Tuje szmaragd - sadzenie, sadzonki, pielgnacja

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Wiejskiii
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-19, 21:01

Tuje szmaragd - sadzenie, sadzonki, pielgnacja

Post autor: Wiejskiii »

Chciałbym kupić 500 - 1000 sadzonek szmaragdów lecz nie wiem dokładnie gdzie kupić znalazłem pare ofert na allegro . Prosił bym o podpowiedz czy się opłaca kupić tutaj czy lepiej w jakiejś szkółce leśnej?
Załączniki
3961901133_1.jpg
3962390257_2.jpg
3959904110_3.jpg
heros
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-01-15, 16:15

Re: Kupno tuje szmaragd

Post autor: heros »

Znam dobrą szkółkę w Wielkopolsce mogą dostarczyć rośliny własnym transportem - reklamować nie będę na forum
Pozdrawiam Janusz
Wiejskiii
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-19, 21:01

Re: Kupno tuje szmaragd

Post autor: Wiejskiii »

Prosiłbym o kontakt na PW
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kupno tuje szmaragd

Post autor: Petrus »

Kupujesz dużo sztuk, więc solidnie zainteresuj się źródłem, z którego kupujesz. ;) Sadzonki muszą mieć rozbudowany system korzeniowy i zdrowy wygląd. Lepiej kupić trochę drożej za sztukę niż połasić się na taniochę a potem żałować :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Julek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-24, 18:37

Re: Kupno tuje szmaragd

Post autor: Julek »

Na przyszły wzrost będą miały wpływ warunki uprawy, ale bardzo ważna jest jakość materiału - sadzonki. Ja kupuję tylko w sprawdzonych szkółkach i unikam marketów :roll:
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Kupno tuje szmaragd

Post autor: rafaloku »

Sprawdzone źródło jest naprawdę ważne. Poza tym z takich małych sadzonek długo się naczekasz zanim wyrosną duże rośliny. Nieco szybciej rośnie tuja Brabant ale wymaga cięcia i brązowieje na zimę. Uważaj bo w podobnych ofertach tanich sadzonek tui bardzo często zamiast tui Szmaragd zdarzają się właśnie Brabanty albo po prostu czysty gatunek żywotnik zachodni - Thuja Occidentalis.

Przy sadzeniu takich maleństw radził bym je też od razu podlać Polywersum WP (zapobiegawczo przeciw fytoftorozie) lub dać im mikoryzę dla roślin iglastych. Niezależnie, który zabieg wybierzesz - można wykonać przed sadzeniem, poprzez moczenie korzeni w roztworze preparatu. Jeżeli już posadzone, to Polywersum się podlewa, zaś mikoryzę daje się punktowo pod roślinę.
Rafał
ODPOWIEDZ