Liliowce - pielęgnacja, uprawa, wysiew, rozmnażanie

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Też zaczynam kolekcjonować liliowce ,od zawsze miałam żółte i pomarańczowe

Obrazek

Obrazek

a te są już u mnie drugi rok

Obrazek

Obrazek

w tym roku dokupiłam sześć mają być w ciemniejszych kolorach
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

ech... :-/ tak się cieszyłam z pierwszych pąków na moich malusich liliowcach i kurczaki znowu przejechałam się na zakupach w necie :-?

Obrazek
to miał być "Destined to See", a proszę, co wyszło :cry:


Dlatego jeśli ktoś ma nadwyżki, to ja baaaardzo chętnie przyjmę, jeśli trzeba za opłatą, abym tylko miała pewność co kupuję.
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Wszystko co trudno wychować jest drogie ,, dlatego jak mnie nie stać na duże kępy kupuję maleńkie i sama staram się dalej aby ładnie rosły ..

Kupowałam w tamtym roku ze szkółki Ismena, przyszły dużo większe kępy jak z innych szkółek i tańsze .. zamówiłam kolory zapylane przez ogrodniczkę i czekam tego lata na kwitnięcie , teraz mam już nawet ładne kępy ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Muszę pamiętać aby na jesieni zakupić nasionka , dużo sieję nasion ,bo mam duży ogród do obsadzenia a krzewy i kwiaty drogie a tak nawet jak mi wzejdzie kilka to i tak mam od razu kilka kępek ..
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Myślę, że nikt nie podważa żmudnej pracy przy uzyskaniu nowych odmian czy to liliowców, róż, clematisów czy jakichkolwiek innych roślin.

Piszesz Ismeno
Nie mówię już o pracy , jaką trzeba włożyć żeby urosły nowe kwiaty. Liliowce wiosną zagrabia się obcina suche, sypie nawóz do kwitnących i podziwia najpierw piękne liście a potem kwiaty
Z tego co wiem przy różach jest o wiele więcej pracy do tego dużo cięższej ale hodowcy róż aż tak cen jak hodowcy liliowców nie podbijają. Myślę, że hodowcy liliowców wyczuli w pewnym momencie modę na te rośliny i wykorzystali sytuację by wywindować ceny czasem tak wysoko w górę, że włosy dęba stają. Róża posadzona i odpowiednio pielęgnowana będzie rosła również 20 i więcej lat w ogrodzie, tak samo peonia, czy clematis. Nie jest to więc argument na podbijanie ceny. Oczywiście nie dziwię się, że sprzedawca tej grupy roślin chce sprzedać jak najdrożej tylko się da swój produkt, wmawiając nam, że to wyjątkowo niespotykana odmiana, ale w tej grupie hodowców chyba granice zdrowego rozsądku już dawno zniknęły. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich hodowców liliowców, ale jednak znacznej ich części.

Nie mniej podziwiam Twoją pasję Ismeno i podziwiam Twoje liliowce, ale dopóki trwa moda na te rośliny i w cenie jednego liliowca nowszej odmiany mogę sobie kupić dwie, trzy róże licencjonowane, obejdę się bez liliowców w ogrodzie, w końcu nie można dać się zwariować ;) :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Rzeczywiście można zobaczyć bardzo rzadkie odmiany liliowców. Oczywiście, w miłośnikach od razu budzi się chęć ich posiadania. Zgadzam się z ismenaolsztyn,że ceny są windowane na podstawie cen amerykańskich. Miałam przyjemność przeglądać amerykańską stronę z liliowcami i miałam zawrót głowy :rotfl: Niestety, nie tylko kwiatowy :zabawa:
ten jest ze stron kanadyjskich, http://www.distinctly.on.ca/chs/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Już wołam do męża , że zachorowałam na liliowce ! :lol: - uciekł z pokoju
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

No i proszę wyrosła konkurencja dla lilii :)

Mam tylko 2 standardowe liliowce i to mi z powodzeniem wystarczy :)
Obrazek

Obrazek
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

piękne liliowce

Post autor: smigu-s303 »

Danusiu pooglądałam te piękności, ale ceny są odstraszające, muszą nam na razie nasze dostępne odmiany, Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: piękne liliowce

Post autor: Danka »

smigu-s303 pisze:Danusiu pooglądałam te piękności, ale ceny są odstraszające, muszą nam na razie nasze dostępne odmiany, Zdzisia
Zdzisiu, niestety ale to prawda. Ale i nasze piękne odmiany też mają cenę :shock:
Awatar użytkownika
ElaGraNo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2011-03-22, 20:12

Post autor: ElaGraNo »

Serdecznie witam Wszystkich w tym wątku. Liliowce to moje ulubione byliny, więc z ogromną ciekawością zapoznałam się ze wszystkimi stronami. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Tyle pięknych odmian zostało tu pokazanych. Mam nadzieję, że jeszcze inne zostaną tu zaprezentowane. Już nie mogę się doczekać nowych zdjęć.
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Piękne liliowce :-> także zaczynam je kolekcjonować
Załączniki
HPIM3207.JPG
Awatar użytkownika
ElaGraNo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2011-03-22, 20:12

Post autor: ElaGraNo »

No to i ja wkleję kilka zdjęć liliowców z mojego ogrodu.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Piękne , Elu. Ja się też nimi w tym roku zachwyciłam i dziś - znalazły sie pierwsze egzemplarze w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
ElaGraNo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2011-03-22, 20:12

Post autor: ElaGraNo »

Pogoda za oknem nie pozwala popracować w ogrodzie, więc na poprawę nastrojów kilka zdjęć z lata.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ