Hortensja bukietowa - cięcie, przycinanie, pielęgnacja

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
an_na
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-20, 12:30

Hortensja bukietowa - cięcie, przycinanie, pielęgnacja

Post autor: an_na »

Witam. Dwa lata temu posadziłam hortensję bukietową. Nie przycinałam jej. Zakwitła w ubiegłym roku i miała nawet sporo ( choć nie za dużo) pięknych kwiatów. Jednak wyczytałam niedawno,że hortensję bukietową należy wczesną wiosną przycinać. Proszę o radę kiedy najlepiej to zrobić i jak-żeby nie zepsuć. Troszkę się boję i dlatego proszę doświadczonych w temacie o radę :)))
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: przycinanie hortensji bukietowej

Post autor: saba »

Mam hortensje bukietową kilka lat. Corocznie obcinam jej ubiegłoroczne kwiatostany, gałązki które są słabe (cienkie) pokładające się. W ubiegłym roku ją przesadziłam w inne miejsce. Pod koniec sezonu pokazała, że się zadomowiła- zakwitła, niestety nie mam żadnego zdjęcia.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: przycinanie hortensji bukietowej

Post autor: Elzbieta M »

W zeszłym roku w czerwcu znajoma wykopywała duży krzew hortensji bukietowej. Ponieważ był to czerwiec , więc miałam obawy jak sobie poradzi na nowym miejscu. Mocno ją przycięłam , a we wrześniu obficie mi kwitła.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: przycinanie hortensji bukietowej

Post autor: Roma »

Moje pierwsze hortensje bukietowe posadziłam jesienią, dwie z nich należy obcinać wiosną ale jedną przycina się jesienią, po kwitnieniu, jest nią Pinky Winky.
an_na
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-20, 12:30

Re: przycinanie hortensji bukietowej

Post autor: an_na »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, są dla mnie bardzo cenne :)
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Re: przycinanie hortensji bukietowej

Post autor: amadyn »

Roma pisze:... dwie z nich należy obcinać wiosną ale jedną przycina się jesienią, po kwitnieniu, jest nią Pinky Winky.

Hortensje bukietowe kwitną na pędach jednorocznych , późnym latem do pierwszych mrozów . Jaki jest sens przycinania ich ( Pinky Winky ) w jesieni ?

An_na , tnij każdy pęd o połowę . Z nich wyrosną do lata długie pędy , które zakwitną .
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: przycinanie hortensji bukietowej

Post autor: Roma »

Tak było napisane w instrukcji obsługi ;-) a ja z fachowcami nie dyskutuję :-D może najwięcej wyjaśnia art. z poradnika forum: Hortensja bukietowa - odmiany, uprawa, cięcie oraz Cięcie hortensji. Jak i kiedy przycinać hortensje?
ODPOWIEDZ