Problem z monsterą-pomocy!

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
annaka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-05-13, 09:38

Problem z monsterą-pomocy!

Post autor: annaka »

Cześć!
Mam monsterę już kilka lat, od jakiegoś miesiąca zaczęło się coś z nią dziać. Liście robią się żółte, a na jednym z nich jest brązowa plama. Szukałam w internecie przyczyny i znalazłam, że to może być przelanie. Ograniczyłam podlewanie do minimum, ale dalej liście żółkną. Pomocy!
Załączniki
3BA8D2FE-FEFB-4F76-9C02-0BD0CB937AB0.jpeg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Problem z monsterą-pomocy!

Post autor: Petrus »

Witaj. Po pierwsze jest na pewno przelana i to dość mocno. Korzenie mogą gnić i dlatego roślina ciągle źle wygląda. Możesz ewentualnie zrobić sadzonki z pędów i monstera odżyje. Po liściach widać, że jest również zagłodzona- musisz ją regularnie nawozić. Ja własną monsterę regularnie nawożę biohumusem i liście są super zielone i duże ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Problem z monsterą-pomocy!

Post autor: Bettiw »

Ja dodam że dla szybkiego efektu przesadź ją do dobrej ziemi, wtedy będziesz miała okazję sprawdzić co dzieje się z korzeniami i ewentualnie te zniszczone usuniesz. Jeżeli doniczka stoi na podstawce to widzisz czy nadmiar wody wylewa się, jeżeli stała w osłonce i tam zbierała się woda to teraz będziesz musiała zwrócić na to uwagę, bo w doniczce musi być na spodzie otwór/dziurka. Kiedy ostatnio przesadzałaś kwiatka do większej donicy?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ