Trawnik - dosiewanie

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Trawnik - dosiewanie

Post autor: Zenia »

Witam.Mam prośbę do wszystkich w sprawie mojego trawnika. Został on założony ładnych parę lat temu.Do tej pory wszystko było ok.Niestety od jakiegoś czasu wśród normalnej delikatnej trawy..wyrastają kępy grubej trawy..takiej jak by łąkowej.Brzydko to wygląda,i nie wiem co z tym zrobić?.Trawnik jest regularnie nawożony..była też robiona wertykulacja trawnika. Podcinam na razie te brzydkie kępy nożem ..ale to nic nie daje.I jeszcze jedno pytanie.Czy aby trawę zagęścić..trzeba nasiona przysypać ziemią..czy wystarczy rozsypać po trawniku?.Przysypywanie ziemią w moim przypadku było by trudne bo nie są to jakieś duże puste place.Pozdrawiam.
Zenia :cry: :roll:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dziką trawę należy po prostu wykopać, a posiane nasiona przewalcować lub wklepać w ziemię. :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Łojo..joj.To wydaje mi sie sprawą nieosiągalną..tak jak z koniczyną.Tej dzikiej trawy na całym trawniku jest dość sporo w różnych miejscach.Wykopała bym w kilku ..a kilkunastu pojawiło by się to samo.Widzę to po żdżbłach trawy że i następne już wyrastają w rozmaitych miejscach tzw..dzikie.To była by zyzyfowa praca.Jestem załamana.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Zenia nie załamuj się, jak już wcześniej o tym pisałam w innym temacje o trawnikach, w tym roku robiłam odnowienie starego trawnika, po wyrwaniu na jesieni ubiegłego roku mnóstwa stokrotek, musiałam zapełnić czarne plamy. Mam mały trawnik to zaczęłam od wertykulacji widłami, póżniej rozsypałam nawóz - to było w marcu, a w kwietniu rozsypałam przed deszczowymi dniami 1 kg trawy specjalnej odmiany do uzupełniania trawnika(nasion nie ubijałam ani nie przysypywałam ziemią, najzwyczajniej w świecie tylko ją rozsypałam), pierwsze koszenie robiłam gdzieś po miesiącu i teraz mam ładny trawnik bez pustych placków. W końcu czerwca jeszcze go nawoziłam, nawozem o przedłużonym działaniu.
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Zenia u mnie na trawniku też zdarza się taka dzika trawa, ale nie zwracam na to uwagi, bo zdaję sobie sprawę, że jeśli wykopię w dwóch miejscach to za jakiś czas może pojawić się w innych. A tak rośnie sobie cały czas tylko w tych samych miejscach. Też robię co roku wertykulację i dwa razy do roku areację. Ta dzika trawa jest dosyć twarda i dzięki temu gdy robię sobie akupresurę chodząc na bosaka efekt jest ekstra.
Jeśli ta dzika trawa bardzo Ci przeszkadza to spróbuj delikatnie posmarować kilka źdźbeł randapem, ale zrób to cienkim pędzelkiem. Za jakiś czas gdy ta trawa uschnie będziesz mogła dosiać tą, którą chcesz.
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

No nie..Terka ,wspaniały pomysł z tym randapem.Że też samej nie przyszło mi to do głowy..a przecież słyszałam że robi się tym na perz.Wydaje mi się że to będzie najłatwiejszy sposób..a potem zrobię jak radzi Avelina. W puste miejsca dosieję trawę. Dzięki dziewczyny...jesteście wspaniałe. O efektach ..dobrych,napiszę. :-D :-D :-D
ODPOWIEDZ