Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Bettiw »

Tadziu mi soczewica bardzo smakuje, ta zielona jest jakby pikantna, a czerwonej nie jadłam, następnym razem kupię czerwoną, kolorystycznie ładnie potrawa będzie wyglądać. Ciekawe według jakiego przepisu zrobiłeś tą zupę, ja np. z dyni nie lubię zupy z mleczkiem kokosowym i imbirem, czy takiej na mleku też nie jadam, chociaż z mojego dzieciństwa właśnie taka pamiętam, brrr. Ze smakami tak już jest, rukoli ze sklepu nie lubię, a z ogródka jest przepyszna ma inny pikantny smak.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: tadek »

.
Przepis wziąłem z Internetu. :/
Zastanowił mnie fakt o którym wspominasz. Napisałaś że ,,kolorystycznie ładnie potrawa będzie wyglądać''.
Soczewicę którą miałem, dość szybko się rozgotowała.
Czy tą którą Ty używasz, też tak szybko się gotuje?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Bettiw »

Nie rozgotowała się, chociaż nie sprawdzałam na opakowaniu ile czasu potrzebuje, natomiast wiele rzeczy robiłam w kuchni i co chwilę sprawdzałam czy już doszła, w osobnym garnku gotowałam, z obawy, żeby nie była potrawa zbyt wzdymająca i po odlaniu wody dodałam do zupy w odpowiednim momencie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Sylwia,Gosia »

[quote="malina"]Gosiu , placki można jeść polane gęstą śmietaną 12 lub 18% tak jak stosuję na placki ziemniaczane .Robiłam lazanie mięsną , ale mam ochotę zrobić taką jak ty robiłaś - jarzynową - co dawałaś proszę napisz .
Halinko,właściwie dodałam to co miałam w lodówce , przepis wymyśliłam ,ale potem znalazłam identyczny w necie. O ile pamiętam był szpinak ,cebula,pomidor w kostkę ,czerwona sałata drobno ,marchew starkowana ,bakłażan w drobną kostkę ,papryka też w kostkę ,pietruszka zielona.Sos beszamelowy zrobiłam ,bo kupny mi nie smakował.Na spód oliwy trochę z oliwek ,świeży prostokąt cista na lasagne ,warzywa +beszamel +tarkowany parmezan lub Grana Padano,albo to co się ma.Położyłam 6 cieniutkich warstw ciasta.Jest mnóstwo atrakcyjniejszych i prostszych przepisów, mając chwilę czasu mogę przetłumaczyć i podać( z grzybami ,gorgonzolą itp.)
Halinko,właściwie dodałam to co miałam w lodówce , przepis wymyśliłam ,ale potem znalazłam identyczny w necie. O ile pamiętam był szpinak ,cebula,pomidor w kostkę ,czerwona sałata drobno ,marchew starkowana ,bakłażan w drobną kostkę ,papryka też w kostkę ,pietruszka zielona.Sos beszamelowy zrobiłam ,bo kupny mi nie smakował.Na spód oliwy trochę z oliwek ,świeży prostokąt cista na lasagne ,warzywa +beszamel +tarkowany parmezan lub Grana Padano,albo to co się ma.Położyłam 6 cieniutkich warstw ciasta.Jest mnóstwo atrakcyjniejszych i prostszych przepisów, mając chwilę czasu mogę przetłumaczyć i podać( z grzybami ,gorgonzolą itp.)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Sylwia,Gosia »

Halinko, to jedyne zdjęcie ,jakie mam langoszy,w rzeczywistości wyszły bardziej foremne .Też lubię placki ziemniaczane ze śmietaną :)
Halinko, to jedyne zdjęcie ,jakie mam langoszy,w rzeczywistości wyszły bardziej foremne .Też lubię placki ziemniaczane ze śmietaną :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: malina »

Gosiu , dziękuję , nie szukaj już innego przepisu , dam co mam :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Sylwia,Gosia »

Pewnie Halinko , masz intuicję kulinarną , ona na pewno wystarczy , a jak wypróbuje jakąś zasługującą na większą uwagę , to dam znać :-D .
Napisz ,jak wyszła i smakowała .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Sylwia,Gosia »

Beatko , niedawno zrobiłam Twoją zupę rozgrzewającą z dynią i soczewicą . Co i raz zerkałam do Twojego przepisu ,żeby niczego nie przeoczyć i jedynie zapomniałam kupić pieczarek ( na pewno bardzo ożywiają smak zupy) , ale i tak wyszła zaskakująco dobra .Rzeczywiście , w smaku i wyglądzie przypomina fasolową ,jest tylko lżejsza od niej . I wcale , ale to wcale nie dominował smak dyni , a zapach ziół ,kurkumy i czosnku ,dodał jej miłego aromatu .
Dzięki za podzielenie się ciekawym przepisem :) .

Fotki niestety nie zdążyłam zrobić .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Majkaibajka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-01, 13:05

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Majkaibajka »

Super przepisy na mięsne obiady są u Dobrowolskich
;-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: malina »

Majkaibajka pisze:Super przepisy na mięsne obiady są u Dobrowolskich
;-)
Spróbuję wg ich przepisu coś ugotować :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: malina »

Teraz kiedy zimno i leje jest trochę więcej czasu /ale tylko trochę ;) / na ugotowanie czegoś nowego i nie mięsnego , no to wymyśliłam pierożki tybetańskie "mom" . Z lepieniem był problem , ale po 10 sztuce już było trochę lepiej , nie zrobiłam tym udanym zdjęcia . Farsz wymyśliłam ja , sos chciałam by był oryginalny i był , zmniejszyłam tylko do minimum ilość papryczki chilli . Tyle ciasta na pierogi już w życiu robiłam , a dopiero z tego przepisu dowiedziałam się o prostym zrobieniu ciasta na pierogi .......tylko to ciasto- pierogi gotuje się na parze , więc nie wiem czy ugotowane w wodzie będzie do zjedzenia :hyhy: a ciasto to : 250g mąki zalane 200ml wrzącej wody i to wszystko .
Na następnym zdjęciu pierożki są w kształcie róży , zrobię je na najbliższą uroczystość ;)
Załączniki
te są za duże , oryginalne są bardzo małe
te są za duże , oryginalne są bardzo małe
20180924_190544.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Bettiw »

No Halinko :padam: świetny podsunęłaś mi pomysł. A jaki wymyśliłaś farsz? Kiedyś przymierzałam się do zrobienia takich pierożków, nawet gdzieś oglądałam jak skleja się takie sakiewki, ale w efekcie końcowym nie zrobiłam, może teraz przyszła pora.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: malina »

Bettiw pisze:No Halinko :padam: świetny podsunęłaś mi pomysł. A jaki wymyśliłaś farsz? Kiedyś przymierzałam się do zrobienia takich pierożków, nawet gdzieś oglądałam jak skleja się takie sakiewki, ale w efekcie końcowym nie zrobiłam, może teraz przyszła pora.
Moje nadzienie to : pieczarki , cebula , czosnek, marchew, trochę dyni twardszej , natomiast sos zrobiłam oryginalny jak w przepisie , zmniejszyłam ilość papryki chilli .
1/2 małej cebuli ,2 ząbki czosnku , 2 czerwone papryczki chilli /dałam 1/4 / ,3 łyżki oleju , 30ml wody , 30ml sosu sojowego , sól , pieprz /nie dawałam/ , 2 gałązki kolendry , ja dałam pietruszki . Otwórz blog Kuchnia Nepalska - pierożki mom - a co do lepienia różne metody pokazują na filmikach i znajdziesz też bardzo proste .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: Sylwia,Gosia »

Uwielbiam wszystkiego rodzaju pierogi i pierożki ,a kuchnię azjatycką bardzo lubię . Ciasto na pierogi robię podobne ,dodaję tylko jajko . Wypróbuję :)
Różyczki piękne ,chyba trzeba bardzo cienko rozwałkować ? ,a jak z tych różyczek nie wypada farsz :hyhy:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Tutaj dzielimy się pomysłami na fajne obiadki

Post autor: malina »

Sylwia,Gosia pisze: Różyczki piękne ,chyba trzeba bardzo cienko rozwałkować ? ,a jak z tych różyczek nie wypada farsz :hyhy:
Gosiu , wykrawa się 3 kółka o 1cm każde mniejsze , składa się jedno za drugim zaczynając od środka każdego z nich , wzdłuż nakładamy farsz , składamy kółka na pół i zwijamy z długości różę odchylając ciasto-płatki . Na You Tube zobacz filmik :D
Pozdrówka
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ