Fuksja

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Fuksja

Post autor: ANA »

Proszę Was o radę, moje fuksje zaatakowały takie małe białe muszki i na spodzie liści składają jajka jak mszyce. Opryskuje preparatem na mszyce i inne robale, ale to nie pomaga :cry: . Może znacie jakieś inne sposoby, szkoda mi ich bo dostałam w zeszłym roku pocztą małe sadzoneczki przyjęły się, pięknie kwitły. :-(
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Na moje oko Twoje roślinki zaatakował mączlik szklarniowy. Więcej: muszki w kwiatach doniczkowych
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
drzewko_owocowe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-10, 13:42

fuksja-kwitnie, ale...

Post autor: drzewko_owocowe »

witam!

nie wiem czy temat o fuksji umieścić tutaj czy raczej w balkonowych rozważaniach... ale do rzeczy - mam fuksję - czuje się chyba dobrze, bo pięknie kwitnie, tylko ... czy ona powinna być raczej w formie "krzaczka"? bo moja jest w postaci dwóch długich łodyg z listkami. czy fuksjom daje się jakieś podpórki? i co zrobić , aby była gęstsza?
jakoś przycinać? kiedy?

byłabym wdzięczna za pomoc :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przydałoby się zdjęcie. ;-) Fuksja może mieć formę drzewka, krzewu, ale są też najbardziej popularne formy zwisające, nie wiem jaką Ty posiadasz. Fuksję przycina się wczesną wiosną po spoczynku zimowym.
Wstaw zdjęcie, może jeszcze coś doradzimy. ;-) :-D
drzewko_owocowe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-10, 13:42

Post autor: drzewko_owocowe »

z tym zdjęciem to może być kłopot, ale zobaczę co się da zrobić...

a jeśli chodzi o przycinanie, to rozumiem że maj to już nie jest wczesna wiosna? ;)
a jeśli będę ją przycinać za rok, to jak?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Żeby pomóc w cięciu, muszę widzieć zdjęcie, nie potrafię doradzić cięcia nie widząc rośliny. ;-)
drzewko_owocowe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-10, 13:42

Post autor: drzewko_owocowe »

cóż, na razie po prostu poczekam z tym cięciem, bo zdjęcia jednak nie mam czym zrobic, ale dziękuję za chęć pomocy :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej :-D Możesz na razie zostawić fuksje w spokoju. Niech sobie rośnie i kwitnie, natomiast kiedy łodygi będą dosyć długie podwiąż je do palików. Na wiosnę przyszłego roku przeprowadzisz cięcie i fuksja rozkrzewi się i nabierze zwartego pokroju. Będziesz wtedy miał gęstsza roślinę i obfitsze kwitnienie :-D Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ