Tuja szmaragd. Dziwne brązowienie.

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
cis67
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 76
Rejestracja: 2012-03-02, 17:39

Re: Tuja szmaragd. Dziwne brązowienie.

Post autor: cis67 »

Spokojnie możesz już pryskać.
makdabul
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-20, 10:11

Re: Tuja szmaragd. Dziwne brązowienie.

Post autor: makdabul »

Witam, dołączę się do wątku.

Mam na działce ponad 100 drzewek 10letnich i jedna z nich ma od około półtorej miesiąca problem. Zaczęła brązowieć, tylko ona jedna. W jej sąsiedztwie żadna nie ma tego problemu. W linku przedstawione szczegółowe zdjęcia. Część drzewka jest jeszcze 'zielona', reszta jednak już jest częściowo przycięta i zaatakowana dość mocno.

Około miesiąc temu zostały podlane preparatem Substral Proplant dla iglaków, po 2 tygodniach powtórzone. Dodatkowo około 2 tygodnie temu została też spryskana Ridomil Gold. Od tego czasu zero poprawy, wydaje się, że ciągle się pogarsza.

Czy jest jeszcze szansa na odratowanie? Strasznie będzie wyglądać taka wyrwa przy około 2 metrowych drzewkach.

Szczegółowe zdjęcia drzewka:
https://imgur.com/a/pq99JF6

Dzięki za pomoc.
Roberto72
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2018-09-30, 14:15

Re: Tuja szmaragd. Dziwne brązowienie.

Post autor: Roberto72 »

cis67 pisze: 2020-06-19, 21:10 Spokojnie możesz już pryskać.
Wielkie dzięki. Zastosuje się do wskazówek i zobaczymy co z tego wyjdzie o czym zamierzam tu napisać
makdabul pisze: 2020-06-20, 10:14 Witam, dołączę się do wątku.

Mam na działce ponad 100 drzewek 10letnich i jedna z nich ma od około półtorej miesiąca problem. Zaczęła brązowieć, tylko ona jedna. W jej sąsiedztwie żadna nie ma tego problemu. W linku przedstawione szczegółowe zdjęcia. Część drzewka jest jeszcze 'zielona', reszta jednak już jest częściowo przycięta i zaatakowana dość mocno.

Około miesiąc temu zostały podlane preparatem Substral Proplant dla iglaków, po 2 tygodniach powtórzone. Dodatkowo około 2 tygodnie temu została też spryskana Ridomil Gold. Od tego czasu zero poprawy, wydaje się, że ciągle się pogarsza.

Czy jest jeszcze szansa na odratowanie? Strasznie będzie wyglądać taka wyrwa przy około 2 metrowych drzewkach.

Szczegółowe zdjęcia drzewka:
https://imgur.com/a/pq99JF6

Dzięki za pomoc.
masz dwa pnie czy jeden?. ja miałem dwa, jeden usechł a drugi bardzo dobrze rośnie do dzisiaj i się rozrasta. tak było w tamtym roku
IMG_20190906_184645.jpg
IMG_20200407_183007.jpg

a teraz tak
IMG_20200510_105602.jpg
pamiętam tylko że zastosowałem tylko jakiś środek na fytoftorozę i podlewałem i nic to nie dało. Może ktoś ci coś podpowie ale wydaję mi się że początki miałem jak twoje
ODPOWIEDZ