Zwójki

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
Jurii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2011-04-04, 21:25

Zwójki

Post autor: Jurii »

Witam!
Ostatnio wykonałem 2 opryski środkiem o nazwie SpinTor 240SC. Nic nie pomógł i liście dalej są zwijane przez zwójki :evil: Zna ktoś może nazwę lepszego preparatu? I prosiłbym o przepis składników na naturalne zwalczanie zwójki. Mam już dosyć wąchania smrodu tych oprysków :evil: :-x

Przypomnę jeszcze, że na liściach zauważyłem takie żółte jajeczka ,,sklejone'' w kupę.
,,Niechaj tylko zakwitną jabłonie.....''
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Na jakich roślinach masz te szkodniki? Bez dokładniejszych informacji nic tu nie wydumamy.

O zwalczaniu zwójek możesz poczytać tutaj. Warto zwrócić uwagę że jest ich kilka gatunków i terminy zabiegów trzeba odpowiednio dostosować, w zależnościo od tego, która zwójka atakuje Twoje rośliny. Terminy ich wylotu są różne i trzeba zabiegi powtarzać kilkakrotnie w ciągu sezonu:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1210

Część odłapiesz na pułapki. Ale przy dużej liczebności szkodników bez oprysków się nie obejdzie. Polecane są preparaty Decis i Fastac. Wpisz w "google" frazę "zwójki zwalczanie sadownictwo" - wylatuje kilka ciekawych artykułów, w których dokładnie opisane jest jak zwalczać zwójki.
Rafał
Jurii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2011-04-04, 21:25

Post autor: Jurii »

Według mnie to już po zawodach. Ze zwójkami miałem problem na jabłoniach. Na zwójki możesz pryskać codziennie ale i tak one będą zwijać liście :evil:
,,Niechaj tylko zakwitną jabłonie.....''
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Zwójki

Post autor: rafaloku »

Na zwójki mamy już dostępny nowy preparat biologiczny, który zwalcza gąsienice różnych motyli. Idealny do zwalczania zwójek na jabłoniach i gruszach. Zawiera bakterię, która atakuje szkodliwe gąsienice. Przestają żerować zaraz po kontakcie ze środkiem, a giną w ciągu 3 dni. Selektywny wobec owadów pożytecznych, bezpieczny dla środowiska, dozwolony w uprawach ekologicznych. Oprysk robimy po zauważeniu gąsienic. Tu są szczegóły: Lepinox Plus 30g :D
Rafał
ODPOWIEDZ