Kwiaty jednoroczne z nasion. Co wysiać?

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: 2012 siejemy kwiaty jednoroczne z nasion

Post autor: Merghen »

Będę dopiero wysiewać i na pierwszy rzut pójdzie ryż ozdobny i hibiskus błotny. Muszę przynieść nasiona bo nie pamiętam co będzie w następnej kolejności. Za namową forum kupiłam krążki torfowe i je wykorzystam teraz do hibiskusa a potem do pomidorów. Zobaczymy czy się sprawdzą ;-) Reszta pójdzie w zwykłe doniczki bo mam ich od groma :]
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: 2012 siejemy kwiaty jednoroczne z nasion

Post autor: lilia0405 »

rafaloku pisze:Danusiu, to bardzo możliwe, bo Gaillardia nie lubi przesadzania. Lepiej tego unikać.

Ja swoją dość juz sporą roślinę przesadzałam ze starej działki i to powodzeniem :lol: No cóż my ogrodniomaniacy mamy to do siebie, że lubimy ryzykować , na zasadzie uda się czy się nie uda :mrgreen: Fakt porażki bolą ale to też z kolei daję pęd do nowych inspiracji :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: 2012 siejemy kwiaty jednoroczne z nasion

Post autor: Danka »

lilia0405 pisze:
rafaloku pisze:Danusiu, to bardzo możliwe, bo Gaillardia nie lubi przesadzania. Lepiej tego unikać.

Ja swoją dość juz sporą roślinę przesadzałam ze starej działki i to powodzeniem :lol: No cóż my ogrodniomaniacy mamy to do siebie, że lubimy ryzykować , na zasadzie uda się czy się nie uda :mrgreen: Fakt porażki bolą ale to też z kolei daję pęd do nowych inspiracji :-)
I nowych doświadczeń. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: 2012 siejemy kwiaty jednoroczne z nasion

Post autor: Madziula Rzeszów »

Następna będzie ratibida, a co w lutym można jeszcze?
Ryż ozdobny -można samemu pozyskać nasiona?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
amalia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2011-01-22, 14:28

Re: 2012 siejemy kwiaty jednoroczne z nasion

Post autor: amalia »

Witam..
Moje zasiewy zaczynają wschodzić ...Pierwsze wzeszły kloniki z całej paczuszki tylko 10 roślinek wyszło narazie są takie...
Obrazek
Werbena bardzo mało roślinek wyszło, pokaże jak troszkę podrosną...Koleuski też tylko takie to maleństwa, nie wiem czy coś z tego będzie...
Pozdrawiam Amalia
ODPOWIEDZ