Kamień do ogrodu - biały żwir

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Kamień do ogrodu - biały żwir

Post autor: damiano »

Potrzebuję biały żwir, grys do wysypania pod drzewkiem Bonsai. Czy ktoś się orientuje gdzie mogę kupic taki kamień. Interesował by mnie jak najbliżej, ale wiem, że tego tak łatwo nie kupię. Wszystkie oferty są mile widziane, również strony internetowe do sklepów, hurtowni, producentów tego kruszywa. Z góry dziekuję za pomoc.
fox

Post autor: fox »

Poszukaj może jest w okolicy zakład betoniarski napewno mają tzw. kruszywo, ewentualnie tam gdzie robią nagrobki, ale lastryko jest drogie :( w obi są takowe produkty o różnej wielkości. A tak ogólnie to napisz skąd jesteś.
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Nie chodzi mi o tłuczeń, coś takiego jak dają do budowy dróg, tylko chodzi mi o taki biały żwirek (nie wiem jak on się fachowo nazywa ;p). Podejrzewam, że w moim regionie na Leubelszczyźnie nie znajdę nic takiego. Jestem z Chełma. :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Poszukaj w sklepach akwarystycznych, tam sprzedaje się kolorowy kamyczek do akwariów i oczek, jest też i biały biały.
fox

Post autor: fox »

Weź pod uwagę że tłuczeń jest o różnym granulacie, jeżeli to musi być żwirek to automatycznie lastryko odpada ponieważ ma raczej ostre krawędzie, chociaz jest białe i różowe i granulat nie przekracza 1 cm, a może jest jakaś rzeka w pobliżu ? jeśli tak, to sito w dłoń i pozostaje płukanie i wybieranie co ładniejszych kamyków. Przypuszczam że nie wiele tego potrzebujesz.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

A szukałeś w centrach ogrodniczych? U mnie w niektórych są w sprzedaży i to w różnej gramaturze - z tym, że cena jest dość wysoka!
Ewentualnie szukaj w zakładach kamieniarskich, u wykonawców nagrobków (oni często wykorzystują go do wykończenia terenu wokół grobu.
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Nie no z tą rzeczką to odpada, nie chce mi się siedzieć kilka godzin nad rzeczką i wydobywać kamieni. Gdybym nic nie znalazł to kupie w ostateczności drobniutki tluczeń jakiś jasny i po sprawie. Jeśli znajdę zdjęcia tych kamyczków które mam na uwadze to dam na forum.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Taki żwirek ( w różnych rozmiarach i kolorach ) można bardzo często dostać w dobrze zaopatrzonych składach budowlanych i to niekoniecznie tych wielkich ;-) Najtaniej wychodzi, kiedy kupisz materiał luzem, workowany jest często 2-3 razy droższy.
Powodzenia !
fox

Post autor: fox »

Jeśli chodzi o taki, jak mam w doniczce z noliną to jest w obi 5 kg, ok 10 zl, ale to jest tzw.
lastryko i u kamieniarzy kupisz to taniej :)

Obrazek
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

ooo, własnie o to mi chodziło. Wielkie dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ