Wapnowanie gleby pod trawnik

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wapnowanie gleby pod trawnik

Post autor: malina »

Powodzenia!

-- Ostatnio dodano 2014-02-28, 17:26 --
elza pisze:Halinko-tak oczywiście.Z brykietu nic nie zostaje i mogę go od razu do wiadra,z węgla kawałki by poszły do ponownego użytku a popiół do wiaderka.Ok-to będę sobie zbierała a póki co kupuję nawóz do trawnika z mchem i wytępię gada żelazem z torebki.
Powodzenia :super:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
balbina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-25, 09:35

Re: Wapnowanie gleby pod trawnik

Post autor: balbina »

rafaloku pisze:Przede wszystkim zmierz pH gleby. Powinno wynosić ok. 6,5. Wapnowanie pod trawnik jest zalecane gdy pH jest poniżej 6,0. Decyzja wyłącznie na podstawie pomiaru. Choć zazwyczaj mech pojawia się na zbyt kwaśnych glebach, może być też tak, że przyczyną pojawienia się mchu jest zbyt wysokie pH gleby, a wapnując tylko pogarszasz sprawę. Przede wszystkim zatem zrób pomiar pH gleby. Proste pH-metry dostaniesz w sklepach ogrodniczych. W zależności od typu, to wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Dziękuję za odpowiedź, sprawdzę ph gleby, choć już jest po fakcie, bo potraktowałam ją już mieszanka wapienna. Mam nadzieje, ze ziemia była za kwaśna... Ile musze odczekać dni od wapnowania do wysiewu trawy? Nigdzie nie znajduje odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ