Moja roślinka umiera :(

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
sueh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-04, 13:10

Moja roślinka umiera :(

Post autor: sueh »

Niestety nie znam się za bardzo na kwiatach, ale bardzo je kocham :)
Czy da się jakoś pomóc przeżyć tej pięknej roślince? Na początku miała się dobrze, nie podlewałam jej codziennie, żeby nie przelać. Z dnia na dzień nagle jej listki zaczynały opadać, razem z mamą stwierdziłam, że jednak jest przelana, więc jak najszybciej przesadziłam ją do nowej ziemii... i od tamtej pory z każdym dniem jest coraz gorzej. Niektóre listki ma nawet suche.
Da się ją utrzymać przy życiu? Proszę o pomoc!
20160804_130907.jpg
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Moja roślinka umiera :(

Post autor: dziwaczek »

Wydaje mi się, że to eustoma. Ja mam z nią złe doświadczenie. Nie udaje mi się długo przetrzymać. Na pewno nie lubi mieć za mokro, lepiej się czuje wystawiona na powietrze. Myślę, że twoja jest już nie do uratowania :-(
Pozdrawiam
elka
sueh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-04, 13:10

Re: Moja roślinka umiera :(

Post autor: sueh »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, spodziewałam się właśnie najgorszego :( W takim razie poczekam na całkowitą jej śmierć i spróbuję jeszcze raz utrzymać taki kwiat przy życiu. W takim razie z tym egzemplarzem nie mogę już zrobić nic?
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Moja roślinka umiera :(

Post autor: tadek »

.
1-P.jpg
Ja akurat nie rozpoznaje jaki był to gatunek rośliny.
Ale jeżeli jest to - jak napisała Ela - eustoma, to mam dla Ciebie (wątpliwe ale mimo wszystko) pocieszenie.

W naszej poradnikowej Encyklopedii Roślin znalazłem taki oto wpis o tej roślinie:
(...). U nas uprawia się jej niskie odmiany jako krótkowieczny kwiat doniczkowy. Gatunek i wysokie odmiany nadają się doskonale do cięcia, dość długo zachowują świeżość w wazonie. Ich kwiaty w subtelnych odcieniach różu, fioletu, błękitu, czerwieni i bieli są kielichowatego kształtu. Kwitną w czerwcu-sierpniu. Liście bardzo ozdobne, seledynowosrebrzyste, lancetowate. Wysokość odmian doniczkowych do 30 cm...

Czytaj dalej - KLIK :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Moja roślinka umiera :(

Post autor: Petrus »

Eustoma niestety do śmieci. Jest to trudna roślina do hodowania w domu, tym bardziej że jest to dwuletnia roślina i po przekwitnięciu powinno się ją wyrzucić. ;-) Nadmiar wody jak i niedobór to dla niej śmierć.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Moja roślinka umiera :(

Post autor: mmmm5 »

Nie lubię czytać takich opowieści :orany:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ