Krokusy - sadzenie, uprawa, pielęgnacja, wymagania

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

Super dywan, ale to naprawdę super. Ja w tym roku posadziłam kila na wianuszek wokół krzaczków i do doniczki, którą wkopałam w ziemie, mam nadziję, że na wielkanoc będe mogła przed domem ją ustawić :-D
a czy potem z tej doniczki to do ziemi muszę przesadzic bo nie pomyslałam o tym?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Po takim dywanie to bym nigdy nie chodził w butach :-D super masz te krokusy :mrgreen:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Aneczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-10-28, 15:11

sadzenie krokusów

Post autor: Aneczka »

Oczywiście krokusy nie muszą być nawożone, ale jeśli znajdują się na trawniku to tak czy inaczej otrzymują nawóz, gdy nawozimy trawę. Jeśli krokusy rosną na rabacie wspólnie z innymi roślinami, a bardzo ładnie wyglądają i dobrze się czują z iglakami i wrzosami, to tez przy okazji otrzymują odżywkę. Rosną wtedy lepiej, są silniejsze i zdrowsze. Nie musi to być nawóz mineralny. Równie dobrze można stosować nawóz organiczny, oczywiście z umiarem.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ania Zielonka pisze:Super dywan, ale to naprawdę super. Ja w tym roku posadziłam kila na wianuszek wokół krzaczków i do doniczki, którą wkopałam w ziemie, mam nadzieję, że na wielkanoc będę mogła przed domem ją ustawić :-D
a czy potem z tej doniczki to do ziemi muszę przesadzić bo nie pomyślałam o tym?
Aniu, moim zdaniem do ziemi jak najbardziej możesz, ale wstrzymaj się do lata - aż uschną im liście - to znak, że już odżywiły się na ponowne kwitnienie za rok. Możesz również przechować je w suchym miejscu do jesieni i wówczas posadzić.

Dziękuję wszystkim w imieniu krokusów za miłe słowa :-D
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Kasiu piękna ta krokusowa mozaika, zainspirowałaś mnie do stworzenia u siebie podobnej :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ewuś szkoda, że nie wspomniałaś wcześniej, wysadziłam sporo nowych krokusów, a że było po kilka z jednego gatunku - mogłam się podzielić.
Ale koniecznie posadź krokusy - gdy kwitną wiosną aż się "rzucają" w oczy, a nie trzeba ich wiele żeby się ślicznie rozmnożyły ;-)
No i pierwsze pszczółki zlatują wówczas z okolicy, jest co poobserwować :->
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kasiu piękna rabatka krokusowa.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Kasiu miło mi :lol: bardzo. Ja mam krokusy ale porozrzucane po całej działce, nie pomyślałam aby je zgrupować :-/
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W takim razie polecam Ci bardzo takie zgrupowanie :-)
U mnie praktycznie tylko w tym jednym miejscu rosną - łatwiej ogarnąć je gdy zaczynają wędrować ;-)
Stach Japycz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-09, 10:18

Ja

Post autor: Stach Japycz »

Ja to zazwyczaj sadzę we wrześniu!!! wkładam obornik do dziury i zasypuję i podlewam!!
Aneczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-10-28, 15:11

sadzenie krokusów

Post autor: Aneczka »

Witaj Stachu. A ja jeszcze dzisiaj zasadziłam cebulki krokusów do gruntu. Jest to trochę eksperymentalne. I zobaczymy co z tego wyjdzie. Ponadto zasadziłam tulipany, szafirki i krokusy do doniczek. Nie wiem tylko w jakiej temperaturze powinny stać. :-?
ODPOWIEDZ