Usychajaca wierzba całolistna

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Usychajaca wierzba całolistna

Post autor: aleksandra »

Moi drodzy,wpadlam w wielka panike,nie wiem co sie dzieje mojej wierzbie gdy ja dostalam,posadzilam w miejsce stale,podlewalam,przycinalam,dogladalam codziennie,jak sie pojawily mszyce ,to je natychmiast brutalnie potraktowalam karate/padly na szczescie one a nie wierzba/.I bylo wszystko ok,az ty dzisiaj sie patrze a jej zaczynaja usychac listki i male galazki Czy wiecie moze co moze byc przyczyna? bede wdzieczna za pomoc.Przypomne ze wierzbe dostalam w maju.
Serdecznie pozdrawiam.Aleksandra
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Co to znaczy, że usychają? Opisz proszę dokładniej objawy albo daj zdjęcie. Czy może np. końcówki liści i pędów czernieją?
Rafał
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

Dokładnie rzecz ujmujac - to listki na końcach zrobiły się suche i przy lekkim podmuchu wiatru odpadają. Tak jest na niektórych całych gałązkach. Nie wiem co jest? Zrobiłabym zdjęcie ale niestety wczoraj postanowiłam "wyczyścić" drzewko z suchych listków więc zostały już tylko zielone. Nie wiem tylko na jak długo :cry:
Serdecznie pozdrawiam.Aleksandra
Awatar użytkownika
beann
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-03-26, 19:17

Post autor: beann »

Trudno zgadnąć, co dolega Twojemu drzewku :-?
Z opisu wynikałoby, że albo to jakieś choróbsko grzybowe, albo... kret lub inny podziemny zwierz. Niektóre z moich krzewów traciły poszczególne gałązki właśnie po uszkodzeniu korzeni (podgryzieniu, przesuszeniu przez wykopany w nich tunel).
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

Drogi beannie,ale czy udalo sie Twoje drzewka jakos potem podratowac,czy calkowicie "poszly"?Zauwazylam dzisiaj ze galazki na ktorych byly suche listki sa wysuszone i.............czarne.Nie wiem co to oznacza :-/
Serdecznie pozdrawiam.Aleksandra
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Daj zdjęcia liści i usychających gałązek.
ODPOWIEDZ