Uprawa w tunelu foliowym - początki :)

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marii
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-03-04, 09:46

Uprawa w tunelu foliowym - początki :)

Post autor: Marii »

Zakupiłam właśnie tunel foliowy (3:6:1,9) i chciałabym przygotować samodzielnie sadzonki do tegoż tunelu. Czy jeszcze mogę sie za to zabrać? Jeśli tak to jakie sadzonki mogę przygotować? Jak można najoptymalniej wykorzystać taki tunel w sezonie. Może jakieś podpowiedzi? Serdecznie pozdrawiam forumowiczów. Marii
Marii :)
użytkownik usunięty

Re: Uprawa w tunelu foliowym - początki :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Sadzonki możesz jeszcze przygotować, jest dobry czas. Z najpopularniejszych to pomidory i papryka a z mniej popularnych np. bakłażan. Ale zanim wysadzisz sadzonki do tunelu możesz w nim wysiać rzodkiewkę oraz sałatę na rozsadę. W skrzynkach możesz wysiać na rozsadę inne warzywa (kalarepa, kapusta) czy kwiaty jednoroczne.
Awatar użytkownika
Marii
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-03-04, 09:46

Re: Uprawa w tunelu foliowym - początki :)

Post autor: Marii »

Dziękuję za podpowiedź. Zaczęłam od sałaty i rzodkiewek. Sadzonki pomidorów udało mi się poprowadzić od nasion. Sadzonki udało mi się uchronić przed przymrozkami pod poczwórną warstwą włókniny.Od dwóch tygodni zajadamy własne pomidorki - jest ich dużo ale niezbyt duże. Mniam ... teraz wiem, że trochę za ciasno posadziłam sadzonki - doświadczenie :-)
Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z odmianami sprawdzającymi się w uprawie w tunelu foliowym? - jakaś podpowiedź? :-)
POZDRAWIAM
Załączniki
Pomidorki.jpg
Marii :)
xvpaula
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2013-11-20, 08:45

Re: Uprawa w tunelu foliowym - początki :)

Post autor: xvpaula »

Marii, ja co roku sadzę pomidory do gruntu. Zawsze w odległości ok.50- 60 cm tyczka. W tym roku, po sezonie kupiłam tunel foliowy. I zastanawiam się czy zwiększać odległości między tyczkami czy takie zostawić? Jak często ty sadziłaś swoje? Co do tunelu to będę pierwszy raz dopiero w tym roku sadzić i wolę się upewnić. :D
peja2611
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-26, 12:15

Re: Uprawa w tunelu foliowym - początki :)

Post autor: peja2611 »

Witam.Posiadam 600mkw ziemi i chce postawić tunele nie ogrzewane oraz zasiać rzodkiewke. czy ktos może mi powiedziec ile maksymalnie moge zasiac rzodkiewki w tunelu o wymiarach 6m na 30 ?

Ile wyjdzie sadzonek jesli bede siał ręcznie a ile jesli maszynką???
ODPOWIEDZ