Brak kwitnienia drzewek owocowych

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bryanka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-11-16, 22:16

Brak kwitnienia drzewek owocowych

Post autor: bryanka »

Witam cieplutko;) Mam problem-dwa lata temu kupiłam drzewka jabłonki i gruszy.I cisza-nie kwitną :-( Nie maią owoców.Czy jest szansa że zakwitną?jak im w tym pomóc. :zalamany:
Obrazek
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Post autor: jolafol »

Witaj!
Czy mogłabyś podać więcej informacji, jakie to odmiany, jakie pH podłoża, czy stosujesz nawozy itd. Niektóre odmiany zarówno jabłoni jak i gruszy potrzebują zapylaczy, niektóre odmiany gruszy owocują dopiero po 5-6 latach. Może zrobisz zdjęcia.
Pozdrawiam Jola
Jurii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2011-04-04, 21:25

Post autor: Jurii »

Gdzie kupowałaś te jabłonki? Bo jak na targu po taniźnie to wywal je na śmietnik i kup w szkólce jabłonki na M9, a gruszki na Pigwie S1. Owocują nawet w pierwszym roku po posadzeniu.
,,Niechaj tylko zakwitną jabłonie.....''
Awatar użytkownika
bryanka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-11-16, 22:16

Post autor: bryanka »

:-/
Drzewka kupowałam w Centrum Ogrodniczym w Warszawie-chyba nie jest to podróbka.Na jakim szczepie nie wiem,mam wrażenie ,że sprzedawca też by nie wiedział. :kwasny: Nawozów nie stosowałam bom w tym ciemnota :hyhy: ale pryskałam liście na parch jabłoni .Spróbuje zrobić fotki.Dzięki za wyjaśnienie.
Obrazek
Jurii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2011-04-04, 21:25

Post autor: Jurii »

Tak to jest jak się nie wie co kupuje. Może sprzedawca miał niepotrzebny towar jabłoni i grusz na silnie rosnących podkładkach (Antonówka,Grusza Kaukaska) i wtrącił Ci coś czego było za dużo w magazynie.
,,Niechaj tylko zakwitną jabłonie.....''
pszczolka2004
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2011-07-29, 10:20

Post autor: pszczolka2004 »

Też kwitnienie zależy od jakości cięcia drzewek, może nastąpił procen przemiennego owocowania? Tj w jednym roku kwitły przepięknie i owocowały?
"Niech każda klęska będzie nawozem sukcesu"
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Brak kwitnienia drzewek owocowych

Post autor: Jan Twardowski »

Nie wiem co się dzieje moje 4 jabłonie w tym roku nie kwitną nie ma ani jednego kwiatka.
Wszystko było by ok. gdyby były niedawno posadzone ale są to drzewka które mają już jabłka prawie 10 lat po za jednym ,który owocuje może 3 lata. Jak do tej pory nigdy mi się to nie zdarzyło. Przycinam drzewka jak zawsze nic nowego nie było. Trochę to dziwne.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ