moje zielone maluszki

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
kagre
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-10, 15:49

moje zielone maluszki

Post autor: kagre »

Jestem niespełna 3 letnią hodowczynią kwiatów, choć na prawdę mam więcej lat. Pierwszego kwiatka dostałam na ślub szczerze mówiąc nie byłam zbyt zachwycona, bo nigdy nie interesowały mnie kwiaty doniczkowe- wiadomo brak czasu i ochoty na doglądanie. A teraz n cóż dorosłam do tego by je mieć, nie tylko przez tydzień od zakupu:) Mam około 25 zielonych przyjaciół. Pozwolę sobie ich Wam przedstawić i pokrótce ich opisać.
Załączniki
Alokazja może kiedyś zakwitnie:)  No cóż na razie przesadzona do większej doniczki , pożyjemy zobaczymy
Alokazja może kiedyś zakwitnie:) No cóż na razie przesadzona do większej doniczki , pożyjemy zobaczymy
FILE0052.JPG (62.44 KiB) Przejrzano 6893 razy
Mirt-  Kupiony dzisiaj, chorowałam na tego kwiatka, sama nie wiem dlaczego:)  Chyba ma coś w sobie :)  Jak wszystkie zielone:)
Mirt- Kupiony dzisiaj, chorowałam na tego kwiatka, sama nie wiem dlaczego:) Chyba ma coś w sobie :) Jak wszystkie zielone:)
Pierwszy kwiat w mojej hodowli:) Można powiedzieć męczennik... bo to od niego wszystko się zaczęło skrzydłokwiat przekwitł niedawno po półrocznym uraczaniem mnie kwiatami
Pierwszy kwiat w mojej hodowli:) Można powiedzieć męczennik... bo to od niego wszystko się zaczęło skrzydłokwiat przekwitł niedawno po półrocznym uraczaniem mnie kwiatami
FILE0050.JPG (46.49 KiB) Przejrzano 6893 razy
Cambria Kupiona trzy miesiące temu:) Przekwitła i obecnie teraz jest w zacienionym miejscu myślę że dwa tygodnie powinny jej starczyć.
Cambria Kupiona trzy miesiące temu:) Przekwitła i obecnie teraz jest w zacienionym miejscu myślę że dwa tygodnie powinny jej starczyć.
FILE0077.JPG (17.84 KiB) Przejrzano 6893 razy
Moja biała pani:) drugi rok, drugie kwitnienie i 3 kwiaty i 29 pąków;)
Moja biała pani:) drugi rok, drugie kwitnienie i 3 kwiaty i 29 pąków;)
Dojrzała do tego by hodować kwiatki. Storczyki to moja mała pasja, choć na razie mam tylko dwa
kagre
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-10, 15:49

Ciąg dalszy

Post autor: kagre »

cd...
Załączniki
Melisa niedawno legalnie ukradziona odnóżka od szwagierki:) Przyjęła się jak widać
Melisa niedawno legalnie ukradziona odnóżka od szwagierki:) Przyjęła się jak widać
FILE0057.JPG (42.57 KiB) Przejrzano 6885 razy
Pieniążek tak nazywany w moich stronach ale wydaje mi się że inaczej się nazywa
Pieniążek tak nazywany w moich stronach ale wydaje mi się że inaczej się nazywa
FILE0056.JPG (55.25 KiB) Przejrzano 6885 razy
Odnóżka róży chińskiej :) Próba chyba się powiodła dla pewności muszę jeszcze potrzymać maluszka pod kloszem:)
Odnóżka róży chińskiej :) Próba chyba się powiodła dla pewności muszę jeszcze potrzymać maluszka pod kloszem:)
FILE0058.JPG (47.14 KiB) Przejrzano 6885 razy
Róża chińska, kolor kwiatów czerwony, zaatakowana przez szkodniki, wiec musiała być ścięta, ale żyje i jak widać rośnie
Róża chińska, kolor kwiatów czerwony, zaatakowana przez szkodniki, wiec musiała być ścięta, ale żyje i jak widać rośnie
Maluszek uratowany ze śmietnika:)  Nie wiem do końca co to za kwiat ale chyba dieffenbachia  :)  Nie wiem czy tak się to pisze.
Maluszek uratowany ze śmietnika:) Nie wiem do końca co to za kwiat ale chyba dieffenbachia :) Nie wiem czy tak się to pisze.
FILE0053.JPG (49.28 KiB) Przejrzano 6885 razy
Dojrzała do tego by hodować kwiatki. Storczyki to moja mała pasja, choć na razie mam tylko dwa
kagre
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-10, 15:49

ciąg jeszcze dalszy

Post autor: kagre »

cd....
Załączniki
geranium.... Co prawda babciny kwiatek, ale z pewnością niezastąpiony w przypadku bólu ucha
geranium.... Co prawda babciny kwiatek, ale z pewnością niezastąpiony w przypadku bólu ucha
FILE0064.JPG (54.48 KiB) Przejrzano 6877 razy
Pnący ale  nie znam nazwy. Dobrze mu tam rok czasu i z dwóch listków wyrósł jak dąb :) hihi
Pnący ale nie znam nazwy. Dobrze mu tam rok czasu i z dwóch listków wyrósł jak dąb :) hihi
FILE0062.JPG (42.27 KiB) Przejrzano 6877 razy
Dracena:) Dostojna , ale zmuszona do stania na oknie z powodu moich dzieci które by ją na pewno maltretowały
Dracena:) Dostojna , ale zmuszona do stania na oknie z powodu moich dzieci które by ją na pewno maltretowały
FILE0061.JPG (61 KiB) Przejrzano 6877 razy
Nie znam nazwy tego kwiatka ale na pewno wiem że jeszcze urośnie i to sporo
Nie znam nazwy tego kwiatka ale na pewno wiem że jeszcze urośnie i to sporo
FILE0060.JPG (62.01 KiB) Przejrzano 6877 razy
Kwiat jajko. Prezencik od szwagierki jeszcze mały ale ponoć będzie miał jajka jako owoce. Niestety jednoroczny:(  Jak dorośnie dodam zdjęcia
Kwiat jajko. Prezencik od szwagierki jeszcze mały ale ponoć będzie miał jajka jako owoce. Niestety jednoroczny:( Jak dorośnie dodam zdjęcia
FILE0059.JPG (59.61 KiB) Przejrzano 6877 razy
Dojrzała do tego by hodować kwiatki. Storczyki to moja mała pasja, choć na razie mam tylko dwa
kagre
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-10, 15:49

ciąg dalszy dalszy

Post autor: kagre »

cd....
Załączniki
Niebieski
Niebieski
FILE0069.JPG (55.05 KiB) Przejrzano 6868 razy
Fiołek kwitnie na fioletowo
Fiołek kwitnie na fioletowo
FILE0068.JPG (52.4 KiB) Przejrzano 6868 razy
KONICZYNKA:)  JUŻ MA cztery łodyżki
KONICZYNKA:) JUŻ MA cztery łodyżki
FILE0067.JPG (59.59 KiB) Przejrzano 6868 razy
fiołek różowo kwitnie
fiołek różowo kwitnie
FILE0066.JPG (56.16 KiB) Przejrzano 6868 razy
Prezent od mamuśki:) Rośnie ale nie wiem do końca jak go pielęgnować
Prezent od mamuśki:) Rośnie ale nie wiem do końca jak go pielęgnować
FILE0065.JPG (40.04 KiB) Przejrzano 6868 razy
Dojrzała do tego by hodować kwiatki. Storczyki to moja mała pasja, choć na razie mam tylko dwa
kagre
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-10, 15:49

daleki

Post autor: kagre »

cd...
Załączniki
PAPROTECZKA rośnie wysoko, wiadomo z dala od dzieci nie wiem czy to profesjonalne ze przy oknie, ale już pół roku tam jest i specjalnie nie protestowała:)
PAPROTECZKA rośnie wysoko, wiadomo z dala od dzieci nie wiem czy to profesjonalne ze przy oknie, ale już pół roku tam jest i specjalnie nie protestowała:)
pap.JPG (41.53 KiB) Przejrzano 6861 razy
U mnie nazywali go łopatka, ale nazwy prawdziwej nie znam
U mnie nazywali go łopatka, ale nazwy prawdziwej nie znam
FILE0072.JPG (15.96 KiB) Przejrzano 6861 razy
KOLCZATKI MAŁE. Niedługo do rozsadzenia.
KOLCZATKI MAŁE. Niedługo do rozsadzenia.
FILE0071.JPG (20.79 KiB) Przejrzano 6861 razy
Kupiony z 5 zł. W niezbyt dobrym stanie:( Kuracja trwa
Kupiony z 5 zł. W niezbyt dobrym stanie:( Kuracja trwa
FILE0070.JPG (53.11 KiB) Przejrzano 6861 razy
Dojrzała do tego by hodować kwiatki. Storczyki to moja mała pasja, choć na razie mam tylko dwa
Flori
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-27, 13:19

Post autor: Flori »

Bardzo ładna kolekcja. Mam takie pytanie co do ,,pieniążka" jak trzeba go pielęgnować bo ja miałam go już dwa razy i mimo pielęgnacji zdechł mi a tu taki wyrośnięty :roll:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Kagre sporo masz tych maluszków, koniczynka to szczawik, a kwiatek NN to najprawdopodobniej dracena.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

NO no niezła kolekcja. Masz każdego gatunku po troszku. Ten "pieniążek" to pewnie "Pilea peperomioides", koniczynka to Szczawik - Oxalis. Też mam :mrgreen:

Z kolczatkami to pewnie ci nasz Tengel pomoże.
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Łopatka to opuncja, ale to pewnie wiadomo. Natomiast małe kolczatki musiałbym zobaczyć w zbliżeniu ;-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Super kolekcja, chciałbym mieć też 25 kwiatów w mieszkaniu :-D niestety domownicy by mnie zamęczyli gadaniem, że wszędzie są kwiaty :lol: To pnącze na tle wiśniowej ściany to scindapsus złoty. Mam go tez u siebie, zawijam go w formie kuli, jest już taka ogromna ;-)
Kwiat jajko to inaczej Oberżynka Golden Eggs - Solanum melongena. Okres kwitnienia rozpoczyna się po około 4 miesiącach od wysiewu i trwa 90-120 dni. Ten za piątaka to synginia ;-) Pozdrawiam serdecznie.

Co do pielęgnacji pieniążka, warto poczytać tutaj: Kwiat pieniążek, pilea - odmiany, pielęgnacja, rozmnażanie
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
yolanta
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-08-28, 14:36

Post autor: yolanta »

Witaj :-) Ciekawe rośliny nam tu zaprezentowałaś :-D Najbardziej zachwyciła mnie ta gloksynia za 5 zł - pewnie po troskliwej pielęgnacji pięknie Ci rozkwitła :mrgreen:
Pozdrawiam Cię serdecznie Jola
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

To pnące z bodajże 3 postu to może być "Scindapsus złocisty" .
Pieniężnik ...mhhh -fajna nazwa . Może i tak jak piszesz nazywa się inaczej , ale podoba mi się to słowo :lol:

Bardzo fajna kolekcja kwiatkó ;)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Sporo roślinek. Geranium okaz i zapewne daje sporo zapachu. :-> Fajnie umieszczona paproć, ale czy jej nie za gorąco tak wysoko. :?: Życzę dalszych sukcesów w hodowli. Pozdrowienia
Awatar użytkownika
paprotka25
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2010-08-13, 10:24

Post autor: paprotka25 »

śliczna kolekcja :) co robisz żeby fiołki zakwitły? ja mam jednego i chciałabym żeby zakwitł .... pozdrawiam
Storczyki - moja nowa miłość :)
Awatar użytkownika
Mowi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2010-06-26, 21:55

Post autor: Mowi »

Flori pisze:Bardzo ładna kolekcja. Mam takie pytanie co do ,,pieniążka" jak trzeba go pielęgnować bo ja miałam go już dwa razy i mimo pielęgnacji zdechł mi a tu taki wyrośnięty :roll:
Flori, też mam "pieniążka" i mogę powiedzieć tyle, że jego stan jest zgodny ze stanem finansów domowych - jak byliśmy na debetach - prawie "zdychał", od tej pory raczej jesteśmy na plusie i ma się nieźle, czasem gubi parę listków. A tak poważnie - rośnie w doniczce z krotonem od jakichś 8 lat w miejscu niebezpośrednio nasłonecznionym, podlewam je dość obficie co 2-4 dni (jak mi się przypomni). Nie wiem czy lubi obfite podlewanie, bo pewnie nadmiar wody wypija mu kroton.

Kagre, niezła kolekcja :)
Ten biało-zielony kwiatek i "prezent od mamuśki" to draceny - bardzo łatwe w uprawie i wdzięczne. Podlewać jak przeschnie podłoże biały lubi światło, ten ciemny jeżeli ma paski też lepiej będzie się wybarwiał w świetle, ale oczywiście nie na południowym oknie ;).
Jak biało-zielony się wydłuży możesz ciachnąć, wstawić do wody i wypuści korzonki, a z uciętego urośnie dalej (choć może nie wyglądać zbyt atrakcyjnie). Ja kiedyś dostałam jako cięty w bukiecie, a teraz mam chyba z 7 - po 3 - 4 w jednej doniczce.
Pozdrawiam
Monika
ODPOWIEDZ