Stromanthe

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Chrapka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 22:35

Stromanthe

Post autor: Chrapka »

Dziś kupiłam za parę groszy sadzonkę stromanthe (przynajmniej tak mi się wydaje). Czy poza książkowymi standardami dotyczącymi pielęgnacji tej rośliny macie jakieś dodatkowe, sprawdzone rady? To również roślinka, którą w domu mam po raz pierwszy i choć jest "wymarniała" to i tak mi się bardzo podoba i mam nadzieję, że jeszcze będą z niej "ludzie" :) A może ktoś z Was posiada i chciałby ją tu zaprezentować?
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Jakieś 3 lata temu miała tę roślinkę moja mama. Zmarniała ze względu na temp. Jedyne co mogę na pewno powiedzieć to, że trzeba ja kilka razy dziennie zraszać i zapewnić dużą wilgotność powierza. To naprawdę istotne. Poradniki podają, że nie należy do łatwych w uprawie. Może inni mają lepsze rady ;)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

By zwiększyć wilgotność wystarczy postawić na tacce z keramzytem wypełnioną wodą. Pięknie wtedy rośnie. Taki sposób jest dobry dla wszystkich roślin wymagających większej wilgotności powietrza :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Oczywiście sposobów na zwiększenie wilgotności powietrza jest kilka i były już na forum wielokrotnie omawiane. Ale jednak spryskiwanie liści dużo daje
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

pinia01 pisze:Oczywiście sposobów na zwiększenie wilgotności powietrza jest kilka i były już na forum wielokrotnie omawiane. Ale jednak spryskiwanie liści dużo daje
To prawda ale jeśli nie jesteś ciągle w domu tylko często w rozjazdach takie rozwiązania są wygodniejsze i też dużo pomagają. U mnie wszystkie storczyki i rośliny potrzebujące większej wilgotności powietrza stoją na takich tackach i w jednym pomieszczeniu więc na wzajem się wspierają odpowiednią wilgotnością :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ