Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
MariaPa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-30, 20:27

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Post autor: MariaPa »

goskamaja pisze:No dobra kochani, poszperałam, pogooglowałam, wyszukiwanie obrazem, kilkanaście kombinacji słów "kret" ,"roślina" i innych, cuda na kiju po prostu ale mam!!!

Ta roślina to Łoboda ogrodowa (Atriplex hortensis) należąca do rodziny komosowatych (często mylona z komosą),jednoroczna. Młode liście łobody można spożywać po ugotowaniu. Posiadają one nie tylko znaczenie dietetyczne, ale również i lecznicze, bowiem ułatwiają przyswajanie składników odżywczych z pokarmu oraz korzystnie wpływają na proces trawienia i przemiany materii.
Na koniec uwaga! Po spożyciu większej ilości łobody, późniejsze przebywanie na słońcu może doprowadzić do ciężkiego uczulenia objawiającego się obrzękami.
I kilka zdjęć na potwierdzenie.
U mnie łoboda rozsiewa się sama i rośnie wszędzie. Pomiędzy kopcami kreta też. Podobno korona cesarska też odstrasza krety. Wierzyłam w to aż do zeszłego roku kiedy na wiosnę zobaczyłam na grządce "podniesioną" cebulę tej rośliny na samym czubku kretowiska.
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Post autor: CityMatic »

Ja muszę się przyznać , że też walczyłem z kretem. I mam na nie sposób może nie zbyt przyjemny, ale zawsze. Jak wiadomo mam kociaka, i jego odchody wrzucam do nor krecich jak tylko się pojawią. Kotek jest odrobaczony, odchody są w żwirku...czy pomaga? kretów brak , zapewne zapach jest nie tyle nieprzyjemny co odstraszający,nornice też się wyniosły. Pozostały chomiki, ale te nie przeszkadzają na działce :oczami:
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Post autor: erazm »

Kupiłem elektroniczny odstraszacz kretów na 4 baterie 1,5 V na okres jesienno - zimowy (gdy nie ma słońca i solarne odstraszacze nie działają). Wytwarza on drgania i dźwięki o zmiennej częstotliwości. Chroniony obszar do 1000m2. Cy zda egzamin zobaczymy. Mam jednak problem - mimo, że jest głęboko w ziemi sygnał słychać z około 15 metrów. Częstotliwość sygnału co 25 sekund. Zastanawiam się jak stłumić ten sygnał na zewnątrz by nie skusił złodzieja. Ma ktoś pomysł jak stłumić ten sygnał na zewnątrz.
W ziemi jest schowany prawie cały:
Załączniki
xDSCN2471.jpg.pagespeed.ic.qPDeiO-IgG.jpg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Post autor: malina »

Ja takie miałam i to ze 4 cztery ale krety tak się z nimi zaprzyjaźniły że kopały kopce pod nimi . Na krety nie ma siły , tylko .......je polubić . :rotfl:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Post autor: CityMatic »

:zdziwko: nałożyć słoik wypełniony wełną mineralną.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Post autor: erazm »

erazm pisze:... Ma ktoś pomysł jak stłumić ten sygnał na zewnątrz...
Macie inne propozycje jak stłumić ten sygnał? U nas w ogrodzie dość często kradną m.in. odstraszacze.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Uciążliwy gość w ogrodzie - sposób na kreta

Post autor: erazm »

malina pisze:Ja takie miałam i to ze 4 cztery ale krety tak się z nimi zaprzyjaźniły że kopały kopce pod nimi . Na krety nie ma siły , tylko .......je polubić . :rotfl:
Kretów na działce nie mam od kilkunastu lat.
Stosuję solarne odstraszacze kretów m.in. MAX 43cm kret DŹWIĘKOWO-WIBRACYJNY, SOLAR 43 cm. Aluminiowy grot ma długość 38 cm. Te które mają grot krótszy lub nie wytwarzają dodatkowo wibracji są mało skuteczne. Urządzenie emituje w 30 sekundowych odstępach fale dźwiękowe i wibracje w głąb ziemi charakteryzujące się tym, iż działają negatywnie na układ nerwowy gryzoni (kretów, nornic, mysz, szczurów, ...) skutecznie odstraszając je z zasięgu działania sprzętu. Zasięg działania w promieniu około 14 metrów. Co kilka dni zmieniam miejsce ich ustawienia. Zakres działania odstraszacza uzależniony jest od rodzaju ziemi. Suche, piaskowe podłoże tłumi fale dźwiękowe i obszar ochronny może być mniejszy nawet o połowę. Najlepszy efekt uzyska się przy ziemi wilgotnej lub gliniastej.
Jeżeli chodzi o elektroniczny odstraszacz kretów na baterie to powinien on wytwarzać drgania i dźwięki o zmiennej częstotliwości i być zasilany 4 bateriami D R-20. Te które są na 2 baterie i emitują tylko dźwięki są mało skuteczne.
ODPOWIEDZ