Ogrody japońskie

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Kyokushin
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-15, 10:54

Ogrody japońskie

Post autor: Kyokushin »

Witam! Mam wielką prośbę. Czy ktoś z państwa posiada czasopisma w których są artykuły o ogrodach japońskich? Bardzo pilnie potrzebowałbym kilku takich gazet, ponieważ piszę pracę inżynierską na temat ogrodów japońskich. To już chyba moja ostatnia deska ratunku, zostało mi nie wiele czasu, a u mnie biblioteka nie jest za bogato wyposażona jeżeli chodzi o tematy związane z ogrodami a żeby już coś znaleźć o japońskich ogrodach to wiążę się z cudem. Jeżeli byłby ktoś tak dobry i zechciałby kilka udostępnić lub wysłać na e-maila, to byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Paweł
użytkownik usunięty

Re: Ogrody japońskie

Post autor: użytkownik usunięty »

Najciekawsze teksty o ogrodach japońskich można znaleźć - poza książkami - w języku angielskim. Najwięcej nauczyłam się sama tłumacząc dla siebie ciekawe teksty, które także można znaleźć w internecie.
Mogę przejrzeć swoje ogrodnicze pisma, kilka rzeczy z tematyki japońskich ogrodów tam z pewnością jest. Tyle, że w naszych czasopismach raczej poziom artykułów o tej tematyce jest tylko popularyzatorski, o niewielkiej wartości merytorycznej (nad czym ubolewam). Dostęp do czasopism będę miała dopiero w weekend, bo są na działce. Mam szukać?
Kyokushin
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-09-15, 10:54

Re: Ogrody japońskie

Post autor: Kyokushin »

Gdyby Pani mogła poszukać byłbym ogromnie wdzięczny :) Wiem że w innych językach jest bardzo dużo o ogrodach japońskich ale nie za bardzo mam czas żeby tłumaczyć. Chociaż Pani mi pomoże :) Pozdrawiam
aksamitka5
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-18, 23:50

Re: Ogrody japońskie

Post autor: aksamitka5 »

Chciałam przed domem "wyczarować" ogródek japoński, ale chyba zabrakło mi konsekwencji. Poza tym zakup odpowiednich drzewek byłby zbyt drogi i w konsekwencji zaczęłam sadzić takie rośliny jakie miałam w ogródku za domem, po prostu je przesadziłam. Obawiałam się, że w środku lata mogą się nie przyjąć. Jednak obfite podlwewanie sprawiło, ze chyba wszystko się przyjęło.
martas
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2013-07-21, 23:43

Re: Ogrody japońskie

Post autor: martas »

polecam udać się do ogrodu japońskiego we Wrocławiu. Można zobaczyć na żywo i podpatrzeć co nie co.
Awatar użytkownika
Renia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2009-10-12, 16:21

Re: Ogrody japońskie

Post autor: Renia »

Ogród japoński moich znajomych - mam pozwolenie na udostepnienie zdjęć.
Załączniki
Sulzbachtal 144a.jpg
Renia śle gorące pozdrowienia
^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogrody japońskie

Post autor: Danka »

Wspaniały ogród :mrgreen: Na pewno w realu jest jeszcze ciekawszy :-D
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Ogrody japońskie

Post autor: rafaloku »

Reniu - ogród jest piękny! Ja bardzo lubię ogrody japońskie ale nie każdy jest urządzony ze smakiem i wyczuciem stylu. Pogratuluj ode mnie swoim znajomym albo jeszcze lepiej - uściskaj ich mocno!

I proszę o więcej zdjęć z tego ogrodu. A może Twoi znajomi osobiście dołączą do naszego forum? Mają przecież co pokazać tutaj :hurra:
Rafał
aga-k
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-11, 09:12

Re: Ogrody japońskie

Post autor: aga-k »

Wygląda naprawdę fantastycznie! Gratulacje :)
ODPOWIEDZ