Piwonia krzewiasta - uprawa, pielęgnacja, rozmnażanie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storczyk
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 269
Rejestracja: 2008-09-22, 10:45

Post autor: Storczyk »

Gosiu, Herbi - niestety, w obecnej chwili nie mogę Wam pomóc z nazwą odmiany tej ślicznej piwonii. Na etykietce ze sprzedaży jest tylko nazwa Piwonia krzewiasta i nic poza tym, krzew w ogrodzie też nie był opisany.
Pozostaje tylko zaczekać do nastepnej wizyty :-D
Pozdrawiam
Irena
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Ireno, nie jest to wymóg kategoryczny aby znać nazwy odmian wszystkich naszych ogrodowych rarytasów. Rynek nam w tym nie pomaga. Obserwuję (programy tivi) rynek angielski i tam jest to nie do pomyślenia aby duże sklepy czy szkółki wystawiały odmianowe rośliny bez etykietki z nazwą. Tutaj możemy jedynie apelować do producentów i sprzedawców aby nie zaniedbywały tego cywilizowanego systemu marketingu.

Na marginesie dodam, że moja p. drzewiastą nabyłem też w znanym hipermarkecie bez podanej nazwy odmiany.

(myślicie, że nasze forum podczytywane jest przez gremia rynkowe?Obrazek)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
szynka66
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-03, 18:20

Post autor: szynka66 »

Waśnie dziś otrzymałam zamówioną piwonię drzewiastą, czytam Wasze posty i myślę jak się do tej pięknej sadzonki zabrać . Poradźcie , czy wsadziś wprost do gruntu , czy może lepiej do donicy a jak się ukorzeni to z bryłą do gruntu. ;-)
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Prosto do gruntu.
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Mariusz nie zapomnij tylko, że piwonia drzewiasta musi być głęboko wsadzona tak jest podane na rysunku etykiety.
pozdrawiam i życzę powodzenia do następnego roku.
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Moja kochana,nie wiesz nawet gdzie u mnie kończą etykiety.
Awatar użytkownika
irex
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-22, 15:50

Post autor: irex »

Witam wszystkich jestem nowa na forum , chciałabym pochwalić się moją piwonią drzewiastą , ma 3 lata . kiedy ją kupiłam a był to tylko jeden patyk , ryzykowałam nigdy nie myślałam że tak pięknie zakwitnie . W pierwszym roku były pączki ale uschły ,w drugim tylko jeden zakwitł natoniast w trzecim już było pięknie
Załączniki
piwonia drzewiasta
piwonia drzewiasta
P1010038 ok.JPG (16.55 KiB) Przejrzano 3440 razy
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Moje gratulacje to piękny okaz, ale czy ja dobrze widzę że rośnie w donicy?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
irex
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-22, 15:50

Post autor: irex »

Nie tylko jak była posadzona . to chroniłam przed pieskiem i tak narazie musi być
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Piękna piwonia. Cierpliwość się opłaciła.
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Niezłe kwitnienie. :->
Próbuje się dopatrzyć, czy to odmiana botaniczna czy też mieszaniec z siewu, ale zdjęcie jest troszkę za małe . Jeśli mówisz, że zakwitła w trzecim roku po kupnie z małego patyka, to to któraś z odmian. :->
riane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-08-27, 06:33

Post autor: riane »

No dobrze. Piękne kwiaty. Ale co z zapachem?

Ja kupiłam duży krzaczek piwonii krzewiastej już z pąkiem kwiatowym. Pięknie zakwitła na żółto. Widok przepyszny. Niestety spróbowałam ją powąchać i szczęka mi opadła :shock: . Zapach najbardziej przypominał stare przepocone buty... :evil:

Czy to już zawsze tak będzie czy może jej się poprawi :roll:
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

riane pisze:No dobrze. Piękne kwiaty. Ale co z zapachem?

Ja kupiłam duży krzaczek piwonii krzewiastej już z pąkiem kwiatowym. Pięknie zakwitła na żółto. Widok przepyszny. Niestety spróbowałam ją powąchać i szczęka mi opadła :shock: . Zapach najbardziej przypominał stare przepocone buty... :evil:

Czy to już zawsze tak będzie czy może jej się poprawi :roll:
Jak sama ją wyhodujesz, poczujesz pot na czole, to i poczujesz zapach, piękny zapach: swojej roboty.
A że niektóre śmierdzą to normalka.
A jak dajesz obornik pod roślinę , to też ci śmierdzi?????
Nie ma nic piękniejszego jak stworzyć swoje bóstwo, o tym tylko wie prawdziwy ogrodnik :->
riane
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-08-27, 06:33

Post autor: riane »

niektóre śmierdzą? a skąd się dowiedzieć które? żaden sprzedawca przecież nie będzie się tym chwalił.

ja jestem wąchaczem. zapach ma dla mnie ogromne znaczenie. jakoś nie umiem się cieszyć kwiatem, który śmierdzi.

kolekcjonuję kwiaty, które miały pięknie pachnieć. niestety szybko się okazało, że nawet na piwonie trzeba uważać. albo nie pachną wcale, albo co gorsza śmierdzą... :-(
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

ja jestem wąchaczem
No to tu już problem, każdy człowiek ma inny zmysł powonienia.
Czyli wybieraj to co Ci pachnie, ja Ci tu nie pomogę, bo nie trafię nawet gdybym chciał w twoje odczucie węchu, tym bardziej na forum.
Ale powiem Ci masz bardzo ciekawe podejście do kolekcjonowania roślin, myślę że twój post to świetny nowy temat. ;-)
ODPOWIEDZ