Wrzosowisko - sadzenie, uprawa. Co posadzić?

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Wrzosowisko - sadzenie, uprawa. Co posadzić?

Post autor: coco12 »

Jestem bardzo ciekawa czy przy wrzosach można posadzic cebulki kwiatowe, zwłaszcza narcyzy i krokusy, może ktoś tego próbował? :?:
Pozdrawiam - Iwona.
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Posadziłam kiedyś cebulki narcyzów i tulipanów między wrzosami i świetnie sobie radziły, ale wrzosy już bardzo się rozrosły i w końcu wykopałam cebul. Choć pewno mogłyby dalej sobie rosnąć bez szkód dla obu stron. Mniejsze cebulkowe, jak np krokusy odradzam, bo za parę lat, gdy wrzosy się rozrosną to zakryją je.
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Post autor: coco12 »

Dzięki za odpowiedz :-)
Pozdrawiam - Iwona.
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Czy wrzosy wsród sosen mogą rosnąc, pozdrawiam
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Oczywiście. Sosny lubią kwaśną ziemię i wrzosy też
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Dodam jeszcze, że sosny najlepiej czują się na glebach lekkich, przepuszczalnych. Wrzosy podobnie. Więc to kolejny argument "ZA".

Zwróć tylko uwagę, iż wrzosy potrzebują stanowiska słonecznego. Będą rosły dobrze wśród niskich, miniaturowych sosenek. Duże drzewa mogą rzucać zbyt wiele cienia. Ale jeśli tylko uda się znaleźć słoneczne miejsce, to można zakładać wrzosowisko :-D
Rafał
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Po prostu sosny nie mogą rosnąć zbyt gęsto by dla wrzosów było trochę słonka, taka słoneczna a zaciszna polana to jest to co wrzosy lubią najbardziej :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na pomorzu sosny są naturalnym towarzystwem dla wrzosów. W tym przypadku wrzosy najchętniej rosną na małych skarpkach, przy drogach i od strony południowej. Gleba piaszczysta, sucha i nasłoneczniona. Im bardziej nagrzany obszar (dłuższy okres nasłonecznienia) tym więcej wrzosów.

W okresie sierpniowo - wrześniowym polecam przejazd drogą nr 25 pomiędzy Rzeczenicą a Białym Borem, w celu podziwiania naturalnych wrzosowisk po obu stronach drogi :-D
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Dziękuje za wyczerujące porady . Moje sosenki mają od 0.7 do 1.5 m jest ich około 40 sztuk - 16 odmian . Razem mam około 70 iglaków na działce . pozdrawiam
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

wrzosowisko

Post autor: wasilewska101 »

Ja na swoich wrzosowiskach mam posadzone żonkile, tulipany, hiacynty i krokusy posadziłam przed wrzosami.

Tak wyglądało na jesieni, wśród wrzosów są zaczynające kwitnąć wrzośce, azalie i jałowce.
Obrazek
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Bardzo ciekawa kompozycja .
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: wrzosowisko

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:Ja na swoich wrzosowiskach mam posadzone żonkile, tulipany, hiacynty i krokusy posadziłam przed wrzosami.
Widać masz piękny ogródek i dużo kwiatków. Gratuluję i namawiam na założenie swojego wątku. Dużo by było do oglądania. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

mój ogród można oglądać w; Mój album ... swój wątek może założę na wiosnę wraz z nowymi rabatami gdzie powstało dużo miejsca do nowych nasadzeń będę pokazywać jak powstają moje rabaty i muszę jeszcze potrenować dodawanie zdjęć , bo trochę mi ucieka w kosmos ,,
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:mój ogród można oglądać w; Mój album ... swój wątek może założę na wiosnę
Na wiosnę...dopiero?. Wiem Janinko...oglądałam w albumie. Tyle tego wszystkiego posiadasz że masz co pokazywać, powspominać. Nie każdemu chce się do albumu zaglądać. Teraz na te nasze upragnione kolorków oczy...było by wspaniale pooglądać w wątku. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ