Dracena umiera!

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
mini99
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-01-25, 08:31

Dracena umiera!

Post autor: mini99 »

Jakiś czas temu kupiłam dracenę z drugiej ręki, od kogoś prywatnie. Po zakupie roślinka była żywo zielona. Od jakiegoś miesiąca zaczęła się przebarwiać i obecnie ma kilka zbrązowiałych liści (widać na zdjęciach). Co jest przyczyną? Od razu powiem, że stała w miejscu nie nasłonecznionym i podlewałam raz w tygodniu, woda z kranu ale odstała tydzień w temperaturze pokojowej.
Załączniki
IMG_20210124_134411.jpg
IMG_20210124_134433.jpg
IMG_20210124_134422.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Dracena umiera!

Post autor: Krysia »

Proszę wymienić podłoże, czyli ziemię. Na spód doniczki sypiemy keramzyt, drobne kuleczki, które zapobiegają chorobom grzybowym. Obcinamy brązowe liście nożyczkami. Doniczka , dobrze by było, gdyby była trochę większa, bo ta roślinka szybko rośnie. Podlewamy dwa razy w tygodniu, ale z umiarem, nie przelewamy rośliny. W doniczce ma być otwór, to nie może być osłonka. Nadmiar wody ma się wylać na spodek. Preparat na choroby grzybowe do dostania w centrach ogrodniczych. Tak samo keramzyt i ziemia do dracen. Pozdrawiam i powodzenia. :)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Dracena umiera!

Post autor: rafaloku »

Proszę zrobić wszystko tak jak napisała Krysia i nie narażać draceny na przeciągi podczas wietrzenia okna. Dodatkowo polecam opryskiwać co tydzień preparatem naturalnym Biosept Active Spray. To jest preparat gotowy do użycia w pojemniku z opryskiwaczem ale można też kupić koncentrat i samemu przygotowywać roztwór (dla jednej rośliny nie ma jednak sensu kupować koncentratu, bo to za duża ilość).
Rafał
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Dracena umiera!

Post autor: Petrus »

To będzie prawdopodobnie przelanie. Juki podobnie reagują na przelanie. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ