ona się nazywa. Może ktoś będzie wstanie ją zidentyfikować (fotka nr 3). A druga sprawa to moje pachypodium, które zakupiłam niestety na targach florystycznych w maju 2007. Z poczatku miała bardzo ładny pióropusz, jakiś rok temu on opadł. Na forum powiedziano mi, że roślinka ożyje, ale nie jestem pewna czy ona jeszcze żyje. Górna część jest cała czarna, jakby zgnita (może tego tak nie widać na fotce), z boku jak tylko pojawią się jakieś młode listki to też od razu gniją i robią się czarne. Ciernie też ma brązowe. Dodatkowo cała palma ma dużo takich zacieków coś jak żywica. Ja nie wiem czy ona nie nadaje się już tylko do kosza? (fotka 1 i 2). Poradźcie coś proszę.
Załączniki
S6301894.JPG
S6301894.JPG (52.43 KiB) Przejrzano 5789 razy
S6301892.JPG
S6301890.JPG
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Ta nienazwana roślinka to nie jest przypadkiem trzykrotka?
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

Nie wiem, dlatego pytam
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

Chyba nikt na forum nie wiem co to za roślinka? :-( Nie wiem też, co zrobić z tym pachypodium.
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Pachypodium , musi wypoczywać , sucho , zaczynasz podlewać, jak wypuszcza pióropusz..zrób z bliska zdjęcie tej drugiej rośliny , te liście , jakoś nie przemawiają na trzykrotkę, ale nie wiem :-? :roll:
Pozdrawiam!
Amanda
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Post autor: Amanda »

Bliżej już się nie da bo będzie niewyraźne. Te już jest najbliżej. A pachypodium raczej nic nie wypuści bo to zaraz gnije.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

palma madagaskarska

Post autor: elakrztuk »

Amando Uprawiam swoje palmy i rosną bez żadnego kłopoty. Jedna ma ponad pół metra druga z odrostami i zawsze trzymam je w domu, nawet w lecie. Ciekawa jestem czy trzymasz je w 16 stopni . Moje stoją na parapecie okna i mają liście, ponieważ poniżej 16stopni gubią liście. Staram je podlewać przez cały rok trzymając ich w domu, w ziemi kaktusowej specjalnie kupionej w sklepie ogrodowym.
ODPOWIEDZ