Ostrokrzew kolczasty - uprawa, pielęgnacja, owocowanie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Mój ostrokrzew został posadzony w ubiegłym roku. Wydawało mi się, że ładnie przezimował. W tym tygodniu z dnia na dzień zbrązowiały mu liścia a następnego dnia wszystkie spadły. Uchowała się tylko dolna gałązka, jest ładna zielona. Czy może wiecie co się z nim stało? :-/
pozdrawiam
Magda
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Prawdopodobnie przemarzł, moje mają podobne objawy. :-/
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

I u mnie to samo :-( , ale mam nadzieję, że coś z niego będzie. Zauważyłam jakieś pączki przy kolcach.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

Ooooo nawet nie mówcie, że ostrokrzewy przemarzły :shock: Moje jeszcze w niedzielę wyglądały ok, ale dopiero jutro ujrzę je ponownie i mam nadzieję, że będą całe i zdrowe.
Podsypałam je grubo korą i owinęłam agrowłókniną, więc może nic im się nie stało.
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

No nieźle, musiało się to stać w ostatnim momencie zimy. W takim razie zostawię go w spokoju, a chciałam mu obciąć gałązki i opryskać przeciw grzybom :-/ . Dolna gałązka jest w porządku, więc może nic straconego.. :roll:
pozdrawiam
Magda
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja swoich też jeszcze nie ruszam, czekam aż one ruszą :-D to będę wiedział gdzie przyciąć.
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

Przegląd moich ostrokrzewów wypadł pomyślnie - żadnych strat :mrgreen: Widzę, że mają już pączki kwiatowe.
ODPOWIEDZ