Usunąć trawę

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Sola13pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 75
Rejestracja: 2013-07-21, 20:05

Usunąć trawę

Post autor: Sola13pl »

Na początku, proszę wybaczyć jeśli temat założyłem w złym dziale, ale zupełnie nie wiem gdzie taki temat mogę założyć. :-(

Mam pewien problem, ponieważ obok domu mam wysypany już dobrych parę lat temu kamień (drobny, gładki żwirek), niestety nikt się tym nie przejmował przez ten czas i całe miejsce paskudnie zarosło trawą. Znacie może jakiś szybki sposób na pozbycie się jej z kamienia? Przekopanie całości wchodzi w grę jako ostateczność ponieważ całość jest już naprawdę mocno zbita (często stoi tam samochód) i było by to makabrycznie trudne. Plewienie pojedynczych roślin też zajmie wieki więc wolał bym tego uniknąć, myślałem o zastosowaniu roundup' u ale w domu go nie mam a poza tym to jednak straszna chemia i bądź co bądź jednak jakiś tam wydatek.
Myślałem o zastosowaniu np. jakiejś solanki którą wylał bym na kamień a ona zrobiła by swoje z uporczywą trawą, tylko jaki stosunek soli do wody byłby dobry 1:10 (sól:woda) było by dobrze? Co o tym myślicie :?:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Usunąć trawę

Post autor: Danka »

1 kg soli na 10 l wody to może być za mało. Chociaż teraz są upały to trawa powoli by zżółkła.
ODPOWIEDZ