Trawa pod drzewami

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Trawa pod drzewami

Post autor: Zenia »

Witam. Mam na swojej działce śliweczkę ..mniam..mniam :-P .Pod śliwką rośnie trawa..wiadomo nie wszystkich opadających śliwek się wyzbiera.Problem w tym że z tych pozostawionych wypuszczają młode dziczki.Początkowo myślałam że zaraz po ścięciu zielonych dziczek..przestaną rosnąć. Teraz zorientowałam się że są to zeszłoroczne..a ja do tej pory sądziłam że to nowe.Dziczek na trawie przybywa..nie idzie tego usunąć bo w ziemi są już zdrewniałe pędy.Usuwam tylko nad ziemią zielone.Czy ma ktoś na to jakiś sposób,bo jak tak dalej będzie to jeszcze z rok dwa i nie będzie trawy w ogóle. :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Najlepie byłoby powyrywać wszystkie młode roślinki z korzeniami żeby nie odrastały. Częste koszenie może pomóc, ale nie zlikwiduje całości siewek. Jeśli to są siewki a nie odrosty korzeniowe to można je pomalować pędzelkiem z herbicydem totalnym - to je załatwi na 100%. Tylko jedno ale, najlepiej to zrobić już po zbiorze owoców lub wiosną kiedy pojawią się młode listki żeby przypadkiem nie zatruć owoców, bo to nikomu nie wyjdzie na zdrowie. I trzeba uważać żeby pomiziać środkiem chemicznym tylko samosiewy i w żadnym wypadku nie smarować owocującego drzewa i jego odrostów od korzenia, bo kiedy herbicyd zacznie działać to już go nie uratujemy...
A na przyszłośc proponuje dokładne wyzbieranie pestek i opadłych owoców - to sprawi, że pod Twoimi śliwkami będzie piękna trawa a nie cierniste zarośla ;-) :-D
Powodzenia!!!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Dzięki Emilu za odpowiedz.Wybacz..ale nie wiem jak rozpoznać dziczki od odrostów korzeniowych.Drzewo jest właśnie po owocowaniu.Co do koszenia trawy to koszona jest regularnie..a mimo to wyrastają te tzw dziczki.Teraz się zaczynam wahać...czy to czasem nie odrosty korzeniowe tak jak piszesz?.Ale aż w tylu miejscach?.Jutro jadę na działkę..spróbuję się podkopać pod jedną z nich i zobaczyć dokąd ona prowadzi.Pozdrawiam.
Zenia :-/ :-/
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Czasem podkładki, na których są szczepione szlachetne odmiany śliw dają dużo, bardzo dużo odrostów korzeniowych. Najpewniejszy sposób to właśnie odkopanie kilku i skrawdzenie czy aby nie wyrastają z dużego korzenia pochodzącego z owocującego drzewa. Jeśli tak to pozostaje tylko ich systematyczne wyrywanie, chociaż trzeba się wtedy nieźle nasiłować.
Powodzenia !!!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Emilu. Tak miałeś rację. Właśnie wróciłam z działki..obadałam tą moją śliwę..i tak to są odrosty. Powyrywać ich się nie da..są zbyt głęboko,i zajmują dużą powierzchnię pod śliwą.Tak więc nie widzę wyjścia..albo śliweczka mniam ..mniam ,albo ściernisko.Pozdrawiam. :-/ :lol: :-/
ODPOWIEDZ