z czego ścieżka?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo mi się ten nieregularny podoba, może nawet lepszy efekt od typowej kostki. Widziałam wcześniej takie realizacje (chyba) w programie Mai w ogrodzie. Przyznam, że w moim rejonie wcale nie są takie częste, przynajmniej ja nie spotkałam. Wszystkie typowe rozwiązania prędzej czy później się opatrzą, bo inni już takie coś mają. :)
M_Surowinski
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-18, 02:54

Post autor: M_Surowinski »

Przy tym materiale w żadnym wypadku nie należy udawać, że jest to kostka i próbować jakiś regularności. Kazdy kamień, który wpadnie w rękę musi zostac położony. Czy ma 2 x 2 czy 20 x 15 cm. Efekt zawsze jest inny. Sporo tego już wykonałem i cały czas mnie to bawi :)

Obrazek
To z przed tygodnia.
Mariusz
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Post autor: tadek »

Daniela pisze:Trudniej się też układa, a w przypadku fachowca taryfa też wyższa. ;)
Ja miałem możliwość układać ścieżkę z odpadów granitowych. Było trochę ciężko, a zarazem fajnie, czułem się jak bym układał puzzle.
Aby sobie ułatwić, przed przystąpieniem do układania, podczas przewożenia granitu na miejsce docelowe, robiłem wstępna segregacje. Wybierałem kawałki mniej więcej równej grubości, odkładałem podłużne na obrzeżenie...
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Post autor: jowka »

przepięknie wyglądaja kompozycje z wszelakiego kamienia, równie dobrze też wygląda drewno na ścieżce, moja altanka ma wyłożoną podłogę takimi właśnie drewnianymi pienkami a miejsce wokól oczka wodnego wyłożone jest kostka granitowa, ale mam też inny rodzaj ściezki wzdłuż warzywniaka chyba najbardziej popularny jakiś czas temu w mojej okolicy, a mianowicie stare płyty chodnikowe w wymiarze bodajże 30/30cm ułożone w odstępach pomiędzy którymi rośnie trawa
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Przypadły mi do gustu te granitowe odpady. Taras wygląda rewelacyjnie :-D . Czy układacie ten kamień na sucho, czy na zaprawie?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
M_Surowinski
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-18, 02:54

Post autor: M_Surowinski »

Na sucho - jak kostkę.
Mariusz
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dziękuję :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: z czego ścieżka?

Post autor: katy222 »

chyba się zdecyduję na płyty chodnikowe. Po pierwsze śą w okolicy dostępne, a po drugie nie zrujnują mniefinansowo.
ODPOWIEDZ