Pnącze - dobry wygląd także w zimie

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Pnącze - dobry wygląd także w zimie

Post autor: krzysiek1240 »

Czy ktoś zna pnącze ,które kwitnie, ma ładne liście,łatwo się przyczepia, szybko się rozrasta i ładnie wygląda zimą??Chciałbym je posadzić pod ścianą na którą przez większość dnia pada słońce.
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Co to znaczy ładnie wygląda zimą?? Nie bardzo wiem czego oczekujesz, co dla Ciebie znaczy ładnie?
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Aby nie opadały liście i jakoś się przebarwiły.Nie wiem czy jakieś pnącze spełni moje wymagania :-D
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z pnączy nie zrzucających liści na zimę w naszych warunkach klimatycznych pozostaje tylko bluszcz. Niestety pięknym kwiatem raczej Cię nie zachwyci ;-) :lol: .
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

No to aby kwitł, miał ładne liście,łatwo się przyczepiał, szybko się rozrastał ;-)
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pięknie kwitnących, o ładnych liściach znajdziesz kilka. Ale Twoje wymagania są wyższe, ma się jeszcze dobrze czepiać podpory pod pnącza, i szybko rosnąć. Rozumiem, że ma być dekoracyjne, ale nie wymagające Twojej pracy. Tu polecałabym rdestówkę Auberta, milin amerykański, wiciokrzewy, bardzo ciekawie kwitnie chmiel- odmiana męska.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Bardzo dziękuję i jeszcze jedno czy jak rdestówka się rozrośnie to będzie ,,zabierała'' innym roślinom wodę?
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
ELGRA
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2008-08-24, 18:39

Post autor: ELGRA »

również polecam RDEST AUBERTA-
ELGRA Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przetestowałam rdesta u siebie w słabych warunkach.
W ciągu dwóch lat od posadzenia (wiosna 2007, sadzonka może z 0,5 m) zarósł gęsto ścianę 2 x 2 m i poszedł dalej w górę i na boki. Już po pierwszym roku był przycinany, a tym roku cięcie będzie silniejsze - włazi sąsiadom na dach. W pierwszym roku kwitł, choć niewiele. Na drugi rok (jesień 2008) kwitnienie było spore.
To taki mały obraz jak szybko rośnie, praktycznie bez żadnego zajmowania się nim.

Zdjęcie z sierpnia 2008 - początek kwitnienia
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

super ten rdest jak już wcześniej gdzieś pisałam chcę go u siebie posadzić tylko KASKA ratuj kiedy on kwitnie :?: :oops: :?: :?:
POZDRAWIAM KASIA
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Te które widziałam zaczynają kwitnąć pod koniec sierpnia i cały wrzesień. W zależności od pogody mogą kwitnąć i cały październik.
Oczywiście kwiatuszki są drobne i niepozorne, ale jest ich bardzo dużo. Im starszy egzemplarz tym piękniej wygląda gdy kwitnie - z daleka wygląda jak obsypany bielą :-)

Przepraszam za jakość zdjęć ale nie mam lepszych niestety.
Obrazek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ja tam się już na niego zdecydowałam. Już nie mogę się doczekać wiosny a ona już tuz tuż. Dla mnie to po prostu rdest jest super ratunkiem ;)
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Kasiu to chyba też dla mnie pnącze. :-D Muszę wreszcie zakryć ten betonowy płot :-?
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

Wielkie dzięki - postanowione będzie rdest obowiązkowo. :!: :!: :!: :!:
POZDRAWIAM KASIA
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No to cieszę się, że przekonałam do wyboru ;-)
A jeszcze jedno - w pierwszym roku rósł nieco wolniej, w zeszłym w oczach. Nie nadążałam z jego zaplataniem (w celu nie przekraczania poza ramy nieskończonej altanki) ;-)
ODPOWIEDZ