Działka w fatalnym stanie w rękach amatora. Cel: trawnik

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
criginold
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-13, 21:17

Działka w fatalnym stanie w rękach amatora. Cel: trawnik

Post autor: criginold »

Witam,
(jestem nowy i nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten temat. Mam nadzieje, że tak)
Przyznam się Wam, że z ogrodnictwem miałem do czynienia w stopniu minimalnym i wiedzę mam bliską zeru. Niżej pokaże Wam kilka zdjęć mojej działki i pod nimi pytania jakie mnie gnębią.
(zdjęcia robione telefonem. Przepraszam za jakość)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na tym zdjęciu widać co zostaje po koszeniu kosą. (pierwszy raz w życiu używałem kosy więc pewnie zrobiłem to mizernie)

Jak widać na załączonych obrazkach nie wygląda to dobrze.

Chcę zamienić to wszystko w ładny zielony trawnik. - zapewne odeślecie mnie do wyszukiwarki, ale...
ja już z niej korzystałem i nie znalazłem porady jak mam się pozbyć resztek tych krzaczorów których nie sięgnę kosą?

Mam to po prostu wyrywać z ziemi razem z korzeniami?
Czy może użyć szpadla i przekopać cały teren?
Tak jak wyżej pisałem moja widza jest prawie zerowa i nie mam pojęcia jak działać?

Wiem, wiem, że do ładnego trawnika to jeszcze baaaaardzo daleko , no, ale samo się nie zrobi:)


PS. Proszę o szybką odpowiedz bo jutro chętnie polecę na działkę ogarnąć ten burdel:)

Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Wszystko czego nie chcesz na działce musisz wykopać z korzeniami. Jeżeli nie chcesz używać chemi to musisz cały teren przekopać i wyciągnąć wszystkie chwasty a dopiero potem zakładać trawnik :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Innego wyjścia nie masz jak wszysto skopać i oczyścić teren z korzeni,duży to areał?
pozdrawiam Elżbieta
criginold
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-13, 21:17

Post autor: criginold »

El-ka pisze:duży to areał?
nie wiem o co pytasz, ale jeśli o wielkość działeczki to 1100m^2
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Jeśli masz coś do wykarczowania to wykarczuj,wszystko spryskaj Roundup z dodatkiem siarczanu amonu,poczekaj trzy tygodnie,będziesz miał step. :-D Potem najlepiej wyrzucić co suche i skopać.Zagrabujesz ,dosypujesz piasku, siejesz trawę i po zawodach.W ogrodnictwie zawodowym nie ma miejsca na zabawę.Zobaczysz jaki będzie piękny trawnik.Nigdy nie wyplewisz tych chwastów bez chemii.
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Mariusz,po co ten siarczan amonu?
Criginold-areał to w rolnictwie i ogrodnictwie obszar,powierzchnia. Nie przejmuj się,ja mam trawnika więcej,niż Ty działki,a kiedyś też o niczym nie miałam pojęcia. Tylko,że to trochę trwa,no i ta nauka na błędach...
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Post autor: Bettiw »

Siarczan amonu, czyli saletra amonowa, dodaje się żeby wzmocnić działanie Roundapu, ja wsypywałam 1 garść na 7l. pojemnik opryskiwacza, no i do tego odpowiednia dawka Roundapu, a właściwie profilaktycznie ciut mocniejszy preparat sporządziłam. Efekt był wspaniały, po 3 tygodniach goła ziemia z suchymi badylkami.
guciu69
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-16, 13:07

Post autor: guciu69 »

A czy po zastosowaniu Roundup można ponownie uprawiać warzywa i owoce?
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Można ponieważ substancja czynna czyli glifosat rozkłada się dość szybko w glebie. Warto dla pewności odczekać przynajmniej 6 tygodni przed siewem lub sadzeniem roślin na terenie po wykonanym oprysku.
ODPOWIEDZ