Co posadzić?

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
aro
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-09-20, 18:20

Co posadzić?

Post autor: aro »

Witam chce się was poradzić, chodzi mi o posadzenie kilku drzew i krzewów owocowych. Mianowicie chce posadzić na jesień kilka krzaczków malin, tylko nie bardzo wiem jaką konkretnie odmianę posadzić, kompletnie na tym się nie znam. Myślałem jeszcze o posadzeniu śliwki - tu akurat w tym przypadku mam faworyta, jest to odmiana Amers, co o niej sądzicie, jest dobra odmianą?. A jeszcze jedno w tamtym roku posadziłem brzoskwinię Redheven niestety przemarzła, w tym roku postanowiłem jeszcze raz zaryzykować i posadzić, tylko nie wiem jaka odmiana brzoskwini mi przetrwa, może coś doradzicie. Pozdrawiam
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Witaj Aro.
Mogę Ci doradzić w sprawie malin - polecam odmianę Polana, ponieważ owocuje do późnej jesieni, jeśli tylko pogoda na to pozwala. Mam na działce również tradycyjną malinę, owocującą w lipcu i szczerze mówiąc to nic jej w smaku nie dorówna, ale z drugiej strony, w sierpniu można się już obejść smakiem, a jeśli masz malinę powtarzającą owocowanie to choćby nawet nie była tak dobra jak tradycyjna to i tak będzie smakować , nawet we wrześniu czy październiku, bo innych malin już nie ma wtedy. Moje dzieci je uwielbiają :-D A przetwory również można z nich robić.
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
aro
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-09-20, 18:20

Post autor: aro »

Witam chce się was poradzić,jak już pisałem wczesniej chciałem posadzić kilka drzew i krzewów owocowych,posadziłem śliwe amers,brzoskwine inke i kilka malin ; polesie, polke ,polane Kilka dni temu pred wystąpieniem dużych mrozów,okryłem brzoskwinie i śliwke flizeliną bojąc sie że przemarzną Dziś u nas na termometrze jest 14 st i nie wiem, czy przy tak wysokiej temperaturze mam śćiągnąć te okrycia i ponownie je założyć jak wystąpią silne mrozy, czy tak pozostawić do wiosny :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli okryłeś pień białą agrowłókniną to nie musisz jej zdejmować, biała nie zagraża drzewom. Jeśli okryłeś całe drzewo, to z korony lepiej by było zdjąć, by nie doszło do ogrzania drzew, bo przy ochłodzeniu mogły by ulec uszkodzeniu.
aro
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-09-20, 18:20

Post autor: aro »

Okryłem całe drzewko flizeliną oraz okopczykowałem korzeń :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Więc trzeba je częściowo poodkrywać.
ODPOWIEDZ